مقالات کاربردی

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟ وقتی تصمیم می‌گیرید سرویس بهداشتی خود را طراحی کنید، طبیعتاً به سراغ چیزهایی می‌روید که در دنیای سرویس بهداشتی و شیرآلات مد سال هستند. توالت فرنگی در اتاقکی مجزا نیز شکلی از سرویس بهداشتی است که نزد بعضی زوج‌ها محبوبیت زیادی دارد. بعضی‌ها هم هستند که ساخت این فضا را غیر ضروری می‌دانند. خب، از کجا بفهمیم که توالت فرنگی مجزا، انتخاب خوبی برای ما هست یا نه؟

شاید اصلاً ندانید توالت فرنگی در اتاقکی مجزا چیست؛ اگر تصویر زیر را مشاهده‌کنید، متوجه خواهید شد که در این طراحی، در اتاقک توالت، چیزی به جز یک توالت فرنگی وجود ندارد.

پیشنهاد می شود وال هنگ چیست را بخوانید.

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟
مزایای توالت فرنگی مجزا

حتما برای شما هم پیش آمده که شدیدا عجله داشته باشید و بخواهید از دستشویی استفاده کنید ولی به دم در که می‌رسید، می‌بینید که کسی زودتر از شما حمام را اشغال کرده و مشغول دوش حمام و عامیانه دوش گرفتن شده است. به این ترتیب باید منتظر بمانید تا نفر قبلی کارش تمام شود و از سرویس بهداشتی بیرون بیاید. زمانی‌که این وسط از بین می‌رود ممکن است باعث دیر رسیدن به یک مصاحبه‌ی کاری و یا کلاس درس شود. راه حل این مشکل گذاشتن توالت فرنگی مجزا است.

مدیر یک شرکت طراحی سرویس بهداشتی گفته است که همیشه توالت فرنگی در اتاقکی مجزا را برای سرویس بهداشتی مستر پیشنهاد می‌دهد. در این نوع از طراحی به فردی که از دستشویی استفاده می‌کند، خلوت بیشتری می‌دهد و در عین حال همسر او نیز می‌تواند از بخش‌های دیگر سرویس بهداشتی مثل روشویی یا حمام استفاده کند؛ در حالی که اگر این جداسازی وجود نداشت ممکن بود طرفین در معذورت قرار گیرند و نتوانند در مواقع ضروری همزمان کارشان را انجام دهند.

گاهی حتی این امکان وجود دارد که هر سرویس بهداشتی مستر دو اتاقک توالت فرنگی داشته باشد. این دو اتاقک می‌توانند در دو طرف دور از هم قرار گیرند. به این شکل زن و شوهر وقتی در دستشویی هستند به راستی خلوت خود را خواهند داشت و برای هم مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد. توالت فرنگی مجزا می‌تواند طراحی مدرن و زیبایی داشته باشد.

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

به گفته‌ی طراحان سرویس بهداشتی، توالت فرنگی مجزا به آرامی تبدیل به مد خواهد شد. این سبک از طراحی در واقع سبک و سیاق اروپایی است که درحال همه گیر شدن میباشد.. قسمت دوش دل‌بازتر می‌شود و قسمت‌های مربوط به کارهای خصوصی‌ بسته‌تر می‌شوند. دوش گرفتن در مقابل دیگران قابل قبول‌تر است اما استفاده از توالت نیاز به خلوت بیشتری دارد.

 

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

 

یکی از مزایای توالت فرنگی مجزا در اتاقک این است که فاصله‌ای بین توالت و بخش کمدهای روشویی کابینتی و مسواک‌ها به وجود بیاید. چرا این موضوع مهم است؟! به گفته‌ی دکتر چارلز گربا، میکروب شناسی از دانشگاه آریزونا، نباید مسواک‌ها را نزدیک توالت نگه داشت. چون وقتی سیفون توالت و یا فلاش تانک کشیده می‌شود، تمام موادی که در هوا پاشیده می‌شوند ممکن است روی مسواک‌ها و جا مسواکی بنشینند. اگر توالت فرنگی در اتاقکی مجزا باشد، مسواک‌ها و دیگر آیتم‌هایی که در سرویس بهداشتی می‌گذارید، در فاصله‌ای ایمن از توالت خواهند بود. این موضوع در بهداشت دهان و دندان و سلامتی شما تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد.

 

معایب توالت فرنگی مجزا

اتاقک کوچک توالت می‌تواند ترس از فضای بسته را بر انگیزد. خب، اتاقک توالت فرنگی چقدر فضا اشغال می‌کند؟ به گفته‌ی طراحان سرویس بهداشتی، فضای زیادی نمی‌گیرد و می‌توانند در فضای کوچکی تعبیه شوند اما اگر بیش از حد کوچک باشند، ممکن است به آدم حس ترس از فضای بسته بدهد. همچنین مشکل دیگر اتاقک توالت فرنگی این است که گاهی ممکن است فضای ارزشمندی را اشغال کند که می‌توانست برای کار دیگری استفاده شود.

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

 

بعضی اوقات هم می‌شود از فضای اتاقک توالت فرنگی برای منظور بهتری استفاده کرد. برای همین خیلی وقت‌ها اتاقک توالت از سرویس‌های بهداشتی مستر برداشته می‌شوند تا فضای سرویس بهداشتی باز شود. در برخی موارد افزودن اتاقک توالت فرنگی فضای زیادی را اشغال می‌کند و در عین حال حس گرفتگی به سرویس بهداشتی می‌دهد. با وجود این، یک راه حل برای این موقعیت‌ها وجود دارد. وقتی فضای سرویس بهداشتی اجازه نمی‌دهد اتاقکی مخصوص توالت فرنگی در نظر بگیرید، می‌توانید از قفسه‌ای مجزا یا وسیله‌ای دیگر استفاده کرده و دید روی توالت را ببندید. به این ترتیب فردی که از توالت استفاده می‌کند خلوت لازم را خواهد داشت.

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

توضیحاتی دیگر

در داخل آینه‌ی تصویر زیر می‌بینید که این اتاقک توالت، پنجره دارد.

اتاقک توالت فرنگی می‌تواند بسته به نیاز، تمایل و امکانات شما کوچک یا بزرگ باشد. با وجود این، همیشه وقتی می‌خواهید فضای زیادی را به آن اختصاص دهید، به فکر ارزش آن در فروش هم باشید. خریداران خانه ممکن است خوششان نیاید که اتاقک توالت فضای ارزشمند زیادی را از سرویس بهداشتی اشغال کند.

 

توالت فرنگی در فضای مجزا ، خوب است یا بد ؟

درست است که این اتاقک، اتاقی کوچک در داخل اتاقی دیگر است، اما نباید در طراحی سرسری عمل کنید. انواع مختلف کاغذ دیواری‌های زیبا برای سرویس بهداشتی وجود دارد که می‌توانند جلوه‌ای زیبا و مدرن به سرویس بهداشتی بدهند. در شیشه‌ای برفکی یک گزینه‌ی دیگر برای جلوه بخشیدن به اتاقک توالت است. این گزینه باعث می‌شود که این فضای خیلی بسته، تاریک و گرفته به نظر نرسد. همچنین دقت در استفاده از شیرآلات سرویس بهداشتی از جمله شیر توالت اهمیت بسیاری را در این بخش داراست.

از طرفی، با اینکه سرویس بهداشتی روشنایی‌های خودش را خواهد داشت، دقت کنید که وقتی دارید از توالت استفاده می‌کنید، در بسته خواهد شد؛ پس دقت کنید که نور کافی در این محل تعبیه گردد. به علاوه، اگر مشکل فضا دارید، می‌توانید درهای کشویی به کار ببرید. همچنین در این فضا میتوانید از توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ نیز استفاده کنید که این امر نیز باعث اشغال فضای کمتر خواهد شد.

 

ما مزایا و معایب توالت فرنگی مجزا را گفتیم. حالا این شما هستید که انتخاب می‌کنید این مدل از طراحی دردی را از شما دوا می‌کند یا فقط یک فضای مفید خانه را هدر می‌دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 4 =