مقالات کاربردی

توالت فرنگی برای فضای کوچک | توالت فرنگی در فضای مجزا، خوب است یا بد؟

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد حین کارگزاری توالت فرنگی و طراحی سرویس بهداشتی و حمام می پرسند، این است که آیا قرار دادن توالت فرنگی در فضای مجزا خوب است یا بد؟ البته این تصمیم گیری زمانی اتفاق می افتد که فضای کافی برای قرار دادن توالت فرنگی در یک محوطه جداگانه وجود داشته باشد، در غیر این صورت امکانی برای تصمیم گیری مجزا وجود ندارد.

در ادامه با وبلاگ گلزارهوم همراه باشید تا ببینیم جای گیری توالت فرنگی در کدام بخش از فضای سرویس بهداشتی و حمام مناسب تر است.

توالت فرنگی در فضای مجزا، خوب است یا بد ؟ وقتی تصمیم می‌گیرید سرویس بهداشتی خود را طراحی کنید، طبیعتاً به سراغ چیزهایی می‌روید که در دنیای سرویس بهداشتی و شیرآلات مد سال هستند. توالت فرنگی در اتاقکی مجزا نیز شکلی از سرویس بهداشتی است که نزد بعضی زوج‌ها محبوبیت زیادی دارد. بعضی‌ها هم هستند که ساخت این فضا را غیر ضروری می‌دانند. خب، از کجا بفهمیم که توالت فرنگی مجزا، انتخاب خوبی برای ما هست یا نه؟

  حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی و سینک روشویی

شاید اصلاً ندانید توالت فرنگی در اتاقکی مجزا چیست؛ اگر تصویر زیر را مشاهده‌کنید، متوجه خواهید شد که در این طراحی، در اتاقک توالت، چیزی به جز یک توالت فرنگی وجود ندارد.

پیشنهاد می شود وال هنگ چیست و راهنمای خرید توالت فرنگی را بخوانید.

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد

قرار دادن توالت فرنگی در فضای مجزا

گام اول در قرار دادن توالت فرنگی در فضای مجزا به این مربوط می شود که فضای حمام، فضای سرویس دستشویی و فضای توالت را در نظر بگیریم. در صورتی که در فضای سرویس بهداشتی منزل یا محل کار شما، موقعیت مناسبی برای قرارگیری توالت فرنگی وجود دارد، بهترین پیشنهاد این است که توالت فرنگی در فضای مجزا قرار دهید. این چیزی است که می توانید با یک بررسی کلی و یا کمک گرفتن از طراح داخلی سرویس بهداشتی و سرویس حمام، به بهترین شکل ممکن به آن بپردازید.

قرار دادن توالت فرنگی در حمام

اگر فضای حمام به اندازه کافی بزرگ باشد که محیط خوبی جهت حمام کردن افراد خانواده داشته باشد؛ می توان از یک توالت فرنگی در فضای حمام نیز استفاده کرد. این در شرایطی که فاصله منطقی میان توالت فرنگی و دوش حمام وجود داشته باشد، عالی خواهد بود. در غیر این صورت کاری که برخی اوقات انجام شده و توالت فرنگی به شکلی چسبیده و بسیار نزدیک به دوش حمام جای می گیرد، به هیچ وجه جالب نیست.

مزایای توالت فرنگی مجزا

حتما برای شما هم پیش آمده که شدیدا عجله داشته باشید و بخواهید از دستشویی استفاده کنید ولی به دم در که می‌رسید، می‌بینید که کسی زودتر از شما حمام را اشغال کرده و مشغول دوش حمام و عامیانه دوش گرفتن شده است. به این ترتیب باید منتظر بمانید تا نفر قبلی کارش تمام شود و از سرویس بهداشتی بیرون بیاید. زمانی‌که این وسط از بین می‌رود ممکن است باعث دیر رسیدن به یک مصاحبه‌ی کاری و یا کلاس درس شود. راه حل این مشکل گذاشتن توالت فرنگی مجزا است.

مدیر یک شرکت طراحی سرویس بهداشتی گفته است که همیشه توالت فرنگی در اتاقکی مجزا را برای سرویس بهداشتی مستر پیشنهاد می‌دهد. در این نوع از طراحی به فردی که از دستشویی استفاده می‌کند، خلوت بیشتری می‌دهد و در عین حال همسر او نیز می‌تواند از بخش‌های دیگر سرویس بهداشتی مثل روشویی یا حمام استفاده کند؛ در حالی که اگر این جداسازی وجود نداشت ممکن بود طرفین در معذورت قرار گیرند و نتوانند در مواقع ضروری همزمان کارشان را انجام دهند.

گاهی حتی این امکان وجود دارد که هر سرویس بهداشتی مستر دو اتاقک توالت فرنگی داشته باشد. این دو اتاقک می‌توانند در دو طرف دور از هم قرار گیرند. به این شکل زن و شوهر وقتی در دستشویی هستند به راستی خلوت خود را خواهند داشت و برای هم مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد. توالت فرنگی مجزا می‌تواند طراحی مدرن و زیبایی داشته باشد.

توالت فرنگی در فضای مجزا

به گفته‌ی طراحان سرویس بهداشتی، توالت فرنگی مجزا به آرامی تبدیل به مد خواهد شد. این سبک از طراحی در واقع سبک و سیاق اروپایی است که درحال همه گیر شدن میباشد.. قسمت دوش دل‌بازتر می‌شود و قسمت‌های مربوط به کارهای خصوصی‌ بسته‌تر می‌شوند. دوش گرفتن در مقابل دیگران قابل قبول‌تر است اما استفاده از توالت نیاز به خلوت بیشتری دارد. در مورد طراحی سرویس بهداشتی لوکس بیشتر بدانید.

توالت فرنگی برای فضای کوچک

یکی از مزایای توالت فرنگی مجزا در اتاقک این است که فاصله‌ای بین توالت و بخش کمدهای روشویی کابینتی و مسواک‌ها به وجود بیاید. چرا این موضوع مهم است؟! به گفته‌ی دکتر چارلز گربا، میکروب شناسی از دانشگاه آریزونا، نباید مسواک‌ها را نزدیک توالت نگه داشت. چون وقتی سیفون توالت و یا فلاش تانک کشیده می‌شود، تمام موادی که در هوا پاشیده می‌شوند ممکن است روی مسواک‌ها و جا مسواکی بنشینند. اگر توالت فرنگی در اتاقکی مجزا باشد، مسواک‌ها و دیگر آیتم‌هایی که در سرویس بهداشتی می‌گذارید، در فاصله‌ای ایمن از توالت خواهند بود. این موضوع در بهداشت دهان و دندان و سلامتی شما تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد.

بهترین موقعیت قرارگیری توالت فرنگی

بهترین موقعیت قرارگیری توالت فرنگی در این حالت است که یک توالت فرنگی در فضای جدا شده داشته باشیم و یک توالت فرنگی دیگر نیز در حمام قرار دهیم. به این شکل هنگامی که در حال استفاده از حمام باشیم، افراد دیگر می توانند از توالت فرنگی در فضای کاملا جدا شده استفاده شود. به علاوه فردی هم که داخل حمام و در حال استفاده از حمام است، امکان این را خواهد داشت که از توالت فرنگی داخل حمام استفاده کند.

  روش تعویض درب توالت فرنگی| طریقه نصب درب توالت فرنگی

معایب توالت فرنگی مجزا

اتاقک کوچک توالت می‌تواند ترس از فضای بسته را بر انگیزد. خب، اتاقک توالت فرنگی چقدر فضا اشغال می‌کند؟ به گفته‌ی طراحان سرویس بهداشتی، فضای زیادی نمی‌گیرد و می‌توانند در فضای کوچکی تعبیه شوند اما اگر بیش از حد کوچک باشند، ممکن است به آدم حس ترس از فضای بسته بدهد. همچنین مشکل دیگر اتاقک توالت فرنگی این است که گاهی ممکن است فضای ارزشمندی را اشغال کند که می‌توانست برای کار دیگری استفاده شود.

توالت فرنگی مستر

بعضی اوقات هم می‌شود از فضای اتاقک توالت فرنگی برای منظور بهتری استفاده کرد. برای همین خیلی وقت‌ها اتاقک توالت از سرویس‌های بهداشتی مستر برداشته می‌شوند تا فضای سرویس بهداشتی باز شود. در برخی موارد افزودن اتاقک توالت فرنگی فضای زیادی را اشغال می‌کند و در عین حال حس گرفتگی به سرویس بهداشتی می‌دهد. با وجود این، یک راه حل برای این موقعیت‌ها وجود دارد. وقتی فضای سرویس بهداشتی اجازه نمی‌دهد اتاقکی مخصوص توالت فرنگی در نظر بگیرید، می‌توانید از قفسه‌ای مجزا یا وسیله‌ای دیگر استفاده کرده و دید روی توالت را ببندید. به این ترتیب فردی که از توالت استفاده می‌کند خلوت لازم را خواهد داشت.

فضای لازم برای توالت فرنگی

توضیحاتی دیگر

در داخل آینه‌ی تصویر زیر می‌بینید که این اتاقک توالت، پنجره دارد.

اتاقک توالت فرنگی می‌تواند بسته به نیاز، تمایل و امکانات شما کوچک یا بزرگ باشد. با وجود این، همیشه وقتی می‌خواهید فضای زیادی را به آن اختصاص دهید، به فکر ارزش آن در فروش هم باشید. خریداران خانه ممکن است خوششان نیاید که اتاقک توالت فضای ارزشمند زیادی را از سرویس بهداشتی اشغال کند.

توالت فرنگی فضای کوچک

درست است که این اتاقک، اتاقی کوچک در داخل اتاقی دیگر است، اما نباید در طراحی سرسری عمل کنید. انواع مختلف کاغذ دیواری‌های زیبا برای سرویس بهداشتی وجود دارد که می‌توانند جلوه‌ای زیبا و مدرن به سرویس بهداشتی بدهند. در شیشه‌ای برفکی یک گزینه‌ی دیگر برای جلوه بخشیدن به اتاقک توالت است. این گزینه باعث می‌شود که این فضای خیلی بسته، تاریک و گرفته به نظر نرسد. همچنین دقت در استفاده از شیرآلات سرویس بهداشتی از جمله شیر توالت اهمیت بسیاری را در این بخش داراست.

از طرفی، با اینکه سرویس بهداشتی روشنایی‌های خودش را خواهد داشت، دقت کنید که وقتی دارید از توالت استفاده می‌کنید، در بسته خواهد شد؛ پس دقت کنید که نور کافی در این محل تعبیه گردد. به علاوه، اگر مشکل فضا دارید، می‌توانید درهای کشویی به کار ببرید. همچنین در این فضا میتوانید از توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ نیز استفاده کنید که این امر نیز باعث اشغال فضای کمتر خواهد شد.

ما مزایا و معایب توالت فرنگی مجزا را گفتیم. حالا این شما هستید که انتخاب می‌کنید این مدل از طراحی دردی را از شما دوا می‌کند یا فقط یک فضای مفید خانه را هدر می‌دهد. مقاله ما در خصوص راهنمای نصب توالت فرنگی را مطالعه نمایید.

  مزایای استفاده از توالت فرنگی کدامند؟

کلام آخر

شما چه ایده ای در این خصوص دارید و کدام یک از الگوهای زیر را برای سرویس بهداشتی و حمام منزل خود ترجیح می دهید؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ گلزار هوم در میان بگذارید. همین طور می توانید این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *