مقالات کاربردی

راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی در بازار ایران

بهترین توالت فرنگی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید تجهیزات سرویس بهداشتی (مانند توالت فرنگی) به بازار بروید، اما تعدد برندهای مختلف خارجی و داخلی شما را سردرگم کرده باشد. البته که حق دارید. هر یک از این برندها کیفیت، ویژگی و امکانات منحصربه‌فرد خود را دارد. به همین دلیل، پیش از آن که اقدام به خرید کنید باید بدانید دنبال چه نوع توالت فرنگی هستید. اگر شما به دنبال خرید بهترین توالت فرنگی در بازار هستید، پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا این مطلب را مطالعه کنید تا به راحتی بتوانید بهترین مارک توالت فرنگی را برای خانه خود انتخاب کنید؛ توالت فرنگی که علاوه‌بر زیبایی بخشیدن به سرویس بهداشتی شما، قیمت و کیفیت مناسبی دارد.

بهترین مارک توالت فرنگی

بهترین توالت فرنگی باید چه ویژگی داشته باشد؟

نکته‌ای که باید بدانید این است که همه توالت‌های فرنگی مانند هم ساخته نشده‌اند و هر کدام ویژگی، اندازه، ابعاد و کیفیت متفاوتی دارند. بنابراین، پیش از هر کاری باید مطمئن شوید که توالت فرنگی مد نظر شما از پشت با دیوار، با لبه جلویی کاسه و در نهایت، با سرویس بهداشتی خانه شما تناسب دارد یا خیر. اگر به دنبال خرید بهترین توالت فرنگی هستید، باید به ویژگی‌های سرویس بهداشتی و توالت فرنگی دقت کنید تا از خریدتان احساس پشیمانی نداشته باشید. در ادامه به شما خواهیم گفت که برای خرید بهترین مارک توالت فرنگی باید به چه ویژگی‌هایی دقت کنید.

  • ابعاد توالت فرنگی

ابعاد توالت فرنگی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در حین خرید بهترین مارک توالت فرنگی باید به آن دقت کنید. همه توالت فرنگی‌ها اندازه و ابعاد یکسانی ندارند. بنابراین باید به اندازه آن و هماهنگی با خروجی و همچنین فاصله با دیوار پشتی دقت کنید. دست‌شویی‌های فرنگی عموما در اندازه‌های ۱۰، ۱۲ و ۱۴ اینچ بیشترین میزان فروش را دارند.اگر اولین بار است برای خرید توالت فرنگی اقدام می‌کنید، خوب است بدانید که باید اندازه توالت فرنگی تا روشویی و کشو را هم حساب کنید تا مشکلی در باز و بسته‌ کردن کشوها یا درب کمد وجود نداشته باشد. در کنار بهترین خرید توالت فرنگی باید بتونید بهترین وان خانگی را نیز انتخاب کنید تا چیدمان حمام و دستشویی شما به زیباترین شکل ممکن درآید.

  • ارتفاع توالت فرنگی

به فاصله توالت فرنگی از سطح زمین تا لبه کاسه را ارتفاع آن می‌گویند. توجه داشته باشید که فقط شما از دستشویی فرنگی استفاده نمی‌کنید و قرار است کودکان و سالمندان نیز از آن استفاده کنند، بنابراین ارتفاع آن باید طوری باشد که برای همه اعضای خانواده کارایی داشته باشد.

  • شکل کاسه توالت فرنگی

کاسه‌های توالت فرنگی معمولا در دو شکل دایره و بیضی تولید و عرضه می‌شوند. با این حال، در مدل‌های جدیدتر، سازندگان روی به تولید توالت‌هایی با کاسه‌های مربع و مستطیل شکل آورده‌اند.در بررسی مشخصات بهترین توالت فرنگی، شما باید بر اساس فضایی که در اختیار دارید، شکل کاسه توالت خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر سرویس بهداشتی شما فضای کمتری دارد، بهتر است که توالت فرنگی دایره شکل انتخاب کنید. کاسه توالت‌های بیضی شکل، معمولا ۲ اینچ جلوتر گرفته می‌شوند. اگر می‌خواهید کاسه توالت بیضی شکل بخرید حتما از اینکه این ۲ اینچ، مزاحم باز و بسته شدن درب یا کشو‌ها نمی‌شود مطمئن شوید. پیشنهاد می شود مقاله مدل شیرآلات مدرن را مطالعه کنید.

  پنل دوش حمام چیست + آموزش نصب پنل حمام و کاربرد آن

بهترین مارک توالت فرنگی چیست
یک تکه یا دو تکه؟ مسئله این است

در حال حاضر، توالت فرنگی‌ها به دو دسته یک تکه و دو تکه تقسیم می‌شوند. معمولا در توالت‌های دو تکه بخش سیفون که در پشت نشیمنگاه قرار دارد، جدا می‌شود، اما در توالت‌های یک تکه همه چیز توالت یک مجموعه واحد است.همه ما در زندگی نیاز به تعویض سیفون روشویی پیدا میکنیم چه بهتر که خود ما بدون کمک از افراد بتوانیم این کار را انجام دهیم. پس برای یاد گرفتن طریقه تعویض سیفون روشویی به همین لینک مراجعه کنید. به‌طور کلی، نظافت و تمیز کردن توالت‌های یک تکه راحت‌تر است، چرا که در توالت‌های دو تکه در بین اتصالات ممکن است جرم گرفته شود. به‌تازگی نوع دیگری از توالت نیز به بازار آمده که به عنوان توالت فرنگی دیواری شناخته می‌شود. فلاش تانک این نوع توالت‌ها در دیوار قرار دارد و فضای کمتری را اشغال می‌کند. اگر به دنبال خرید بهترین مارک توالت فرنگی خارجی هستید، خوب است که حتما به این نکات دقت کنید.

انواع فلاش تانک چیست و هر یک چه ویژگی دارد؟

در ادامه راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی قصد داریم به معرفی انواع فلاش تانک بپردازیم تا شما با امکانات و ویژگی‌های هر کدام آشنا شوید. پیش از هر چیزی در هنگام خرید توالت فرنگی به اندازه مخزن فلاش تانک، محل قرار گرفتن شیر تخلیه و اندازه آن و در نهایت، به نوع سیستم تخلیه دقت کنید. در اینجا خوب است بدانید که وظیفه شیر تخلیه، تخلیه مخزن فلاش تانک است. بنابراین، هر چقدر این شیر بزرگ‌تر باشد، سرعت جریان تخلیه آب هم بیشتر می‌شود. شیر تخلیه معمولا به صورت دکمه یا اهرم در کنار یا بالای توالت فرنگی قرار دارد. اگر با سیستم‌های تخلیه آشنایی ندارید، هیچ اشکالی ندارد. ما در ادامه قصد داریم که درباره انواع سیستم‌های تخلیه صحبت کنیم.

بهترین توالت فرنگی چیست

  ویژگی های شیر شاوری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی از نظر عملکرد

سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

● سیستم تخلیه پُرفشار

● سیستم تخلیه گردابی

که در ادامه درباره مزایا و معایب هر کدام صحبت می‌کنیم.

سیستم تخلیه پُرفشار

روش کار این نوع سیستم تخلیه به این شکل است که هوای داخل فلاش تانک را با فشار زیاد به سمت کاسه توالت روانه می‌کند. در چنین شرایطی، فشار حاصل از جریان آب، کاسه را تمیز کرده و از گرفتگی مجرای خروجی جلوگیری می‌کند.البته سیستم تخلیه پرفشار معایبی نیز دارد. سروصدای این روش از تخلیه زیاد است. همچنین، هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز زیاد است.

سیستم تخلیه گردابی

نوع دیگر سیستم تخلیه که در مطلب راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی در ایران درباره آن صحبت می‌کنیم، سیستم تخلیه گردابی است. در این سیستم تخلیه، آب به صورت گردابی از سوراخ‌هایی که در زیر لبه سنگ توالت تعبیه شده سرازیر می‌شود و عمل تخلیه را انجام می‌دهد. سیستم تخلیه گردابی سروصدای کمی دارد و هزینه نگهداری آن نیز معقول است. با این حال، تعمیر آن دشوار است و در صورت آسیب دیدن سنگ توالت این امکان وجود دارد که به درستی کار نکند.

بهترین توالت فرنگی در ایران

بهترین مارک توالت فرنگی در ایران کدام است؟

حالا که شما اطلاعات کاملی به دست آوردید، زمان آن است که به سراغ بهترین توالت فرنگی ایرانی و خارجی در بازار کشور برویم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم. تا با خیال راحت بهترین نوع توالت فرنگی را انتخاب و خریداری کنید.

۱.المپیا (Olympia)

برند المپیا یک برند ایتالیایی است که بیش از ۴۰ سال است که در زمینه تولید و عرضه محصولات سرامیکی مانند توالت فرنگی، وال هنگ، روشویی و وان و … فعالیت می‌کند. طی ۴۰ سال گذشته، بیشترین سهم از تولید این کارخانه متعلق به توالت فرنگی بوده است. برند المپیا در جهان به استفاده از مواد خام درجه یک شهرت دارد. طراحی ایتالیایی این محصولات بسیار شکیل و زیباست و به خانه‌های مدرن امروز جذابیت بسیاری می‌بخشد. شرکت گلزار اتصال از سال ۱۳۹۵ به عنوان تنها نماینده انحصاری، محصولات المپیا در ایران مشغول به کار است. پیشنهاد می شود مقاله بیده چیست را مطالعه کنید.

۲. الپس (Alps)

دومین گزینه در لیست راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی متعلق به برند Alps یک برند چینی است که محصولاتش تحت لیسانس اسپانیا طراحی، تولید و عرضه می‌شوند. هدف اصلی برند الپس تولید محصولات ساختمانی با کیفیت، مدرن و زیبا در عین مقرون‌به‌صرفه بودن است. علی‌رغم تولید محصولات در چین، تمامی تولیدات برند الپس دارای گواهینامه بین‌المللی هستند و به راحتی توانایی رقابت با محصولات مشابه اروپایی را دارند. برند الپس یکی از بهترین تولیدکنندگان اقتصادی در سطح دنیا به شمار می‌آید. شرکت بازرگانی گلزار، از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در زمینه واردات و عرضه شیرآلات برند الپس آغاز کره است.

۳. کوهلر (Kohler)

سومین گزینه از لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی در ایران، متعلق به برند Kohler است که در حال حاضر، یکی از بهترین برندهای بازار است.
خاستگاه شرکت Kohler شهر ویسکانزین است. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۸۸۳ با ساخت تجهیزات کشاورزی آغاز کرد و در نهایت وارد صنعت سفالگری شد. همین موضوع، آغازی برای ورود این شرکت برای ساخت تجهیزات ساختمانی بود. شرکت کوهلر در حال حاضر، یک شرکت چند ملیتی است. پیشنهاد می شود مقاله بهترین فلاش تانک را مطالعه کنید.

۴. توتو (Toto)

برند ژاپنی Toto یکی دیگر از بهترین توالت‌های فرنگی خارجی موجود در بازار است. موسس شرکت توتو شخصی به نام کازوچیکا آوکورا است. توالت‌های فرنگی شرکت Toto از این جهت منحصربه‌فرد هستند که محصولات خود را با فرهنگ ظروف سفالی ژاپن در هم می‌آمیزند. در واقع، شما با خرید یکی از  محصولات توتو، ترکیبی از فناوری و آینده‌نگری صنعت سفالگری به دست می‌آورید. پیشنهاد می شود مقاله تفاوت سینک روکار و توکاررا مطالعه کنید.

۵. استرلینگ (Sterling)

کارخانه استرلینگ مدت زمان زیادی است که در زمینه تولید و عرضه لوازم بهداشتی ساختمانی و شیرآلات مشغول به فعالیت بوده است. با این حال، در این اواخر بعد از ترکیب با کارخانه Kohler توانایی تولید توالت فرنگی را پیدا کرده است. یکی از مزایای رقابتی برند Sterling، قیمت پایین و رقابتی آن است. بنابراین اگه بودجه‌ تان به برندهای لوکس بازار نمی‌رسد بد نیست که محصولات این برند را مد نظر قرار دهید.

مشخصات بهترین توالت فرنگی

  شیرآلات فنری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

جمع‌ بندی

امیدواریم که این راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی برایتان مفید بوده و توانسته باشد اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار دهد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا برند خوب دیگری را می‌شناسید که در این مطلب به آن اشاره نشده است.

برخی از سوالات رایج :

5 تا از بهترین مارک های توالت فرنگی ایرانی را نام ببرید.

المپیا (Olympia) / الپس (Alps) / کوهلر (Kohler) / توتو (Toto) / استرلینگ (Sterling)

سیستم تخلیه توالت فرنگی چند نوع دارد ؟

سیستم تخلیه پُرفشار / سیستم تخلیه گردابی

One thought on “راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی در بازار ایران

  1. sara گفت:

    همه جارو دنبال یه توالت فرنگ شیک و مشکی گشته بودم. اما واقعا برند رسی حرف نداره هم کیفیتش عالیه و هم متریال ساخت توالت فرنگی ها خوبه و خیالت از بابت خریدی که کردی راحته…هم دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتیت خاص میشه هم کیفیت محصولش بی نظیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *