مقالات کاربردی

حمام مستر چیست و چه کارایی دارد؟

حمام مستر

حمام مستر در معماری مدرن مورد استفاده قرار گرفته و به مجموعه اتاق خواب و حمامی گفته می شود که در فضای اتاق خواب قرار گرفته است. حمام مستر در واقع در اتاق خواب واقع شده و به این شکل برای استفاده از سرویس بهداشتی، حمام و وان و جکوزی، نیازی به خروج از اتاق خواب نخواهید داشت.

حمام مستر

حمام مستر همان طور که گفتیم به وضعیت قرار گرفتن سرویس بهداشتی، حمام و وان جکوزی در اتاق خواب گفته می شود و به ویژه برای اتاق خواب زوج ها کارایی دارد. به این شکل برای حمام کردن یا استفاده از سرویس بهداشتی و نیز آرام گرفتن در وان جکوزی، نیازی نیست که از اتاق خواب خارج شده و می توان در همان محیط اتاق خواب، از تجهیزات استفاده کرد.

موقعیت قرارگیری حمام مستر اهمیت زیادی دارد و باید در وجهی از اتاق قرار بگیرد که خروج بخار ناشی از حمام به خوبی صورت گرفته و تهویه مناسب برای آن تعبیه شده باشد. در نظر داشته باشید که به جز کارایی فوق العاده این سیستم سرویس بهداشتی داخل اتاق خواب، باید در خصوص زیبایی و جلوه بصری آن نیز کار قوی صورت بگیرد.

در طراحی مدرن، از دیوارهای جداکننده شیشه ای، البته شیشه مات در ایجاد اتاق خواب مستر استفاده شده و به این شکل ضمن جداسازی فضا، می توان زیبایی لازم را نیز ایجاد کرد. بسته به پتانسیل فضای اتاق خواب، محل قرارگیری حمام و سرویس بهداشتی مستر تعیین شده و به تناسب زاویه قرارگیری آن از درب معمولی یا درب و جداکننده شیشه ای استفاده خواهد شد.

کلام آخر

شما چه نظری درباره استفاده از سرویس بهداشتی مستر در فضای اتاق خواب ها داشته و تا چه اندازه این سیستم را در بالا بردن کاربری اتاق خواب های امروزی، موثر می دانید؟ نظرات خود در این باره را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وبلاگ گلزارهوم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =