مقالات کاربردی

8 قدم تبدیل توالت ایرانی به فرنگی + لیست هزینه ها

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی ایده‌ای است که به ذهن خیلی از ما ممکن است خطور کند! از زمانی که توالت فرنگی در سرویس خانه‌ها و اماکن دیگر در ایران وارد شده است، مدت زیادی می‌گذرد. رفته‌رفته با آشنایی مزیت‌های توالت فرنگی و جا افتادن فرهنگ استفاده از آن، افراد بیش‌تری تمایل و نیاز به نصب توالت فرنگی در سرویس خانه خود پیدا کردند.

مشکلات مفصلی، بیماری‌های استخوانی و درد‌های دیگر در بدن از جمله مشکلاتی است که باعث می‌شوند روزبه‌روز به تعداد افرادی که نیاز به توالت‌های فرنگی دارند اضافه شود. علاوه‌بر این موارد به‌طور کلی استفاده از توالت فرنگی به‌مراتب راحتی بیش‌تری به‌همراه دارد. درنتیجه این موضوعات، افراد تمایل به نصب توالت فرنگی پیدا می‌کنند.

اما برخی افراد که فضای کافی برای داشتن دو توالت در خانه (یکی ایرانی و دیگری فرنگی)  ندارند، نیاز به تبدیل توالت ایرانی به فرنگی پیدا می‌کنند. اما چطور این‌ کار انجام می‌شود؟ در ادامه در روش‌های مختلف به شما توضیح خواهیم داد.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

استفاده از توالت فرنگی از بعضی جهت‌ها راحت‌تر از توالت ایرانی است. هنگام استفاده از توالت فرنگی ما نیروی حفظ تعادل خود را در قسمت‌های مختلف بدن پراکنده می‌کنیم و درنتیجه آن فشار کم‌تری به مفاصل وارد می‌شود. اما هنگام استفاده از توالت ایرانی فشار بیش‌تری به بدن وارد می‌شود، چراکه برای حفظ تعادل تمام نیروی‌مان را برروی کف دو پای‌مان متمرکز می‌کنیم.

این موضوع در افرادی که ناراحتی‌های استخوانی و مفصلی نیز دارند به‌شدت قابل توجه‌تر است. البته که استفاده کردن از توالت ایرانی در برخی موارد برتری نسبت به توالت فرنگی نیز دارد. اما با یادگیری استفاده درست از توالت فرنگی این ضعف‌ها که باعث می‌شود توالت ایرانی نسبت به فرنگی برتری داشته باشد، را تاحدود زیادی از بین خواهیم برد. برای آشنایی با روش درست، مقاله روش استفاده از توالت فرنگی را از دست ندهید. و اما برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی ما در ادامه به 4 روش اصلی آن پرداخته‌ایم.

روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

 

4 روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

زمانی که فضای کافی در خانه داشته باشیم، می‌توانیم بخشی از آن را برای اضافه کردن سرویسی جدید که مخصوص نصب توالت فرنگی باشد تعبیه کنیم. هم‌چنین اگر فضای سرویس بهداشتی فعلی به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توانیم در کنار توالت ایرانی یک توالت فرنگی نیز نصب کنیم. اما در غیراین‌صورت زمانی که فضای کافی برای داشتن هردوی آن‌ها را در خانه‌مان نداشته باشیم، راه‌حل، تبدیل توالت ایرانی به فرنگی خواهد بود.

4 روش اصلی برای این کار وجود دارد که از آسان‌ترین تا سخت‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که برای روش‌های 2 به بعد احتیاج به تهیه توالت فرنگی مناسب خواهید داشت. برای خرید توالت فرنگی مناسب و با کیفیت ساخت بالا به فروشگاه اینترنتی گلزارهوم مراجعه کنید.

  10 تکنیک رفع مشکل گرفتگی توالت فرنگی

1. تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با استفاده از توالت فرنگی‌ های آماده

شرکت‌های مختلفی در ایران وجود دارند که به منظور رفع نیاز برخی افراد به توالت فرنگی، مدل‌هایی آماده و سیار تولید و عرضه کرده‌اند. این توالت فرنگی‌های آماده در مدل‌های مختلف اعم از پلاستیکی و تاشو، وجود دارند که قابلیت جابه‌جا شدن دارند. درواقع این مدل توالت‌ها برروی توالت ایرانی قرار گرفته و خروجی آن‌ها به سمت خروجی توالت ایرانی قرار می‌گیرد.

در زمان استفاده می‌توان آن را برروی توالت ایرانی قرار داد؛ سپس مانند توالت فرنگی‌های معمول برروی آن نشسته و استفاده می‌کنیم. این روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بسیار کم‌هزینه است و نصبی آسان و بدون نیاز به حضور متخصص دارد. اما ناگفته نماند که این نوع توالت‌های فرنگی بیش‌تر مناسب استفاده‌های کوتاه مدت است و مختص به فردی خاص در خانواده می‌باشد؛ نه برای استفاده همگان. برای استفاده‌های پایدارتر روش‌های بعدی را بررسی کنید.

پیشنهاد می شود مقاله راهنمای خرید بهترین برند فلاش تانک را مطالعه کنید.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با استفاده از توالت فرنگی‌های آماده

2. تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون ایجاد تخریب

این روش کمی بیش‌تر از روش قبل کار و زمان می‌برد اما روشی پایدارتر از روش قبل است. درواقع در این روش بدون نیاز به خراب کردن زمین سرویس و یا توالت ایرانی کافی است سطح بالای توالت ایرانی را با استفاده از صفحه‌ای مناسب ببندیم. سپس توالت فرنگی برروی آن صفحه‌ای که توالت ایرانی را پوشانده است قرار می‌گیرد. پیشنهاد می شود مقاله بیده چیست را مطالعه کنید.

برای آن‌که با جزییات این روش بیش‌تر آشنا شویم باید بگویم که در قسمت گودی توالت ایرانی، لوله کشی مناسب توالت فرنگی قرار می‌گیرد. در قسمت خروجی توالت ایرانی نیز، خروجی توالت فرنگی تعبیه می‌شود. یک صفحه‌ای که از جنس‌های مختلفی مانند پلاستیک، سنگ یا چوب ساخته شده است نیز برروی توالت ایرانی به‌صورتی پایدار نصب می‌شود؛ لازم به ذکر است که مناسب‌ترین جنس‌ها برای این کار معمولا پلاستیک‌های فشرده می‌باشند.

توالت فرنگی خریداری شده نیز برروی آن صفحه با متصل کردن لوله‌کشی‌ها نصب می‌شود. این روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی هزینه بیش‌تری نسبت به روش قبلی دارد اما بسیار ماندگارتر و راحت‌تر از آن است. اگر شما فردی مستاجر هستید و یا فکر می‌کنید که در آینده دوباره به توالت ایرانی نیاز پیدا خواهید کرد، این روش مناسبی برای‌تان خواهد بود. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره معایب سینک گرانیتی را بخوانید.

  راهنمای خرید توالت فرنگی + 9 نکته مهم در خرید انواع توالت فرنگی

3. تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با کاشی‌ کاری جدید

این روش نیز مانند روش قبل بدون تخریب انجام می‌شود. اما تفاوت این روش در آن است که توالت ایرانی با مصالح مناسب پر می‌شود. از قسمت فاضلاب توالت ایرانی یک لوله برای نصب شدن به توالت فرنگی تعبیه می‌شود. سپس تمامی سطح توالت با کاشی‌های جدید (به‌صورت کاشی برروی کاشی) کاشی‌کاری می‌شود.

در آخر توالت فرنگی و لوله کشی آن برروی لوله‌ای که به قسمت فاضلاب توالت ایرانی متصل است نصب می‌شود. روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با کاشی کاری جدید مناسب کسانی است که نمی‌خواهند تخریبی در سرویس انجام شود. لازم به ذکر است که این روش مناسب سرویس‌هایی است که لوله کشی مناسبی دارند که می‌توان توالت فرنگی را به آن متصل کرد. هم‌چنین روش تبدیل با کاشی کاری جدید ماندگار و پایدارتر از روش‌های قبلی است. پیشنهاد می شود جهت خرید و مشاهده قیمت کاسه روشویی کلیک کنید.

روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگیتبدیل توالت ایرانی به فرنگی با کاشی‌کاری جدید

4. تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب

و اما آخرین روش که بیش‌ترین زمان و هزینه را میان روش‌های قبلی دارد، تخریب کردن توالت ایرانی و جایگذاری توالت فرنگی است. این روش برای کسانی که صاحب خانه هستند و به‌صورت دائم می‌خواهند از توالت فرنگی استفاده کنند بسیار مناسب است؛ چراکه بهترین و پایدارترین روش است. روش با تخریب که کار و زمان بیش‌تری دارد را ما در 8 قدم توضیح داده‌ایم.

8 قدم تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب

• قدم اول: در ابتدایی‌ترین قدم این روش، توالت ایرانی برداشته می‌شود.

• قدم دوم: سپس کف سرویس تخریب می‌شود. این تخریب تا جایی انجام می‌شود که به قسمت قیرگونی برسیم و به لوله‌کشی‌ها دسترسی پیدا کنیم.

• قدم سوم: اطراف لوله فاضلاب توالت ایرانی را به اندازه‌ای که بتوان بدون آسیب رساندن به لوله‌کشی‌ها خالی می‌کنیم.

• قدم چهارم: لوله‌های قدیمی غیرقابل استفاده جدا شده و لوله‌کشی مناسب جدید انجام می‌شود.

• قدم پنجم: سیفون توالت فرنگی در این قدم متصل می‌شود. (در این قدم سیفون توالت ایرانی را هم می‌توان حذف کرد و هم می‌توان بدون حذف آن سیفون توالت فرنگی را متصل کرد.)

می توانید آموزش بستن سیفون روشویی را به کمک همین لینک مشاهده فرمایید.

• قدم ششم: یک لوله به اندازه‌ای که از کف زمین سرویس کمی بالاتر باشد، برای متصل کردن توالت فرنگی به لوله‌کشی درنظر گرفته شده. سپس آن لوله متصل می‌شود.

• قدم هفتم: در این قدم از تبدیل توالت ایرانی به فرنگی تقریبا کار تمام شده است. تنها کف زمین دوباره با عایق‌بندی و مصالح مناسب پر شده و سپس کاشی‌کاری کف انجام می‌شود.

• قدم هشتم: در انتها توالت فرنگی نصب می‌شود.

خرید وال هنگ در گلزارهوم

  آموزش نحوه نصب توالت فرنگی + نکات

لیست هزینه‌ های تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، این روش‌ها به ترتیب از آسان‌ترین به سخت‌ترین بیان شده‌اند. درواقع این 4 روش بسته به نیاز، تمایلات و امکانات افراد انتخاب شده و انجام می‌شوند. هم‌چنین هزینه‌های هرکدام باهم متفاوت هستند. اگر شما نیز در انتخاب یکی از این روش‌ها برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی در سرویس خانه خود تردید دارید، می‌توانید با بررسی لیست هزینه‌ها تصمیمی قطعی بگیرید.

هزینۀ متخصص توالت فرنگی توالت فرنگی آماده تخریب لوله‌کشی مصالح کاشی‌کاری صفحه نگهداری توالت هزنیه کلی

روش استفاده از توالت فرنگی آماده نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد بسیار کم

روش بدون تخریب می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد متوسط

روش کاشی کاری جدید می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد متوسط رو به بالا

روش با تخریب می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد بالا

هزینه متخصص توالت فرنگی توالت فرنگی آماده تخریب لوله کشی مصالح کاشی کاری صفحه نگهداری توالت هزینه کلی
روش استفاده از توالت فرنگی آماده نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد بسیار کم
روش بدون تخریب می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد متوسط
روش کاشی کاری جدید می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد متوسط رو به بالا
روش با تخریب می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد می‌خواهد نمی‌خواهد بالا

 

مقاله در یک نگاه

درست است که بسیاری از ما ایرانی‌ها هنوز عادت به استفاده از توالت سنتی (ایرانی) داریم، اما برای خیلی از ما استفاده کردن از توالت فرنگی می‌تواند راحت‌تر باشد؛ البته اگر نکات استفاده درست از آن را یاد گرفته و رعایت کنیم. درواقع راحتی استفاده از توالت فرنگی باعث می‌شود تا خیلی از افرادی که مشکلات مفصلی یا ناتوانی‌های جسمی دیگری دارند رو به توالت‌های فرنگی بیاورند.

از طرفی دیگر نیز توالت‌های فرنگی جدید جلوه‌ای متفاوت و مدرنی را سرویس بهداشتی نیز می‌دهند. از این رو خیلی از افراد تصمیم به نصب توالت فرنگی در سرویس خانه خود می‌گیرند. اما برخی افراد به‌دلیل کم‌بود فضا نمی‌توانند هردوی این توالت‌ها را در کنار هم داشته باشند.

اگر شما نیز از این دسته افراد باشید، با این 4 روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی که در این مقاله به‌خوبی آن‌ها را بررسی کردیم؛ می‌توانید توالت فرنگی دل‌خواه خود را در سرویس خانه‌تان نصب کرده و استفاده کنید. خرید توالت فرنگی‌ های مدرن و باکیفیت را در گلزارهوم تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *