مقالات کاربردی

سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

زمانی که قصد خرید توالت فرنگی جدید را دارید، یکی از فاکتورهایی که بر انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود، سیستم تخلیه توالت فرنگی است. از آن جایی که با چند مدل از این سیستم روبرو هستیم، انتخاب باید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک پیش رفته و از این طریق بهترین مدل توالت فرنگی را با توجه به سیستم تخلیه آن انتخاب کرد. در این مطلب از وبلاگ گلزارهوم، انواع سیستم تخلیه توالت های فرنگی را دنبال کرده و مزایا و معایب هر یک را بررسی می کنیم.

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن یکی از مهمترین نکات در خرید توالت فرنگی میباشد چرا که آشنایی با آن اطلاعات کاملی از نحوه عملکرد و البته مصرف آب توالت را به ما میدهد. همانطور که میدانید نحوه تخلیه و سیفون توالت فرنگی دارای حالت ها و مدل های متفاوتی است که تفاوت آنها در نحوه عملکردشان و البته میزان آب مصرفی آن میباشد. با ما همراه باشید تا با انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی آشنا شوید. بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی کدام است؟ راهنمای نصب توالت فرنگی و راهنمای خرید توالت فرنگی را بخوانید.

  توالت فرنگی برای فضای کوچک | توالت فرنگی در فضای مجزا، خوب است یا بد؟

سیستم تخلیه واترجت (WaterJet Toilet Flushing)

سیستم واترجت یکی از انواع سیستم‌ تخلیه توالت فرنگی است. این سیستم به روش شوتینگ کار میکند که در این مدل آب از کانالی از مخزن آب به شوتینگ تعبیه شده در عمق کاسه هدایت می‌شود و همزمان مشابه سیستم تخلیه واش دان به‌ وسیله آبی که از بالای کاسه برای شستشوی کاسه جاری می ‏شود، فشار بیشتری ایجاد کرده و تخلیه در زمان کوتاهی و با حجم آب کمتری نسبت به دیگر سیستم های تخلیه انجام می‌شود. از مزیت های این سیستم میتوانیم به کم صدا بودن هنگام تخلیه و سیستم دو زمانه در حالت حجم آب کم و حجم آب زیاد اشاره کنیم. واترجت یکی از انواع تخلیه توالت فرنگی است.

سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه ریزشی (Wash Down Toilet Flushing)

در سیستم تخلیه واش دان یا ریزشی، آب در ابتدا از خروجی مخزن آب به لبه‌ های داخلی کاسه توالت فرنگی هدایت میشود و پس از آن از سوراخ‌های با فاصله مشخص خارج میشود که در این سیستم عمل شستشو از بالا به پایین صورت می گیرد. سیستم تخلیه واش دان اکثرا در توالت‌ فرنگی های دوتکه استفاده میشود. استفاده از سیستم تخلیه واش دان در توالت فرنگی وال هنگ بسیار رایج است.

تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه توربوجت (TurboJet Toilet Flushing)

یکی دیگر از سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی با روش شوتینگ سیستم تخلیه توربوجت است. این سیستم همانند سیستم واترجت عمل میکند، تنها فرق آن با سیستم واترجت این است که به جای آبریز معمولی که در تخلیه واش دان استفاده شده، دو کانال شستشو در بالای کاسه تعبیه شده که به صورت همزمان عمل میکند.

  نحوه نصب شیر روشویی توکار + فیلم آموزش نصب شیر روشویی توکار

عمل تخلیه در این سیستم به صورت همزمان با شستشوی دور کاسه و با استفاده از فشار آب قوی از سه کانال که در بالا و عمق کاسه تعبیه شده در زمانی کوتاه تر و با مصرف آب بسیار کمتری نسبت به دیگر سیستم‌ها انجام می‌شود.

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه گردابی (Vortex Toilet Flushing)

جالب است بدانید در سیستم تخلیه گردابی، آب از طریق مجرای خروجی آب به درون بدنه توالت فرنگی هدایت شده و پس از آن وارد کاسه‌ توالت می‌شود که با عمل چرخشی که در درون کاسه ایجاد می‌کند تخلیه آب در آن صورت می‎گیرد. همچنین با وجود اینکه زمان تخلیه آب و البته حجم آب مصرفی در این سیستم بیشتر از سیستم های دیگر است اما تخلیه و شستشوی بی صدا یکی از محاسن سیستم تخلیه گردابی میباشد .

انواع تخلیه توالت فرنگی

  مزایای استفاده از توالت فرنگی کدامند؟

کدام سیستم تخلیه بهتر است؟

با در نظر گرفتن سیستم های مختلف، به نظر می رسد که بسته به مدل توالت فرنگی و میزان بودجه ای که در نظر گرفته شده است، می توان بهترین سیستم را از میان این مدل ها انتخاب کرد. شما چه نظری دارید و کدام مدل را از میان این موارد بهتر می دانید؟ نظرات و ایده های خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید. در مورد تعویض درب توالت فرنگی بیشتر بدانید.

برخی از سوالات متداول :

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی کدام است ؟

سیستم تخلیه واترجت (WaterJet Toilet Flushing) سیستم تخلیه ریزشی (Wash Down Toilet Flushing) سیستم تخلیه توربوجت (TurboJet Toilet Flushing)

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی گدام است ؟

روش شوتینگ سیستم تخلیه توربوجت همانند سیستم واترجت عمل میکند، تنها فرق آن با سیستم واترجت این است که به جای آبریز معمولی که در تخلیه واش دان استفاده شده، دو کانال شستشو در بالای کاسه تعبیه شده که به صورت همزمان عمل میکند.

1 نظر در “سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

  1. آرش گفت:

    احسنت. تا الان مطلب شما صحیحترین مطلبی بوده که در مورد تقسیم بندی توالتهای فرنگی دیدم. اغلب توضیحات عجیب و غریب راجع به ایجاد خلا می دهند که غلط است.

    پیشنهاد می کنم تقسیم بندی دقیقتری داشته باشین مبنی بر اینکه تخلیه کاسه مستقلا انجام می شه یا کمکی داره. در تخلیه مستقل آب مستقیما از مخزن وارد کاسه می شه. اینکه چطور وارد می شه تقسیم بندی فرعی است. مثلا دور کاسه یک مجرای سوراخ دار وجود داره یا یک کانال سرتاسری یا لوله هایی که گرداب ایجاد کنن.
    در تخلیه کمکی، بخشی از آب مخزن از یک مجرای دیگر وارد سیفون می شه زیر کاسه می شه و در مسیر تقریبا مستقیم به راهش ادامه می ده. این جریان آب زمانی که از زیر کاسه عبور می کنه باعث ایجاد مکش در کاسه می شه. برای پایدار ماندن مکش، به کاسه هم آب تزریق می شه که باز می تونه به انواع روشها مشابه روش تخلیه مستقل انجام بشه. این آب حکم شستشوی کاسه رو هم داره.
    در مورد مقایسه مصرف آب روش تخلیه مستقل و کمکی، منابع مختلف نظرات بعضا متضادی دادن. به نظرم در ایران، با توجه به اینکه فلاش تانک یکسانی روی هر دو مدل توالت نصب می کنیم، عملا تفاوتی در مصرف آب نداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *