مقالات کاربردی

راهنمای نصب شیر و دوش حمام

نصب شیر و دوش حمام

به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به تعویض شیر حمام یا دوش حمام داشته باشید. با آگاهی نسبت به مراحل نصب شیر و دوش حمام می توانید خود برای انجام آن ها اقدام کرده و از جلوه زیبا و نو آن ها لذت ببرید. در ادامه به وسایل و ابزاری که برای نصب این شیرآلات و همین طور دوش و علم دوش نیاز داریم، اشاره کرده و سپس مراحل نصب و طریقه نصب دوش حمام را دنبال می کنیم. در مورد انواع دوش حمام بیشتر بدانید.

نصب شیر و دوش حمام

برای نصب شیر و دوش حمام به ابزار و وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

  • آچار قابل تنظیم
  • آچار لوله کشی یا آچار فرانسه بزرگ
  • نوار تفلون
  • پیچ گوشتی دوسو و چهارسو

مراحل نصب شیر و دوش حمام

جهت نصب شیر و دوش حمام باید مراحل زیر را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید:

برای نصب شیر و دوش حمام پیش از هر کاری باید شیر و دوش حمام مورد نظر خود را خریداری کنید. توصیه می کنیم که برای خرید شیر حمام و همین طور دوش اصلی یا دوش دستی، دقت زیادی به خرج داده و بهترین شیرآلات با برند و کیفیت عالی را انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید که به جز خرید شیرآلات، گاهی اوقات لازم خواهد بود که قطعات جانبی و لوازم مورد نیاز را نیز خریداری کرده و برای نصب کلیه تجهیزات لازم را در اختیار داشته باشید. البته در اکثر مواقع در بسته بندی شیرآلات و دوش حمام، کلیه قطعات جزئی و مورد نیاز قرار داشته و نیاز به خرید مجزای آن ها نخواهد بود. با این همه در صورتی که بخشی از این تجهیزات در بسته بندی وجود نداشت، حتما پیش از شروع به نصب شیر و دوش حمام، نسبت به تهیه این تجهیزات اقدام کنید. در مورد سفت شدن شیر اهرمی بخوانید.

نصب شیر و دوش حمام

اکنون برای مراحل نصب شیر و دوش حمام آماده می شویم:

گام اول: پیش از انجام هر کاری شیر فلکه یا کنتور آب را به کلی قطع نمایید تا امکان باز کردن شیرآلات قبلی وجود داشته باشد. در برخی از ساختمان ها شیر فلکه حمام به صورت جداگانه بوده و شما می توانید تنها با قطع این شیر فلکه، بخش ورودی آب حمام را قطع کرده و اجازه دهید باقی بخش ساختمان جریان آب داشته باشد.

گام دوم: در مرحله دوم وصل کردن دوش حمام باید شیر دوش حمام را باز کرده و اجازه دهید تا هر مقدار آبی که داخل لوله ها باقی مانده است، به طور کامل تخلیه شود.

گام سوم: شیر دوش حمام جدید را در جای شیر دوش قبلی قرار داده و به کمک نوار تفلون آب بندی را به درستی انجام دهید. همین طور از آچار فرانسه کمک بگیرید تا به خوبی شیر در جای خود محکم شده و پس از باز کردن شیر آب، هیچ گونه نشتی وجود نداشته باشد.

گام چهارم: اکنون برای نصب سردوش حمام، لازم است که واشر درون جعبه را در بخش مهره سردوش بزرگ جای دهید. پس از آن کافی است به کم دست سردوش بزرگ را بر قسمت علم دوش قرار داده و به آرامی جا بزنید. شما میت وانید از آچار آلن برای محکم کردن پیچ های آلن کمک بگیرید.

گام پنجم: برای نصب دوش حمام گوشی دستی، کافی است که شستی فنری را به کمک دست نگاه داشته و از بخش پایینی بر بخش علم بلند جای دهید و مطمئن شوید که در جای خود محکم و ثابت شده است.

 مراحل نصب شیر و دوش حمام

گام ششم: اکنون شیر اصلی دوش حمام را به کم کدست به علم دوش متصل کرده و طوری قرار دهید که دسته شیر به سمت مقابل قرار گرفته باشد.

گام هفتم: پیچ های آلن بخش های برنجی در بخش انتهایی اتصال سر دوش بزرگ و نیز شیر دوش حمام را باز کزده و بخش های برنجی را کاملا از جای خود خارج نمایید.

گام هشتم: سپس بخش های لازم را با کمک دریل سوراخ کرده و رول پلاک ها را در جای آن ها قرار دهید. سپس قطعه های برنجی را به کمک پیچ ها در دیوار ثابت کرده و به کمک پیچ های آلن، بخش کامل دوش و شیر را در جای خود محکم نمایید.

گام نهم: برای نصب شیر و دوش حمام ، پس از این شلنگ را به وسیله واشرهای دو سمت آن به ورودی بخش جلویی شیر حمام و زیر سوپاپ شیر دوش وصل نمایید و شلنگ بلند را نیز به گوشی دستی و ورودی عقبی متصل نمایید.

برخی سوالات متداول : 

مراحل نصب شیر و دوش حمام چگونه است ؟

گام اول: پیش از انجام هر کاری شیر فلکه یا کنتور آب را به کلی قطع نمایید تا امکان باز کردن شیرآلات قبلی وجود داشته باشد. و ...

برای نصب شیر و دوش حمام به چه ابزار و وسایل زیر نیاز است ؟

آچار قابل تنظیم آچار لوله کشی یا آچار فرانسه بزرگ نوار تفلون پیچ گوشتی دوسو و چهارسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *