مقالات کاربردی

چیدمان سرویس بهداشتی در 1403: انواع بهترین مدل ها…

چیدمان سرویس بهداشتی

چیدمان سرویس بهداشتی یکی از مواردی است که در دکوراسیون کلی خانه، اغلب توجه زیادی به آن نمی‌شود. اما درحقیقت همان‌طور که چیدمان سایر بخش‌های خانه در طراحی داخلی اهمیت دارد، دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز مهم است. بنابراین هر زمان ‌که ما به فکر تغییر دکوراسیون داخلی منزل‌مان هستیم و یا برای خانه جدید‌مان طراحی جدیدی درنظر می‌گیریم، باید به چیدمان داخل سرویس بهداشتی نیز توجه کنیم.

اما اگر برای این‌کار ایده‌ کافی نداشته باشیم و یا ایده‌های‌مان براساس الگوهای قدیمی و تکراری باشد، نتیجه کار یک سرویس بهداشتی بی‌روح خواهد شد. از این رو ما در این مقاله به ایده‌هایی جدید برای چیدمان سرویس بهداشتی پرداخته‌ایم که تصویری از الگوهای جدید در ذهن ما ثبت خواهد کرد. اگر شما هم به‌دنبال دیزاین‌های جدید و مناسب برای دستشویی خانه خود هستید، در کنار ما این الگوها را بررسی کنید.

7 الگوی چیدمان سرویس بهداشتی که کمتر دیده‌ اید!

اکثر ما زمانی‌که خانه‌ای جدید برای خود می‌گیریم، دوست داریم مطابق با سلیقه خود دکوراسیون داخلی آن را انجام دهیم. هم‌چنین خیلی از افراد نیز زمانی‌که برای مدت زیادی در یک خانه زندگی می‌کنند، به فکر تغییر دکوراسیون داخلی آن می‌افتند. در این میان برای آن‌که به‌صورتی هماهنگ دکوراسیون داخلی خانه‌مان را طراحی کنیم، باید به تمامی بخش‌های خانه توجه داشته باشیم؛ از جمله سرویس بهداشتی!

ممکن است در درجه اول به این فکر کنید که سرویس بهداشتی مکانی نیست که بخواهیم به اندازه دیگر بخش‌های خانه به آن بها دهیم؛ اما باید بگوییم که یکی از محیط‌هایی که در خانه هرروز از آن استفاده می‌کنیم، سرویس بهداشتی است. بنابراین طراحی داخلی آن نیز در هماهنگ‌سازی نمای کلی خانه و ایجاد راحتی برای ما نقش موثری دارد. به همین خاطر ما درادامه 7 الگوی چیدمان سرویس بهداشتی شیک و به‌روز که کم‌تر ممکن است شنیده باشید را به شما ارائه داده‌ایم.

خرید لوازم دستشویی و حمام زیبا و با اصالت از گلزارهوم.

همه‌چیز برروی یک دیوار

1. هم ه‌چیز برروی یک دیوار

اولین الگوی چیدمان دستشویی که با آن شروع می‌کنیم مدل «همه‌چیز برروی یک دیوار» است. همان‌طور که از نام این الگو مشخص است، تجهیزات اصلی سرویس بهداشتی برروی یک دیوار به موازات یک‌دیگر قرار می‌گیرند. به‌عبارتی‌دیگر، بخش روشویی یعنی آینه، کابینت، و کاسه روشویی، برروی یک دیوار قرار می‌گیرد و در کنار آن با حفظ کمی فاصله توالت نصب می‌شود!

  10 اصل نورپردازی سرویس بهداشتی و حمام که باید بدانید + عکس

این به‌صورتی است که بخش روشویی کاملا یک بخش نورپردازی برروی سقف سمت خود به‌شکل مجزا داشته باشد. در این الگو یک بخش سرویس بهداشتی که درواقع فضای مقابل توالت و روشویی می‌شود آزاد خواهد بود. درنتیجه فضایی باز در آن خواهیم داشت که برای ایجاد آسایش و حرکت کردن کارآمد است.

هم‌چنین در این مدل چیدمان سرویس بهداشتی نیز ما فضای کافی برروی دیوارهای دیگر خواهیم داشت تا با تابلو‌های مناسب و یا رنگی گیرا آن را تزیین کنیم. لازم به ذکر است که این الگو یک ایده کار‌مد برای دیزاین دستشویی کوچک است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره دکوراسیون سرویس بهداشتی را بخوانید.

چیدمان عمود‌بر

2. چیدمان عمود‌بر

ایده بعدی برای سرویس‌های بهداشتی با نقشه مستطیلی شکل، بسیار کارآمد است. اگر نقشه سرویس خانه‌تان به‌صورت مستطیلی است و درب آن رو‌به‌روی دیوار کوچک‌تر است، این الگو را می‌توانید پیاده‌سازی کنید. درست رو‌به‌روی درب دستشویی، توالت را قرار می‌دهیم. در کنار آن برروی دیواری بلند کابینت روشویی قرار می‌دهیم. به این شکل، بخش روشویی عمود‌بر بخش توالت می‌شود!  پیشنهاد می شود مقاله راهنمای خرید بهترین فلاش تانک را مطالعه کنید.

این مدل نیز برای دیزاین دستشویی کوچک بسیار مناسب است. دلیل آن این است که ما در این نوع چیدمان سرویس بهداشتی نهایت استفاده از فضا را خواهیم برد. طبق این الگو یک فضای مناسب رو‌به‌روی توالت خواهیم داشت که فضا را تنگ نمی‌کند. درکنار آن نیز به اندازه پهنای دیوار بزرگ‌تر فضای سرویس، کابینت روشویی خواهیم داشت؛ که علاوه‌بر بخش روشویی بخشی برای لوازم آرایشی و بهداشتی در اختیار ما خواهد گذاشت!

لازم به ذکر است که انتخاب کابینت روشویی در دیزاین کلی این مدل سرویس بهداشتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین ما پیشنهاد می‌دهیم برای خرید به تنوع بالایی از روشویی‌ کابینتی جذاب و باکیفیت برند کاسالورا در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم سر بزنید.

چیدمان یک‌طرفه

3. چیدمان یک‌ طرفه

ممکن است در درجه اول نام این الگو شما را یاد الگوی «همه چیز برروی یک دیوار» بی‌اندازد! اما این دو با وجود شباهت‌هایی، از هم متفاوت هستند. در چیدمان یک‌طرفه، ما بخش روشویی را با کمی فاصله در کنار یک وان حمام (سمت یکی از دیوارهای بلند فضا) قرار می‌دهیم. درمقابل وان حمامی که قرار می‌دهیم فضای مجزایی برای بخش توالت در قسمت کنجی درنظر خواهیم گرفت.

این نوع چیدمان سرویس بهداشتی مناسب فضاهای متوسط است. درواقع این الگو یک فضایی عالی برای استفاده کردن از روشویی، حمام و توالت در آرامش در اختیار می‌گذارد. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را بخوانید.

چیدمان دستشویی

4. چیدمان برجسته

طراحی بعدی که معرفی می‌کنیم مخصوص سرویس‌های بهداشتی مستر است. در این الگو ما یک طرف سرویس (یعنی یکی از دیوارهای بلند فضا) را با دو عدد روشویی کابینتی مجزا از هم دکور می‌کنیم. به این صورت هرکدام از این روشویی‌های کابینتی فضای کافی برای شست‌وشو، نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی و هم‌چنین فضای پیشخوان خواهند داشت. درست در مرکز دیوار رو‌به‌رویی این دو روشویی، یک وان حمام قرار می‌گیرد.

  11 ترفند تمیز کردن دستشویی و حمام + هر آنچه باید بدانید

در کنار این وان، در یکی از کنج‌ها قسمت دوش حمام در یک محفظه شیشه‌ای قرار می‌گیرد؛ در کنج دیگر نیز یک فضای مجزای کوچک برای قرارگیری توالت اعم از فرنگی یا ایرانی درنظر می‌گیریم. همان‌طور که از نام آن پیداست، این الگو مناسب چیدمان سرویس بهداشتی مستر با فضای بزرگ است.

پیشنهاد می‌کنیم برای چیدمان دستشویی براساس این الگو، از تجهیزات بهداشتی با ابعادی بزرگ‌تر استفاده کنید تا به‌خوبی محیط را تزیین کنند. برای خرید تجهیزات مناسب به فروشگاه گلزارهوم مراجعه فرمایید. درباره دکوراسیون حمام لاکچری بخوانید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

5. چیدمان ارگانیک

برخلاف الگوهای قبلی که هرکدام مخصوص ابعاد مختلفی از فضای سرویس بهداشتی بودند، این مدل مناسب تمامی اندازه‌ها است. درواقع در چیدمان ارگانیک، از متریال‌های طبیعی به‌همراه رنگ‌های گرم و گیاهان خانگی استفاده می‌کنیم. روشویی‌های کابینتی چوبی و یا شلف‌های چوبی مثال‌های بارز لوازم سرویس بهداشتی با متریال طبیعی هستند.

از طرفی دیگر نیز رنگ‌های کرم و طیفی از رنگ‌های قهوه‌ای، نارنجی و سبز مثال رنگ‌های گرم هستند. و در آخر نیز گیاهان خانگی در گلدان‌های زیبا از المان‌های اصلی این مدل چیدمان سرویس بهداشتی هستند. درحقیقت این الگو حسی آرامش‌بخش و انرژی مثبت در محیط دستشویی پراکنده می‌کند. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره معایب سینک ظرفشویی گرانیتی را بخوانید.

دیزاین دستشویی کوچک

6. چیدمان مدرن و مینیمال

امروزه طراحی‌ها بیش‌تر به سمت و سوی سادگی و در نتیجه سبک مینیمال می‌روند. ما می‌توانیم این سادگی را در دکوراسیون داخلی تمامی بخش‌های خانه نیز ایجاد کنیم. برای آن‌که دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه‌مان نیز از این سادگی پیروی کند، چیدمان مدرن و مینیمال را می‌توانیم در آن پیاده‌سازی نماییم. در این چیدمان کافی‌است از هرنوع شلوغی دوری کنیم و یک‌سری المان‌های دیگر را در تجهیزات دستشویی رعایت کنیم. این المان‌ها عبارت‌اند از:

• طیفی از رنگ‌های روشن مانند سفید و کرم

• کاشی‌هایی با طراحی معاصر

• تجهیزات بهداشتی مینیمال

• انواع لوازم بهداشتی دیواری، مانند انواع وال‌هنگ و شیرآلات توکار

تجهیزات بهداشتی مینیمال را روشویی‌ها و کابین‌ها با طراحی‌های ساده و شیک (معاصر) تشکیل می‌دهند؛ هم‌چنین لوازم بهداشتی دیواری شامل شیرآلات و توالت‌های دیواری می‌شوند. برای خرید تجهیزات بهداشتی مینیمال و دیواری برای پیروی از این الگوی چیدمان سرویس بهداشتی به فروشگاه اینترنتی گلزارهوم مراجعه فرمایید.

7. اکسسوری

اکسسوری‌ها اصولا در دکوراسیون تمامی محیط‌ها (علاوه‌بر کارآیی) رنگ و حسی قابل توجه به آن اضافه می‌کنند. بنابراین در دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز نباید از اکسسوری‌ها غافل شویم. در این الگو تمرکز ما روی اکسسوری‌ دکوراتیو مختلف در سرویس بهداشتی است. این اکسسوری‌ها شامل محصولات زیادی هستند؛ مانند:

جاحوله‌ ای

• فرش‌های کوچک

• نیمکت‌ های دکوری

• مجسمه‌های تزیینی

کمدهای ایستاده

• انواع آینه‌های روشویی

• و …

  بازسازی سرویس بهداشتی و حمام + نکات مهم

در چیدمان سرویس بهداشتی می‌توانیم هماهنگ با الگوی طراحی داخلی‌مان از این اکسسوری‌ها نیز استفاده کنیم؛ به‌این‌ترتیب هم از کارآیی و هم از زیبایی آن‌ها بهره خواهیم برد. یکی از اکسسوری‌هایی که می‌تواند جلوه‌ای مدرن به سرویس ببخشد آینه‌ بک لایت هستند. شما می‌توانید آینه‌های چراغ‌دار را در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم تهیه کنید.

مقاله در یک نگاه

همه ما به ایجاد تغییر و تحولات در زندگی‌مان احتیاج داریم. یکی از راه‎‌های ایجاد این تحولات، تغییر دکوراسیون منزل‌مان است؛ و یا ورود به خانه‌ای جدید با طراحی دلخواه خودمان. یکی از نکات مهمی که در این تغییر دکوراسیون‌ها باید درنظر داشته باشیم، ایجاد هماهنگی در دکوراسیون تمامی بخش‌های خانه است. به همین دلیل بهتر است که دکوراسیون سرویس بهداشتی ‌خانه‌مان را نیز در کنار دیگر محیط‌هایش مورد توجه قرار دهیم.

المان‌های مختلفی در نتیجه چیدمان سرویس بهداشتی نقش دارند؛ با توجه کردن به آن‌ها و پیروی از ایده و الگوهای مناسب می‌توانیم دکوراسیونی زیبا و کارآمد برای دستشویی نیز ایجاد کنیم. ما در این مقاله در کنار هم 7 الگوی کم‌تر دیده‌شده و جذاب را بررسی کردیم. امیدواریم که به شما کمک کرده باشند. به دنبال تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود به تهیه لوازم و تجهیزات بهداشتی احتیاج خواهید داشت؛ به همین دلیل شما را به دیدن محصولات لوکس ساختمانی به‌روز و باکیفیت گلزارهوم دعوت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *