مقالات کاربردی

0 تا 100 تفاوت شیرالات فنری و شاوری در چیست؟

فرق تفاوت شیرآلات شلنگدار و فنری

آشپزخانه‌ها مهم‌ترین قسمت در هر خانه به حساب می‌آیند و حس زندگی مربوط به هر خانه با توجه به وسیله‌های موجود در آشپزخانه آن مشخص می‌شود. وسیله‌هایی مانند یخچال، گاز، شیرآلات، سینک ظرفشویی و … می‌توانند نمای کلی آشپزخانه را تشکیل داده و حس آرامش را ایجاد کنند. برای این منظور در هنگام انتخاب وسیله‌های آشپزخانه لازم است توجه بسیار زیادی داشته باشید؛ به ‌عنوان مثال نوع شیرآلات می‌تواند تأثیری چشم‌گیر در شستشو ایجاد کند و برای انتخاب درست بایستی تفاوت شیرالات فنری و شاوری و مزایای و همچنین معایب هر کدام را بدانید.

این شیرآلات از پرکاربردترین نوع محسوب می‌شوند و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. شما نیز در هنگام انتخاب بایستی اولویت‌های خود را مشخص کنید؛ به ‌عنوان مثال زیبایی، شکل ظاهری، کارایی، قیمت و همین‌طور تمام موارد دیگر می‌توانند در انتخاب شما تأثیر داشته باشند و به همین جهت بهتر است در ادامه ما را همراهی کنید تا تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری را به طور کامل درک کرده و بتوانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

تفاوت شیرالات فنری و شاوری

برای اینکه بتوانید با تفاوت شیرالات فنری و شاوری آشنا شوید در مرحله اول بهتر است کارایی و مکانیزم هر کدام را به صورت جداگانه بدانید. شیرهای شاوری و یا همان شلنگدارها نسل جدیدی از شیرآلات هستند که دامنه حرکت زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و خروجی آب در شیر متحرک به واسطه شلنگ بلندی که از جای خود خارج می‌شود، انجام شده و پس از اتمام کار در جای خود قرار می‌گیرد. در واقع وزنه شاوری که در زیر سینک قرار دارد وزن خود را وارد کرده و شلنگ را می‌کشد تا به وضعیت اولیه برگردد.

شیرآلات فنری که به‌عنوان شیرآلات اهرمی نیز شناخته می‌شود، دارای یک فنر بوده و وظیفه خود را توسط فنر انجام می‌دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این شیرآلات می‌توان به داشتن آبریز و امکان دسترسی به نقاط مختلف سینک اشاره کرد. در ادامه تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری را از نظر کاربرد، قیمت، کارایی و … مقایسه کرده‌ایم تا بتوانید بر اساس نیاز و اولویت‌بندی گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

تفاوت شیرالات فنری و شاوری

تفاوت شیرالات فنری و شاوری از نظر کاربرد

شیرهای شاوری امکان شستشو سینک‌های بزرگ، سبزیجات، میوه‌ها، کتری‌های روی کانتر، گلدان‌های آشپزخانه و … را فراهم می‌کند؛ زیرا قابلیت جابه‌جایی و کشش بهتری را نسبت به شیرهای فنری دارد و با خارج کردن شیر از جای خود می‌توانید اطراف را به راحتی شستشو دهید. البته شیرهای فنری نیز کل سطح سینک را پوشش داده و توانایی شستشو سینک را فراهم می‌کنند.

اگر میخواهید درموردفرق بین شیرالات توکار و روکار بیشتر بدانید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله تفاوت شیرآلات توکار و روکار را مطالعه کنید.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری از نظر طراحی

به صورت کلی، اصلی‌ترین تفاوت شیرالات فنری و شاوری در قابلیت مانور و جابه‌جایی در شیرآلات شاوری است که به ‌گونه‌ای طراحی می‌شود تا با حالت ارتجاعی و علمک بلند باشد و با پایین کشیدن نازل، از گیره ثابت نگهدارنده خود جدا شده و به راحتی شستشو را انجام دهد. توجه داشته باشید که در این شیرآلات امکان چرخاندن تا 360 درجه شیرهای ظرفشویی وجود ندارد، اما می‌توانید امکانات و انعطاف‌پذیری بیشتری به دست آورید. همچنین شیرآلات شاوری و یا همان شلنگ‌دار فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کنند و در نتیجه انتخابی بی‌نظیر برای آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک‌تر هستند. شما می‌توانید ظروف بزرگ را در داخل سینک قرار داده و با استفاده از این شیرآلات فوق‌العاده و با خارج کردن نازل و شلنگ این ظروف را به راحتی بشویید. برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند از شیرآلات فنری استفاده کنند و با استفاده از آن قسمت بسیار زیادی از سینک خود را اشغال کرده و به تمام قسمت‌های آن دسترسی داشته باشند. در نظر داشته باشید که شیرآلات فنری برای آشپزخانه‌های بزرگ‌تر مناسب است و در فضای کوچک ظاهری نامناسب ایجاد می‌کند.

  0 تا 100 علت صدای لوله آب و شیرالات در خانه چیست

فرق شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری از لحاظ سهولت در استفاده

همان‌طور که گفته شد، شیرآلات شلنگدار به دلیل امکانات و انعطاف‌پذیری بالایی که دارند استفاده از آن‌ها نیز بسیار ساده بوده و شما می‌توانید از ابعاد بسیار زیاد سینک بهره‌مند شوید. در حالی ‌که شیرهای فنری تنها سطح سینک را پوشش داده و در واقع محدودیت ایجاد می‌کنند. البته برخی از افراد ترجیح می‌دهند که شیرآلات فنری را به دلیل سطح پوشش‌دهی بالا خریداری کنند و از کل قسمت‌های سینک بهره‌مند شوند.

تفاوت شیرالات فنری و شاوری چیست

تفاوت شیرالات فنری و شاوری از لحاظ اشغال فضای آشپزخانه

این روزها اکثر افراد در خانه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنند و به همین دلیل آشپزخانه‌ای که برای این خانه‌ها در نظر گرفته می‌شود، ابعاد کوچک‌تری دارند. از این ‌رو تولید کنندگان لوازم خانگی اکثر وسیله‌ها را طوری طراحی می‌کنند که فضای کمتری را اشغال کرده و در عین حال کارایی بالایی را ارائه دهند. تفاوت شیرالات فنری و شاوری نیز از لحاظ اشغال فضا بسیار زیاد بوده و شیرآلات فنری فضای بیشتری را اشغال می‌کنند؛ بنابراین اگر قصد خرید شیرآلات برای سینک‌های کوچک و آشپزخانه نقلی خود را دارید، بهتر است شیرهای شلنگ‌دار را خریداری کنید. توجه داشته باشید که در هنگام خرید شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام نیز به ابعاد و فضایی که در اختیار دارید توجه کنید تا انتخابی مناسب‌تر داشته باشید.

اگر میخواهید درمورد شیرالات در دکوراسیون بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تاثیر شیرآلات در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری از نظر عمق سینک ظرفشویی

هماهنگی شیرآلات با سینکی که در آشپزخانه شما نصب شده است، بسیار مهم خواهد بود و بایستی ظرفشویی شما با عمق سینک هماهنگی داشته باشد. به‌عنوان مثال در شیرهای فنری، قوس بیشتری وجود دارد و این موضوع باعث شده است که امکان تنظیم پاشش وجود داشته باشد؛ به همین دلیل شیرآلات فنری گزینه مناسبی برای سینک‌های عمیق‌تر هستند. درحالی‌که اگر از شیرآلات فنری در سینک‌های کوچک استفاده کنید، آب به اطراف می‌پاشد و کابینت شما را خیس و مرطوب می‌کند؛ بنابراین توجه به تفاوت شیرالات فنری و شاوری از نظر هماهنگی با عمق شیرآلات ظرفشویی بسیار مهم است.

فرق شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری از نظر دوام و طول عمر

دوام و طول عمر بالا در وسیله‌هایی که خریداری می‌کنید، بسیار مهم است و شیرآلات نیز به ‌عنوان یکی از ضروری‌ترین وسیله‌های موجود در آشپزخانه لازم است دوام بالایی داشته باشند. بد نیست بدانید که شیرهای ثابت دوام بیشتری را ارائه می‌دهند و از این ‌رو شیرآلات فنری به دلیل عدم جابه‌جایی و کشسانی دوام بسیار بیشتری نسبت به شیرهای شاوری و یا شلنگ‌دار دارند.

  معرفی ۵ دلیل کم شدن فشار شیر اهرمی + روش تعمیر آن

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

تفاوت شیرالات فنری و شاوری از لحاظ افت فشار آب

امروزه اکثر خانه‌ها و محلات مختلف با مشکل افت فشار مواجه هستند. این شرایط به‌خصوص در خانه‌های آپارتمانی بیشتر احساس می‌شود؛ بنابراین اگر شما نیز در منطقه‌ای ساکن هستید که فشار آب کم است، پیشنهاد می‌شود که شیرآلات فنری را خریداری کنید. این نوع از شیرآلات به دلیل ارتفاع کم، خروجی مناسبی را ارائه می‌دهند.

تفاوت شیرالات فنری و شاوری از لحاظ قیمت

یکی از مهم‌ترین فرق شیرالات فنری و شاوری در قیمت آن‌ها است، در واقع همه افراد در هنگام خرید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند، اقدام به انتخاب گزینه مناسب می‌کنند. بد نیست بدانید که قیمت شیرآلات فنری و شاوری بر اساس طرح کلی، برند سازنده، امکانات، مواد اولیه و … مشخص می‌شود.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید فلاش تانک توکار به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

شیرآلات شاوری بهتر است یا شیرآلات فنری؟

تفاوت شیرالات فنری و شاوری در موارد مختلفی بوده و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و لازم است شما اولویت خود را مشخص کرده تا بتوانید گزینه متناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر آشپزخانه شما کوچک بوده و فضای کمتری را در اختیار دارید، بهتر است سراغ مدل‌های شاوری بروید و یا در صورتی‌که دوام و طول عمر بالا از اولویت‌های شما محسوب می‌شود شیرآلات فنری انتخابی مناسب‌تر هستند. در واقع نمی‌توان به صورت قطعی در مورد بهتر بودن شیرآلات صحبت کرد و لازم است تمامی شرایط را در نظر داشته باشید و مطابق با ابعاد آشپزخانه، نوع سینک، نیازها، قیمت، طراحی و … بهترین شیرآلات را در آشپزخانه خود قرار دهید و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن بهره‌مند شوید.

اگر میخواهید در مورد نصب توالت دیواری بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه نصب وال هنگ را مطالعه کنید.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری چیست

  شیر پیسوار چیست + کاربرد و انواع شیر پیسوار

جمع‌ بندی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌و یا چالشی که در هنگام تعویض خانه و یا وسیله‌ های خانه امکان دارد با آن روبرو شوید، انتخاب نوع مناسب شیرآلات است. دو نوع از پرطرفدارترین و کاربردی‌ترین شیرآلاتی که در بازار وجود دارد، شیرآلات شلنگ‌دار و یا شاوری و شیرآلات فنری هستند که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و لازم است کاربران قبل از خرید تمام موارد را بررسی کنند و سپس با توجه به نیاز و کاربردی که دارند و هماهنگی با سبک دکوراسیون خانه خود، ابعاد سینک، قیمت، برند تولید کننده، کیفیت و … گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنند. تفاوت شیرالات فنری و شاوری از لحاظ نحوه استفاده، اشغال فضا، قیمت، طراحی، کاربرد، افت فشار، طول عمر و … بوده و به صورت کلی می‌توان شیرآلات فنری را برای محیط‌هایی بزرگ و افرادی که به دنبال طول عمر بالاتر هستند، مناسب دانست و در مقابل شیرآلات فنری برای فضاهای کوچک و مدرن مناسب هستند و امکاناتی مانند شستشوی سینک، سبزیجات، میوه و … را به آسانی فراهم می‌کنند.

شما می‌توانید انواع شیرآلات را با کیفیت بسیار بالایی از سایت فروشگاهی گلزار هوم به صورت کاملاً اورجینال و در برندهای محبوب خریداری کنید تا به همراه گارانتی معتبر درب منزل تحویل داده شود و سالیان سال از محصولات باکیفیت این فروشگاه بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *