مقالات کاربردی

بهترین روشویی سنگی بازار + 10 مدل جدید

بهترین روشویی سنگی چیست

اگر به دنبال بهترین روشویی سنگی در بازار هستید، یعنی یک پله از باقی خریداران جلوترید. جست‌وجوی بهترین روشویی سنگی برای سرویس بهداشتی محل مورد نظرتان، یک انتخاب پیشرو است. چرا؟ چون شما به دنبال بهترین دکوراسیون، طبیعی‌ترین مواد، مقاوم‌ترین محصول‌، و سالم‌ترین محیط هستید. بهترین روشویی سنگی موجود در بازار، الزاما یک برند یا نام خاص نیست. به همین دلیل است که برای انتخاب باید اطلاعات خود در زمینه انواع روشویی سنگی را تکمیل کنید.

چرا روشویی سنگی بخریم؟

تجربه ثابت کرده که برای خرید روشویی باید به سراغ نوع سنگی آن رفت. کافیست یک نگاهی به دکوراسیون داخلی قصرها بیندازید و آن را با کلبه‌های چوبی مقایسه کنید. بهترین مدل روشویی سنگی شما، هر چه که باشد، این جنس آن است که از این روشویی یک محصول بادوام و لوکس می‌سازد. هیچ قصری از چوب ساخته نشده است.

به غیر از دوام بالا، روشویی های سنگی زیبایی خیره کننده و خاصی دارند. نکته مهم اینجاست که بهترین مدل روشویی سنگی، به راحتی در فضاهای کلاسیک، سلطنتی، و دکوراسیون مدرن، یا حتی آوانگارد جا پیدا می‌کنند. از طرفی باید به خاطر داشته باشید که روشویی سنگی، به دلیل آنتی باکتریال بودن، از نظر بهداشتی نیز جوابش را پس داده است. پس شاید بهتر بود از ابتدا در تیتر می‌نوشتیم: دلایل کافی و قانع کننده برای خرید روشویی سنگی در ادامه راهنمای خرید بهترین روشویی سنگی قصد داریم انواع مدل های آن را بررسی کنیم:

انواع روشویی سنگی چیست

  ۱۰ تفاوت سینک روکار و توکار چیست؟ (بررسی مزایا + معایب)

انواع مدل روشویی سنگی

بهترین مدل روشویی سنگی کدامند؟ با توجه به قابلیت شکل دادن به سنگ، برای پیدا کردن بهترین روشویی سنگی برای فضای مورد نظر خود، می‌توانید یکی از طرح‌های زیر را انتخاب کنید:

۱. روشویی سنگی کاسه دار

در این مدل، شما یک طرح ساده دارید. بهترین مدل برای روشویی سنگی ساده، قرار گرفتن کاسه یا سینک آن روی یک سطح صاف است. کل کاسه در این مدل روشویی سنگی در دیدرس است. به همین دلیل است که در این طرح از سنگ‌های قیمت استفاده می‌شود.

۲. انواع روشویی سنگی با پایه

روشویی سنگی پایه‌دار، یک طراحی با الگوبرداری از دیزاین‌های قدیمی است. برای این که تصویر بهتری از این روشویی داشته باشید، برای آن دو پایه مرمری تصور کنید. این مدل بهترین روشویی سنگی از نظر طراحی برای دوست‌داران دیزاین قدیمی است. اگرچه، این مدل کابینت ندارد اما جذابیت خاصی به سرویس بهداشتی شما می‌بخشد.

پیشنهاد می شود مقاله ویژگی شیرالات هوشمند  را مطالعه کنید.

۳. بهترین روشویی سنگی لبه برجسته

می‌توان گفت که بهترین روشویی سنگی برای نصب روی کابینت، روشویی سنگی لبه برجسته است. بیشتر از سنگ کوارتز برای ساختن این نوع روشویی استفاده می‌کنند.

۴. بهترین روشویی سنگی صفحه‌ ای

برای فضاهای کم جا، بهترین مدل روشویی سنگی، نوع صفحه‌ای آن است. این مدل‌ها بیشتر از لمینت ساخته می‌شوند.

۵. بهترین روشویی سنگی مدرن

تقریبا تمامی روشویی‌های سنگی موجود در بازار در همین دسته قرار می‌گیرند. تنوع رنگ و مدل در طراحی‌های مدرن، آن را به بهترین روشویی سنگی از نظر دیزاین تبدیل می‌کند. پیشنهاد می شود مقاله آبکاری شیرالات در خانه را مطالعه کنید.

انواع روشویی سنگی

  0 تا 100 نصب شیرآلات توکار + طریقه نصب شیرآلات در انواع ارتفاع

چند نکته مهم هنگام خرید روشویی سنگی

به هنگام خرید انواع روشویی سنگی بهتر است مزایا و معایب آن را با هم در نشر بگیرید:

  • سنگ مقاومت زیادی دارد.
  • با قدرت انعطاف سنگ، به راحتی می‌توان بهترین مدل روشویی سنگی ساخت.
  • حتی بهترین روشویی سنگی موجود در بازار هم سنگین است.
  • انواع مختلف روشویی سنگی، به دلیل خاصیت سنگ، آنتی باکتریال هستند.
  • گذشت زمان، به کیفیت روشویی سنگی آسیب نمی‌زند.
  • ممکن است در موارد استفاده از سنگ‌های طبیعی، طرح کمی با مدل روشویی سنگی مورد نظر متفاوت باشد.

بهترین روشویی سنگی

بهترین جنس روشویی سنگی

تعداد انواع سنگ‌هایی که از آن‌ها روشویی ساخته شده است بسیار زیاد هستند. البته نباید فراموش کنید که بهترینی وجود ندارد و در واقع، بهترین روشویی سنگی موجود در بازار همانی است که شما متناسب با فضا و بودجه آن را انتخاب می‌کنید. ممکن است بسته به بودجه تعریفی، به سراغ طلا هم بروید! بنابراین اولین اقدام شما باید این باشد که بودجه خود را مشخص کنید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر دوشی چیست را مطالعه کنید.

در ادامه همراه یکدیگر نگاهی به بهترین جنس روشویی سنگی می‌اندازیم:

۱. روشویی سنگی گرانیتی

گرانیت به دلیل مقاومت بالا و زیبایی، برای ساختن بهترین روشویی سنگی بازار، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌هاست. این سنگ استحکام بالایی در برابر خراش و ضربه دارد.

گرانیت به دلیل براق و بدون لک بودن، گزینه بسیار شیکی برای فضاهای مدرن است. انواع سنگ روشویی گرانیتی نسبت به رطوبت و گرما نیز بسیار مقاوم هستند.

۲. روشویی سنگی کوارتز 

یکی از بهترین روشویی‌های سنگی، کوارتز است. کوارتز در بین سنگ‌های مورد استفاده، هم تنوع رنگ خوبی و هم استحکام بالایی دارد. بد نیست این را هم بدانید که سنگ‌های روشویی کوارتز از سنگ‌های گرانیتی مقاوم‌تر هستند.  اما اگر صراحتا به دنبال بهترین روشویی سنگی از نظر جنس سنگ باشیم، گرانیت از کوارتز بهتر است. شاید بپرسید چرا؟ زیرا کوارتز دارای بافت‌ها و لکه‌های زیادی است. همین بافت عجیب در طول زمان کثیفی را زیاد از حد بازتاب می‌دهند. اگر به دنبال برق انداختن روشویی سنگی‌تان هستید، باید این نکته را در نظر بگیرید.

پیشنهاد می شود مقاله بستن سیفون روشویی را مطالعه کنید.

۳. روشویی سنگی مرمر

بهترین روشویی سنگی از نظر لوکس بودن مرمر است. این جنس سنگ در زیبایی کم همتاست و با توجه به دو رنگ تیره و روشنی که دارد، طیف گسترده‌ای از سخت‌پسندان را راضی نگه می‌دارد. شاید بزرگ‌ترین عیب مرمر، حساسیت این سنگ نسبت به اسیدیته باشد. باید هنگام شست و شوی انواع روشویی‌های سنگی تمام حواستان را جمع کنید. و اما در مورد مرمر، حتما اسیدی بودن مایع تمیز کننده را بررسی کنید.

پیشنهاد می شود مقاله راهنمای خرید روشویی را مطالعه کنید.

۴. روشویی سنگی با سنگ‌ های رودخانه

بهترین مدل روشویی سنگی موجود در بازار از نظر خاص بودن، همین روشویی است. ترکیب ناهمگون و بی‌نهایت طبیعی این سنگ‌ها در ساخت روشویی سنگی، طراحی آن را بسیار خاص و چشمگیر کرده است.

۵. روشویی سنگی با سنگ‌ های مصنوعی

انواع مختلف روشویی سنگی با سنگ‌های مصنوعی ساخته می‌شوند. این سنگ‌ها مزیت سبک‌تر بودن، ارزان‌تر بودن و البته تنوع رنگی را نسبت به سنگ طبیعی دارند. از جمله این سنگ‌ها در تولید بهترین روشویی سنگی، کورین است.

۶. روشویی سنگی با سنگ‌ های قیمتی 

شاید این مورد الزاما بهترین روشویی سنگی موجود در بازار نباشد. اما جای شکی نیست، گران‌ترین انواع مدل روشویی‌های سنگی با سنگ‌های قیمتی ساخته می‌شوند. همانطور که از اسم آن هم پیداست، دست شستن در یک کاسه طلایی روی پایه‌ های مروارید، برای فضاهای بسیار خاصی است.

در مورد تمیز کردن این مدل روشویی سنگی باید گفت که این کارها، لعاب‌های سنگینی دارند. در نتیجه  سنگ قیمتی در تماس مستقیم با آب و هوا و مواد ضدعفونی کننده قرار نمی‌گیرد. ضمن آنکه درصد طلا و نقره به کار رفته در این نوع روشویی‌های سنگین بسیار اندک است.

پیشنهاد می شود مقاله نصب روشویی کابینتی را مطالعه کنید.

  بیده چیست؟ + مزایا و معایب بیده توالت فرنگی

راهنمای خرید بهترین روشویی سنگی

جمع‌ بندی 

در مجموع انتخاب بهترین روشویی سنگی از بین انواع روشویی سنگی موجود در بازار کار راحتی نیست، اما توجه به جنس سنگ، قیمت تمام شده، و مزیت‌های بهداشتی و دکوراسیونی آن، می‌تواند شما را به درستی به سمت خرید روشویی سنگی پیش ببرد. با توجه به اهمیت روز افزون ترک مواد غیرطبیعی، انتخاب بهترین روشویی سنگی شما را یک قدم به سمت زندگی آگاهانه و هوشمند هدایت می‌کند. نظرات خود را از تجربه خرید بهترین روشویی سنگی در قسمت نظرات، با ما به اشتراک بگذارید.

برخی از سوالات رایج :

انواع مدل روشویی سنگی کدام است ؟

روشویی سنگی کاسه دار / انواع روشویی سنگی با پایه / بهترین روشویی سنگی لبه برجسته / بهترین روشویی سنگی صفحه‌ ای / بهترین روشویی سنگی مدرن

از بین انواع روشویی سنگی کدام جنس بهترین است؟

روشویی سنگی گرانیتی / روشویی سنگی کوارتز / روشویی سنگی مرمر / روشویی سنگی با سنگ‌ های رودخانه / روشویی سنگی با سنگ‌ های مصنوعی / روشویی سنگی با سنگ‌ های قیمتی /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *