سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن یکی از مهمترین نکات در خرید توالت فرنگی میباشد چرا که آشنایی با آن اطلاعات کاملی از نحوه عملکرد و البته مصرف آب توالت را به ما میدهد. همانطور که میدانید نحوه تخلیه و سیفون توالت فرنگی دارای حالت ها و مدل های متفاوتی است که تفاوت آنها در نحوه عملکردشان و البته میزان آب مصرفی آن میباشد. با ما همراه باشید تا با انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی آشنا شوید.

 

سیستم تخلیه واترجت

WaterJet Toilet Flushing

سیستم واترجت یکی از انواع سیستم‌ تخلیه توالت فرنگی است. این سیستم به روش شوتینگ کار میکند که در این مدل آب از کانالی از مخزن آب به شوتینگ تعبیه شده در عمق کاسه هدایت می‌شود و همزمان مشابه سیستم تخلیه واش دان به‌ وسیله آبی که از بالای کاسه برای شستشوی کاسه جاری می ‏شود، فشار بیشتری ایجاد کرده و تخلیه در زمان کوتاهی و با حجم آب کمتری نسبت به دیگر سیستم های تخلیه انجام می‌شود. از مزیت های این سیستم میتوانیم به کم صدا بودن هنگام تخلیه و سیستم دو زمانه در حالت حجم آب کم و حجم آب زیاد اشاره کنیم.

سیستم تخلیه واترجت WaterJet Toilet Flushing

 

سیستم تخلیه ریزشی

Wash Down Toilet Flushing

در سیستم تخلیه واش دان یا ریزشی، آب در ابتدا از خروجی مخزن آب به لبه‌ های داخلی کاسه توالت فرنگی هدایت میشود و پس از آن از سوراخ‌های با فاصله مشخص خارج میشود که در این سیستم عمل شستشو از بالا به پایین صورت می گیرد. سیستم تخلیه واش دان اکثرا در توالت‌ فرنگی های دوتکه استفاده میشود. استفاده از سیستم تخلیه واش دان در توالت فرنگی وال هنگ بسیار رایج است.

سیستم تخلیه ریزشی Wash Down Toilet Flushing

سیستم تخلیه توربوجت

TurboJet Toilet Flushing

یکی دیگر از سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی با روش شوتینگ سیستم تخلیه توربوجت است. این سیستم همانند سیستم واترجت عمل میکند، تنها فرق آن با سیستم واترجت این است که به جای آبریز معمولی که در تخلیه واش دان استفاده شده، دو کانال شستشو در بالای کاسه تعبیه شده که به صورت همزمان عمل میکند. عمل تخلیه در این سیستم به صورت همزمان با شستشوی دور کاسه و با استفاده از فشار آب قوی از سه کانال که در بالا و عمق کاسه تعبیه شده در زمانی کوتاه تر و با مصرف آب بسیار کمتری نسبت به دیگر سیستم‌ها انجام می‌شود.

سیستم تخلیه توربوجت TurboJet Toilet Flushing

 

سیستم تخلیه گردابی

Vortex Toilet Flushing

جالب است بدانید در سیستم تخلیه گردابی، آب از طریق مجرای خروجی آب به درون بدنه توالت فرنگی هدایت شده و پس از آن وارد کاسه‌ توالت می‌شود که با عمل چرخشی که در درون کاسه ایجاد می‌کند تخلیه آب در آن صورت می‎گیرد. همچنین با وجود اینکه زمان تخلیه آب و البته حجم آب مصرفی در این سیستم بیشتر از سیستم های دیگر است اما تخلیه و شستشوی بی صدا یکی از محاسن سیستم تخلیه گردابی میباشد .

سیستم تخلیه گردابی Vortex Toilet Flushing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *