مقالات کاربردی

ویژگی های شیر شاوری چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

شیر شاوری چیست

حتما با این تجربه آشنا هستید که هنگام شستن ظرف‌ها، آب از شیرآلات ثابت به گوشه و کنار سینک نرسد. برای خیلی از شما که سن و سال متفاوتی دارید، خاطره تمیز کردن سینک کنار ظرفشویی با یک لیوان آب، یعنی شیرآلات خانه شما از نوع ثابت بوده است. با این حال، چند سالی است که ورود شیر شاوری به بازار این معضل را به پایان رسانده است. ما در این مطلب از وبلاگ گلزار هوم قصد داریم به سوال شیر شاوری چیست پاسخ دهیم و مزایا و معایب آن را در کنار هم مقایسه کنیم تا شما بتوانید در هنگام خرید شیرآلات بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایا شیر شاوری

شیر شاوری چیست؟

شیر شاوری یا شلنگدار، نسل نسبتاً جدیدی از شیرآلات است که دامنه حرکتی زیادی دارد. کلمه شاور برگرفته از لغت Shower یا همان دوش است. دلیل آن هم ساز و کار مشابه آن با دوش‌های سیار حمام است. این شیرآلات شاوری مخصوصا برای آشپزخانه‌هایی با فضای کافی محدود، شبیه به معجزه عمل می‌کنند. در واقع، از ویژگی های شیر شاوری امکان شست‌و‌شوی ظروف بزرگ و قابلمه‌ها در یک فضای کوچک است. شیر ظرفشویی شاوری همه این قابلیت را مدیون شیلنگ متحرک داخلی خود است که امکان آبرسانی به همه نقاط سینک را به مصرف‌کنندگان می‌دهد.

  ۱۰ تفاوت سینک روکار و توکار چیست؟ (بررسی مزایا + معایب)

ویژگی‌ های شیر ظرفشویی شاوری کدامند؟

شیر ظرفشویی شاوری یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین شیرآلات آشپزخانه است. بخش آبریز (خروجی آب) در شیر شاوری متحرک است و شبیه به سر دوش در حمام عمل می‌کند. در واقع، این بخش به واسطه وجوپ یک شلنگ بلند، از جای خود خارج می‌شود. شلنگ متحرک شیر شاوری دارای یک وزنه شاوری است. این وزنه در انتهای شلنگ شاور و معمولا جایی زیر سینک بسته می‌شود. پس از پایان کار، به دلیل نیروی کششی که وزنه به شلنگ وارد می‌کند، شلنگ شیر شاوری به راحتی به وضعیت اولیه خود باز می‌گردد.

در بعضی از مدل‌های شیر ظرفشویی شاوری، یک آهنربا در سر علمک وجود دارد. این آهنربا باعث می‌شود تا شلنگ آسان‌تر به حالت اولیه بازگردد و در جای خود قرار بگیرد. طول شلنگ شیر شاوری حدود ۹۰ سانتیمتر است. به علاوه، امکان چرخش ۳۶۰ درجه در این شلنگ، باعث می‌شود تا به راحتی هر نقطه از سینک ظرفشویی و حتی فراتر از آن را پوشش دهد.

اگرمیخواهید در مورد شیر ظرفشویی بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شیر ظرفشویی را مطالعه کنید.

معایب شیر شاوری

مزایا شیر شاوری چیست؟

مزایا شیر شاوری همگی در نام آن خلاصه شده‌اند. امکان یک شیر ظرفشویی شبیه به دوش سیار حمام، یعنی قابلیت جاگیری کمتر، تحرک بیشتر، و البته تغییر حالت اسپری آب. این مزایا مهم‌ترین دلایل محبوبیت شیر شاوری هستند.

۱. جای گیری شیر شاوری

حالا که می‌دانیم شیر شاوری چیست، درک کم جا بودن آن کار سختی نیست. از مهم‌ترین مزایا شیر شاوری طراحی هوشمندانه آن است. طول شلنگ که کاملا در چنبره داخلی شیر شاوری قرار می‌گیرد، نمونه نبوغ است. دقیقا شبیه به ماری که طولش در چنبره قبل تشخیص نیست، شلنگ ۹۰ سانتی شیر شاوری نیز بعد از کشیده شدن، تمام نقاط سینک را پوشش می‌دهد. قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه آن نیز، شما را از یک اعصاب خوردی حتمی هنگام شستن ظرف‌ها در یک سینک کوچک نجات می‌دهد.

۲. تنوع کاربری در شیر ظرفشویی شاوری

از تنوع کاربری ویژگی های شیر شاوری می‌توان به امکان آبکشی آن اشاره کرد. آبکشی ظروف، شست و شوی میوه و سبزی، همه می‌توانند از شما یک موش آب کشیده بسازند. در حالی که در زمان استفاده از شلنگ شاوری، یک قطره آب هم روی لباس شما نخواهد ریخت. از طرفی، گاهی پر کردن قابلمه‌های بزرگ و یا کتری از آب، در سینک کوچک بسیار مشکل یا حتی غیر ممکن است. شما به راحتی می‌توانید شلنگ شیر شاوری را بیرون بکشید و ظرفتان را از آب پر کنید. بدون آن که نیاز باشد ظرف را به زور در زیر شیر و داخل سینک جای بدهید.

این مزایا در شیر شاوری برای افرادی که دچار دردهای مفصلی دست و کمر هستند بسیار مهم است زیرا به جای فشار به بدن، کافیست شلنگ شیر ظرفشویی را جابه‌جا کنند. به‌علاوه، با وجود کودکان و خردسالان در خانه، شیر ظرفشویی شاوری به راحتی به یک دوش کوچک برای تمیز کردن گاه‌وبیگاه آن‌ها هم تبدیل خواهد شد. پیشنهاد می شود مقاله مزایای شیر روشویی پایه بلند را مطالعه کنید.

  حمام مستر چیست؟ + بررسی ویژگی حمام مستر

شیر ظرفشویی شاوری چیست

معایب شیر شاوری

در کل مزایای شیر شاوری و در کل، ویژگی‌های شیر شاوری به گونه‌ای است که خرید آن را ضروری می‌کند. با این حال، دانستن معایب شیر شاوری شما را در خرید و نگه‌داری آن یاری خواهد کرد. در اینجا به تنها موردی که به عنوان معایب شیر شاوری از آن یاد می‌شود، می‌پردازیم.

اگر میخواهید درمورد دکوراسیون آشپزخانه ترکی بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله سبک دیزاین آشپزخانه ترکیه را مطالعه کنید.

از دست رفتن قابلیت حرکت روان شلنگ شیر شاوری

زمان همه چیز را تغییر می‌دهد، حتی قابلیت تحرک در شلنگ شیر شاوری! این مشکل می‌تواند خود را به صورت کندتر جمع شدن شلنگ و یا حتی جمع نشدن آن نشان دهد. البته این حالت بیشتر در اثر استفاده نادرست و وارد آوردن فشار به علمک در هنگام کشش شلنگ اتفاق می افتد. برای حل این مشکل، طراحان به سراغ وزنه در شلنگ شاوری رفته‌اند. در این نوع شیرآلات، سنگینی وزنه باعث می‌شود شلنگ به‌سرعت به حالت اولیه خود بازگردد. البته بهتر از وزنه، نقش مگنت یا آهنربا در ایجاد کشش برای جمع کردن شلنگ شیر شاوری است. پیشنهاد می شود مقاله شیرالات فنری چیست را مطالعه کنید.

ویژگی های شیر شاوری

قیمت شیر شاوری

بحث قیمت شیر ظرفشویی شاوری و یا در کل هر مدل شیرآلات دیگری در این بازار کمی بی ثبات است. به شکل نسبی می‌توان گفت هزینه شیر ظرفشویی شاوری از قیمت شیر ظرفشویی های معمولی بالاتر است. البته، همیشه این را به خاطر داشته باشید که گاهی قیمت ظاهرا بالاتری که شما برای خرید شیر ظرفشویی شاوری می‌پردازید، شما را از بسیاری هزینه‌های دیگر معاف خواهد کرد. در حقیقت، قیمت شیر شاوری صرفا هزینه یک طراحی زیبا نیست. بلکه هزینه کاربری وسیله‌ای است که به راحتی می‌تواند شما را از هزینه‌های نادیده دیگر مانند هزینه تغییر سینک، یا زنگ‌زدگی به دلیل نفوذ رطوبت به کابینت نجات دهد. به علاوه، مثل هر شیرآلات دیگری، قیمت شیر شاوری نیز تحت تاثیر جنس، برند، و … خواهد بود. پیشنهاد می شود مقاله شیرالات کم مصرف را مطالعه کنید.

  راهنمای خرید بهترین توالت فرنگی در بازار ایران

جمع‌ بندی

در این مطلب با هم بررسی کردیم که شیر شاوری چیست و دیدیم که شیر ظرفشویی شاوری چه ویژگی‌هایی دارد. همچنین، از قیمت این نوع شیرآلات و مزایا و معایب آن نیز آگاه شدیم. تنها توصیه باقی مانده این است که هنگام خرید شیر شاوری از فروشنده در رابطه با وجود وزنه سوال کنید. طبق معمول، فراموش نکنید که محصول مورد نظر خود را از برندهای معتبر و با گارانتی تهیه کنید. شما می‌توانید در گلزار هوم انواع متنوعی از شیرآلات شاوری را به لحاظ قیمت و طراحی بررسی کنید. پیشنهاد ما این است که جدیدترین مدل‌های شیر سینک شاوری را در وب‌سایت گلزار هوم مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر، در بخش دیدگاه‌ها سوالات خود را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *