مقالات کاربردی

ایده دکوراسیون حمام 2022: جدیدترین ایده های مدرن و نو!

دکوراسیون حمام

یکی از ویژگی‌‌های هر خانه‌ای طراحی و دکوراسیون آن تلقی می‌شود. درحقیقت دکوراسیون یک خانه نه تنها باعث آسایش و لذت افراد می‌شود، بلکه بیان‌گر شخصیت و حس‌وحال آن‌ها نیز خواهد بود! درواقع ما برای آن‌که راحت‌تر زندگی کنیم و از محلی که زمان‌ عمده‌ای از زندگی‌مان را در آن سپری می‌کنیم لذت ببریم، دکوراسیون خانه خود را تغییر می‌دهیم. اما در این میان یکی از بخش‌هایی که در طراحی خانه‌مان نباید فراموش کنیم، دکوراسیون حمام است.

اگر به خیلی از طراحی‌های قدیمی نگاه کنیم، می‌بینیم که در دکوراسیون داخلی حمام‌ها تنها به نیازهای اولیه توجه شده است. اما امروزه در طراحی‌های جدید می‌بینیم که محیط حمام را فضایی فراتر از مکانی برای دوش گرفتن می‌بینند. درنتیجه طراحی‌های داخلی جدید برای حمام‌ها به تثبیت حس‌وحالی خاص، ایجاد فضایی مانند آب‌گرم خانگی و به‌طور کل محیطی آرامش‌بخش روی آورده‌اند.

اگر شما هم برای ایجاد تغییر و تحولات در خانه خود به‌دنبال ایده‌هایی جدید متناسب با سال 2022 هستید، درادامه ما را همراهی کنید. ما در این مقاله الگوهای دکوراسیون حمام مدرن را در قالب 9 ایده جدید و به‌روز برای شما فراهم آورده‌ایم تا در طراحی داخلی خانه‌تان به شما کمک کند.

9 ایده دکوراسیون حمام جذاب

یکی از بخش‌هایی که در خیلی از طراحی دکوراسیون‌ها نادیده گرفته می‌شود، چیدمان حمام است. اما اگر کمی بیش‌تر به آن دقت کنیم می‌بینیم که درست مانند اتاق خواب و یا سالن پذیرایی اهمیت دارد! دلیل آن هم این است زمانی که می‌خواهیم به بهداشت و ظاهر خود رسیدگی کنیم، از این فضا استفاده می‌کنیم؛ یا زمانی که می‌خواهیم رفع خستگی کنیم و به آرامش برسیم نیز از این محیط استفاده می‌کنیم. می‌بینید؟

ما در زندگی‌مان به‌طور مکرر و برای عواملی مهم و مورد نیاز از فضای حمام استفاده می‌کنیم. بنابراین دکوراسیون حمام نیز مانند سایر فضاهای خانه اهمیت دارد. اگر شما هم برای طراحی حمام منزل‌تان به‌دنبال ایده‌های جدید، و یا در فکر تغییر دکوراسیون منزل فعلی خود هستید، این 9 ایده را برای دکور حمام از دست ندهید.

خرید اکسسوری دکوراتیو شیک و مدرن برای تغییر دکوراسیون داخلی حمام از فروشگاه اینترنتی گلزارهوم.

ایده دکوراسیون حمام جذاب

1. دکوراسیون دو در یک

می‌توان در حمام بخش میز توالت و روشویی را از بخش دوش با یک کابین یا محفظه شیشه‌ای جدا کنیم. هم‌چنین داخل محفظه شیشه‌ای می‌توانیم دو بخش در کنار هم در نظر بگیریم؛ نصف آن متعلق به بخش دوش، و بخش دیگر در کنار آن متعلق به وان حمام و شیر آن می‌شود. در این مدل طراحی همان‌طور که از نام آن پیداست، دو بخش را در یک محیط قرار می‌دهیم؛ به‌طوری‌که از یک‌دیگر نیز مجزا خواهند بود.

درواقع در این مدل دکوراسیون حمام مدرن، می‌توانیم از وان حمام به‌صورتی جدا از بخش دوش، استفاده کنیم؛ در مقابل نیز می‌توانیم از بخش دوش بدون وارد شدن در وان استفاده کنیم! این مدل علاوه‌بر فضاسازی کاربردی، ظاهری شیک و مدرن نیز به حمام می‌بخشد. لازم به ذکر است پیاده‌سازی این طراحی به فضایی نسبتا بزرگ در حمام نیاز دارد.

  11 ترفند تمیز کردن دستشویی و حمام + هر آنچه باید بدانید

2. طبیعت در حمام

یکی دیگر از ایده‌های کارآمد برای دکوراسیون فضای داخلی حمام، استفاده از گل و گیاه است. درواقع قرار دادن گیاهان خانگی در بخش‌های مختلف محیط حمام علاوه‌بر زیبایی، آرامش خاصی به محیط آن می‌بخشد. بخش‌های مختلفی که می‌توان از گیاهان خانگی در آن استفاده کرد، عبارت‌اند از:

 • کابینت روشویی
 • کنار وان حمام
 • بیرون محفظه شیشه‌ای دوش
 • و…

توجه داشته باشید این ایده را در حمام‌هایی با ابعادهای مختلف اعم از کوچک و بزرگ می‌توان استفاده کرد؛ هم‌چنین نسبتا هزینه کم‌تری در مقایسه با دیگر عناصر محیطی در دکور حمام دارد. بنابراین یک ایده‌ای فوق‌العاده برای دکوراسیون حمام کوچک نیز می‌باشد. البته باید یادمان باشد که نگهداری از این گیاهان را فراموش نکنیم! پیشنهاد می شود از جدیدترین انواع اکسسوری حمام و سرویس بهداشتی گلزارهوم دیدن فرمایید.

دکوراسیون حمام کوچک

3. مات و مینیمال

یکی دیگر از ایده‌های نو در دکور حمام خانه، استفاده کردن از تجهیزات به‌روز و زیباست. از آن‌جایی که طراحی‌های امروزی به‌سوی سادگی و خاص بودن می‌روند، یکی از راه‌های به‌روز کردن محیط حمام استفاده از وسایل مینیمال و مات است. قرار دادن کاسه روشویی و یا وان با ساختاری مینیمال، می‌تواند در اوج سادگی، جلوه‌ای مدرن به محیط حمام ببخشد.

هم‌چنین، استفاده از شیرآلات مات نمایی جدید و همیشه به‌روز را در محیط ایجاد می‌کند. کاسه روشویی الپس مدل W1239B یکی از نمونه‌های روشویی مینیمال است که می‌توان در حمام از آن استفاده کرد.

4. ایجاد تضاد چیدمان حمام

یکی دیگر از ایده‌هایی که محیط داخلی حمام را جدید و مدرن می‌کند، استفاده از اجزاء و رنگ‌های متضاد است. دو رنگ متضاد هم که همیشه به‌روز هستند، ترکیب سفید و مشکی است. استفاده از این دو رنگ یا رنگ‌های متضاد دیگر، تاثیر چشم‌گیری برروی دکوراسیون حمام می‌گذارند. برای مثال، می‌توان در طراحی داخلی حمام از ترکیب سنگ مرمر سفید و مشکی استفاده کرد؛ و به نسبت آن‌ها تجهیزات داخل حمام را نیز از رنگ‌های سفید و مشکی انتخاب نمود.

اگر میخواهید در مورد طراحی مدرن در منزل بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله طراحی داخلی مدرن را مطالعه کنید.

دکوراسیون حمام مدرن

5. ادغام فضای داخلی و فضای بیرونی

همان‌طور که از نام این مدل طراحی پیداست، فضای بیرونی خانه را با فضای داخلی حمام می‌توانیم ادغام کنیم. اما چطور؟ برای بخشی از حمام در مکان‌های امکان‌پذیر می‌توانیم پنجره‌ تمام شیشه‌ای درنظر بگیریم. به‌‌این‌صورت نمای زیبایی که از بیرون داریم را وارد محیط حمام می‌کنیم. این موضوع علاوه‌بر جلوه‌ای گیرا، فضایی دل‌نشین و پر از آرامش را برای ما تداعی می‌کند.

اگر میخواهید درمورد بیده بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله شیر بیده توالت فرنگی چیست را مطالعه کنید.

  مزایا و معایب سینک گرانیتی که پیش از خرید باید بدانید!

6. زمینه رنگی مناسب برای دکوراسیون حمام مدرن

یکی از مواردی که اغلب در طراحی‌های قدیمی حمام‌ها درنظر گرفته می‌شد، استفاده بیش‌ازحد از رنگ سفید بوده است. در‌صورتی‌که ما می‌توانیم با انتخاب الگوی رنگی مناسب به دکوراسیون حمام خانه خود جلوه‌ای نو ببخشیم. زمینه رنگی مناسب یا به اصطلاح (theme) مناسب برای فضای داخلی و تجهیزاتی که در حمام قرار می‌گیرد، حس‌وحالی هنری به محیط آن می‌بخشد.

برای مثال استفاده از رنگ و اجزاء تیره (با الگوی رنگی تناژ قهوه‌ای تیره) یا رنگ‌های آرامش‌بخش مانند طیفی از آبی‌های روشن می‌تواند جلوه‌ای متفاوت به حمام ببخشد. برای تکمیل این زمینه رنگی انتخابی خود می‌توانید اکسسوری‌های مختلفی نیز برای حمام خریداری کنید؛ کافی است به فروشگاه اینترنتی گلزارهوم مراجعه نمایید.

دکور حمام

7. نورپردازی در دکوراسیون حمام

یکی دیگر از مسیرهایی که تکامل طراحی‌های داخلی حمام و دستشویی سیر کرده، استفاده از نورپردازی‌های مختلف است. یکی از ایده‌های دکوراسیون حمام که باعث بهتر دیده شدن دیزاین داخلی این محیط می‌شود، استفاده از نورهای متفاوت در بخش‌های مختلف حمام است. این به آن معناست که به‌جای استفاده از یک لامپ ساده برای روشن کردن کل حمام، می‌توانیم از دیگر عناصر نورپردازی استفاده کنیم؛ مانند:

• لوستر کوچک

هرکدام از این موارد می‌توانند مسئول روشن کردن بخش متفاوتی در حمام باشند؛ مانند ایجاد روشنایی در قسمت روشویی یا در قسمت وان حمام. برای کسب اطلاعات بیش‌تر دررابطه با نورپردازی، اصول نورپردازی سرویس بهداشتی و حمام را مطالعه کنید.

8. هوشمندسازی در دکوراسیون حمام مدرن

با پیش‌رفت علم و فناوری، بسیاری از تجهیزات به سمت هوشمند شدن می‌روند. این موضوع در حمام‌ها نیز راه خود را باز کرده است! امروزه می‌توانیم تجهیزات هوشمند مختلفی را در حمام‌ها استفاده کنیم. تجهیزاتی هم‌چون:

 • دوش‌های هوشمند و پنل کنترلی آن‌ها
 • زمین حرارتی
 • سیستم‌های تهویه هوشمند

این نوع تجهیزات علاوه‌بر کارایی بسیارخوبی که دارند، دکوراسیون حمام را نیز به سمت و سوی آینده سوق می‌دهند! پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره چیدمان سرویس بهداشتی را بخوانید.

چیدمان حمام

9. فضای چندمنظوره

یکی دیگر از ایده‌های جدید در طراحی داخلی حمام، ایجاد فضاهایی با کاربردهای مختلف در آن است. فضاهایی برای:

 • نگه‌داری لباس‌ها
 • لوازم بهداشتی
 • شوینده‌ها
 • محصولات بهداشتی مصرفی
 • و …

برای ایجاد چنین فضاهایی می‌توانیم از کمد‌ها و طبقه‌های مختلف و هم‌چنین انواع کابینت روشویی استفاده کنیم. برای عملی کردن این ایده در دکوراسیون حمام خود نیاز داریم تا از کمدها و کابینت‌های روشویی با طراحی‌های زیبا و متناسب با الگوی طراحی‌مان استفاده کنیم.

برای مثال استفاده از کابین روشویی با طراحی ویکتورین در یک حمامی که دکوراسیون آن برگرفته از الگوی ویکتورین است، بسیار زیبا و چشم‌گیر خواهد بود؛ به همین جهت روشویی کابینتی کاسالورا مدل Lutetia را برای خرید به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  0 تا 100 بررسی شیرآلات لاکچری + تصویر

مقاله در یک نگاه

طراحی داخلی خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم علاوه‌بر آن‌که برروی آسایش و آرامش ما تاثیر می‌گذارد، بیان‌گر شخصیت و احساسات ما نیز می‌باشد. بنابراین باید در طراحی دکوراسیون منزل‌مان، دقت عمل را به‌جا بیاوریم! اما در این میان باید درنظر داشته باشیم که به دکوراسیون حمام خانه‌مان نیز بها دهیم.

از این رو ما در این مقاله به بررسی 9 ایده جدید و کارآمد برای چیدمان حمام پرداخته‌ایم که در سال جدید یعنی 2024 مفید و تاثیرگذار هستند. امیدواریم که این ایده‌ها برای‌تان مفید بوده باشند. اگر برای تغییر دکوراسیون داخل حمام خود به تجهیزات شیک و باکیفیت احتیاج دارید نیز می‌توانید در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم محصولات مورد نظر خود را جست‌وجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *