مقالات کاربردی

0 تا 100 آموزش نصب شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگدار

آموزش نصب شیر ظرفشویی شاوری

نسل جدیدی از شیرآلات که با طراحی بدنه متفاوت و مکانیزم ساخت خاصی که دارد در زاویه‌های مختلف امکان جابه‌جایی و حرکت داشته و قسمت خروجی آن متحرک است را شیرهای شاوری و یا شلنگدار می‌گویند. این شیر ظرفشویی به وسیله شلنگ بلندی از محل اصلی خود خارج شده و در پایان به ‌واسطه کشش وزنه شاوری به محل اصلی خود باز خواهد گشت؛ این وزنه در بیشتر مواقع در زیر سینک و انتهای شلنگ دیگر نصب می‌شود. نصب شیر ظرفشویی شاوری می‌تواند پس از یادگیری به آسانی انجام شود و شما بتوانید از امکانات متنوع آن بهره‌مند شوید.

این روزها شیرآلات ظرفشویی و تجهیزات مختلفی تولید و عرضه شده‌اند تا بتوانید از امکانات مختلفی برای تمیز کردن راحت سینک ظرفشویی استفاده کنید. توجه داشته باشید که انواع سینک‌های ظرفشویی شاوری در سایز و ابعاد مختلفی وجود دارند و شما می‌توانید با انتخاب شیرآلات خاص شاوری شستشوی راحتی را به ارمغان آورید. ما در ادامه آموزش نصب شیر ظرفشویی شلنگدار را به صورت کامل آورده‌ایم تا بتوانید با امکانات و ابزار خاصی که در اختیار دارید شیر ظرفشویی خود را به آسانی وصل کنید.

نصب شیر ظرفشویی شاوری

 

آموزش نصب شیر ظرفشویی شاوری

 

برای نصب شیر ظرفشویی شاوری در مرحله اول لازم است رسوبات احتمالی در لوله‌ها را تخلیه کنید؛ زیرا این رسوبات باعث کم شدن فشار آب شده و در نهایت با گذشت زمان فشار کم آزاردهنده خواهد شد. برای این کار بایستی جریان آب را قطع کنید و در مرحله بعدی سرپوش لوله‌کشی آب سرد و گرم را باز کرده و اجازه دهید که مجدداً جریان آب رفت‌وآمد داشته باشد. در چنین شرایطی، رسوبات توسط فشار آب به بیرون از لوله‌ها می‌رسد و شما می‌توانید شیرهای پیسوار را در محل اتصال به وسیله پیچیدن نوار تفلون ببندید و سپس شیر اصلی را باز کنید. حال در ادامه با دنبال کردن آموزش نصب شیر ظرفشویی شاوری می‌توانید این کار را بدون کمک افراد ماهر و خبره انجام دهید.

  1. شلنگهای آب سرد و گرم را از جعبه خارج کرده و زیر شیر قرار دهید و توسط آچار آن را در جای خود نصب کنید.
  2. دقت داشته باشید که برای بستن شلنگ نیازمند تفلون پیچی نیستید و میتوانید تنها با استفاده از پیچ زیر شیر را بسته و آن را محکم کنید.
  3. اورینگ کف شیر روشویی و یا ظرفشویی را در محل مناسب خود قرار دهید.
  4.  نحوه نصب شیر ظرفشویی شلنگدار در این مرحله بدین صورت است که بایستی شلنگ را از سوراخ نصب عبور دهید و زیربند را با کمک واشر و سایر وسیلهها با آچار محکم کنید؛ به طوری که شیر نتواند جابهجا شود وبهصورت ثابتی در جای خود قرار داشته باشد.مهم‌ترین موردی که در نصب شیر ظرفشویی شاوری در این مرحله وجود دارد این است که برای تثبیت شیر روی سینک قطعه پلاستیکی مثلثی را فراموش نکنید تا شیر شما به درستی نصب و تثبیت شود.
  5. حال شلنگ آب گرم و سرد را با استفاده از آچار روی شیر پیسوار قرار دهید. برای این کار نیازی به نوار تفلون نبوده و فقط لازم است شیر را به صورت محکم در دست گرفته و از خوردگی و یا پیچش آن جلوگیری کنید تا شلنگ از زیر شیر باز نشود.
  6. از طریق شیرهای پیسوار جریان آب را برقرار کرده تا بتوانید در صورت نشتی متوجه شوید. در این مرحله بایستی از نصب درست شیر شاوری خود مطمئن شوید؛ در صورت درست بودنِ نصب، شیر شما آماده مصرف است.

توجه داشته باشید که شیرهای ظرفشویی و روشویی در صورت کلی دارای 2 عدد پیچ مناسب برای زیربند، 2 عدد مهره زیربند، 2 عدد واشر و 1 عدد اورینگ است که به راحتی توسط آچار قابل نصب بوده و نیازی به نوار تفلون نخواهید داشت. نصب شیرآلات اهرمی نیز همانند شیرآلات شاوری بوده و لازم است به جای مرحله 3 اورینگ در کف شیر قرار گرفته و شلنگ از سوراخ روشویی عبور داده شود و مهره زیربند توسط آچار محکم شده و در نهایت شیر ثابت بماند.

اگر میخواهید در مورد تفاوت علم یونیورست با علم دوش یونیکا بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله علم دوش یونیورست چیست را مطالعه کنید.

نصب شیر ظرفشویی شاوری

قابلیت نصب آسان شیرآلات یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در هنگام خرید شیر ظرفشویی بایستی مورد توجه قرار گیرد. به‌خصوص برخی از افراد علاقه‌مند هستند که خودشان شیرآلات را نصب کنند و از این ‌رو ترجیح می‌دهند که شیرآلاتی را خریداری کنند که نصب آسانی دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام نصب شیرآلات پیچ و مهره‌های فراوانی در دست داشته باشید و ندانید که هر کدام برای کدام قسمت بوده و بایستی در چه محلی مورد استفاده قرار گیرد. نصب شیر ظرفشویی شاوری بسیار راحت بوده و پیچ و مهره‌های بسیار کمتری دارد که این موضوع نصب را بسیار راحت کرده است و شما می‌توانید با استفاده از یک قطعه نصب آسانی را داشته باشید و نیاز به خرج اضافی برای نصاب نخواهید داشت. شما می‌توانید با تکیه بر دانش فنی خود به راحتی و با استفاده از آچار شیرآلاتتان را نصب کرده و از آن لذت ببرید.

اگر میخواهید در مورد تفاوت شیرالات فنری و شاوری بیشتر بدانید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله فرق بین شیرالات فنری و شاوری را مطالعه کنید.

ابزار مورد نیاز نصب شیر ظرفشویی شاوری

برای اینکه بتوانید بدون نیاز به نصاب شیر ظرفشویی خود را به راحتی نصب کنید نیاز به ابزارهای خاصی دارید؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید بدون ابزارهای خاص نصب شیر ظرفشویی شاوری غیرممکن است. در ادامه این ابزارها را معرفی کرده‌ایم تا با تهیه آن و همچنین به‌کارگیری آموزش نصب شیر ظرفشویی شلنگدار که به صورت کامل آورده شده است بدون نیاز به نصاب شیر خود را به راحتی نصب کنید.

  • انبردست
  • آچارفرانسه
  • پیچ‌گوشتی‌دو سو و یا چهارسو (این ابزار بسیار مهم بوده و در اتصال برخی از پیچ‌های ریز که در قطعات مختلف وجود دارد بسیار ضروری خواهد بود)
  • حوله یا دستمال تمیز (برای اینکه رطوبت ایجاد شده را جذب کرده و کار را سریع‌تر پیش ببرید)

مهم‌ترین موردی که در آموزش نصب شیر ظرفشویی شاوری بایستی بدانید عدم استفاده از نوار تفلون است. در واقع این کار کاملاً غیراستاندارد و غیراصولی بوده و در واقع هیچ‌گونه نیازی به آن وجود ندارد. تمامی قطعات شیرآلات شاوری و شلنگ‌دار به وسیله اورینگ و واشر آب‌بندی شده و به همین دلیل نوار تفلون به کار نمی‌رود.

اگر میخواهید در مورد استراکچر وال هنگ بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله استراکچر وال هنگ چیست را مطالعه کنید.

آموزش نصب شیر ظرفشویی شلنگدار

کلام آخر

امروزه برای نظافت بهتر انواع شیرآلات متنوعی تولید شده که یکی از پرفروش‌ترین آن‌ها شیرهای شاوری و یا شلنگ‌دار است که امکان جابه‌جایی را برای تمیز کردن اطراف به خوبی فراهم می‌کند. حال برای اینکه بتوانید نصب شیر ظرفشویی شاوری خودتان انجام دهید می‌توانید مراحل زیر را به راحتی دنبال کنید: در مرحله اول آموزش نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شلنگ‌های آب سرد و آب گرم را در زیر شیر به صورت محکم قرار دهید. می‌توانید برای سریع‌تر پیش رفتن کار خود از آچار استفاده کنید. در قسمت کف شیر اورینگ آب بندی شده را قرار داده و سپس از سوراخ سینک خارج کنید؛ این کار برای قرار گرفتن در محل نصب مناسب انجام می‌شود.

در قسمت زیر شیر تعدادی شلنگ به شکل آویزان وجود دارد که با عبور دادن از قطعه پلاستیکی و چسباندن آن در زیر سینک می‌توانید از دیده شدن آن‌ها جلوگیری کنید. برای ثابت نگه داشتن نیز لازم است مهره زیر بند به صورت محکم بسته شود. حال شلنگ شاوری را از قسمت انتهایی به لوله بلندی که در زیر شیر وجود دارد متصل کرده و سپس توسط آچار آن را محکم کنید. در این قسمت نیز از نوار تفلون استفاده نمی‌شود. در مرحله بعدی وزنه سربی در قسمت پایین شلنگ نصب می‌شود و سپس با محکم کردن شلنگ‌های آب، شیر آماده مصرف خواهد بود. برای اطمینان می‌توانید جریان آب را برقرار کرده و نشتی و یا عدم نشتی را چک کنید و با اطمینان خاطر از شیر آب با کیفیت خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *