مقالات کاربردی

طراحی به سبک تلفیقی چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟

طراحی به سبک تلفیقی چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟

طراحی به سبک تلفیقی نوعی طراحی دکوراسیون است که نه مدرن و نه کلاسیک محسوب می‌شود. در این نوع طراحی شما از سبک‌های مختلف به شکلی تازه استفاده می‌کنید. در این سبک ابتکار عمل و خلاقیت حرف اول را می‌زند. کسانی که به دنبال طراحی دکوراسیون خانه خود به سبک تلفیقی و تازه هستند، از تغییر هراسی ندارند. آنها از ایده‌های جدید و نو استقبال می‌کنند و پای خود را از ساحل آرام خود بیرون می‌گذارند.

دکوراسیون به سبک تلفیقی یک طراحی بسیار منحصر به فرد است که در دنیای امروز هنر مدام مطرح می‌شود. شما هم اگر به دنبال یک طراحی دکوراسیون خلاقانه، زیبا و تازه می‌گردید، باید حتما کمی در مورد طراحی به سبک تلفیقی اطلاعات جدیدی به دست آورید. پس با ما همراه شوید تا بدانیم طراحی به سبک تلفیقی چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟ با انواع دکوراسیون آشنا شوید.

  17 دکوراسیون سرویس بهداشتی جدید 2022 شیک و زیبا

طراحی به سبک تلفیقی

 چه نوع دکوراسیونی را سبک تلفیقی می‌نامند؟

  • در سبک تلفیقی باید از دو تا چهار سبک مختلف استفاده کرده و آنها را با هم تلفیق کنید.
  • اساس سبک تقلیدی، یک سبک کلاسیک و یا تاریخی است که تغییر کرده
  • ترکیب بندی در سبک تلفیقی به ما اجازه می‌دهد تا چندین متریال مختلف را در دکوراسیون خود دخیل کنیم. به این شکل شما می‌توانید از ترکیب سنگ، چوب، آهن، شیشه و پارچه در دکوراسیون خود استفاده نمایید. حتی استفاده از اثاثیه پلاستیک نیز در سبک تلفیقی به چشم می‌خورد.
  • بر خلاف سبک مدرن، در سبک تلفیقی نیازی نیست تا تنها از رنگ‌های روشن استفاده کنید. معمولا در این سبک تنها از رنگ روشن به عنوان پیش زمینه استفاده می‌شود. در ضمن رنگ‌های دکوراسیون و اسباب و اثاثیه باید به رنگ‌های طبیعی انتخاب شوند.
  • المان‌های مختلف دکوراسیون همانند اثاثیه، لوازم دکوری، رنگ‌ها، متریال مورد استفاده و بافت‌های مختلف باید با هم هماهنگی داشته باشند. اساس سبک تلفیقی، هارمونی یا همان هماهنگی بین المان‌های مختلف است. در این سبک شما باید سبک‌های مختلف را با هم تلفیق کنید و هارمونی بسیار مناسبی داشته باشید.
  • در این سبک با استفاده از المان‌های کلاسیک و سنتی و کمی ابتکار و خلاقیت، طرح‌های جدیدی را می‌توان خلق کرد.

سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی

در سبک تلفیقی باید از چه نوع اسباب و اثاثیه‌ای استفاده کنیم؟

  • زمانی که وارد یک خانه‌ای می‌شوید که به سبک تلفیقی طراحی شده، همه چیز به لطف این سبک با هم هماهنگ به نظر می‌رسد. اگر قصد دارید از سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، حتما باید کاربرد اثاثیه خود را در نظر بگیرید. در سبک تلفیقی، اثاثیه باید راحت، کاربردی و زیبا باشند. همچنین هماهنگی بین اجزای مختلف اسباب و اثاثیه را حتما در نظر داشته باشید.
  • ترکیب میز و صندلی نهار خوری لوکس با سرویس غذاخوری مدرن و یک فرش ایرانی کاملا می‌تواند در سبک تلفیقی، منطقی و زیبا باشد. در سبک تلفیقی، تناسب، زیبایی و خاص بودن فضا و همچنین آزادی مهم‌ترین المان‌هایی هستند که حتما باید رعایت کنید. همه این‌ها به یک سبک بسیار خاص و دیدنی ختم می‌شود.
  معرفی 20 ایده دکوراسیون اتاق خواب + تصویر

در سبک تلفیقی باید چه بافتی داشته باشیم؟

  • بافت‌های مختلف بازار به شما کمک می‌کنند تا حالت‌های متفاوتی را ایجاد کنید. سبک تلفیقی به استفاده از پارچه‌های طبیعی و سبک‌های شرقی کلاسیک و همچنین طرح‌های هندسی تمایل بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید از پارچه‌های بدون طرح و ساده به عنوان پرده یا ملحفه استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید حس زندگی در فضای خانه شما جریان داشته باشد و در عین حال از سبک تلفیقی نیز استفاده کنید، می‌توانید چند کوسن روشن، پرده‌های زیبا، فرشی اصیل و یک پارچه مبلی شطرنجی به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید. با این کار هم دکوراسیون خانه شما از سبک تلفیقی پیوری می‌کند و هم ظاهری پرانرژی خواهد داشت.

طراحی تلفیقی

سبک تلفیقی چه کاربردی در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی دارد؟

خب شاید شما از خود بپرسید که آیا از سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی نیز می‌توان استفاده کرد؟ آیا به عنوان مثال می‌توان از یک مبل قدیمی، فرش ایرانی و وسایل عتیقه تزئینی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود استفاده نماییم؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! استفاده از سبک تلفیقی در خانه هیچ محدودیتی ندارد.

شما آزاد هستید تا در هر بخش از خانه خود که می‌خواهید، سبک تلفیقی را به کار ببرید. اگر واقعا نمی‌دانید که چطور می‌توان از سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی استفاده کرد، پس با ما همراه شده و با جزئیات کار بیشتر آشنا شوید. با دکوراسیون مدرن آشنا شوید.

رنگ‌ها را به دقت انتخاب کنید

در سبک تلفیقی شما انتخاب رنگ گسترده‌ای می‌توانید داشته باشید. پس با کمی بازی رنگ‌ها و خلاقیت، بهترین طرح را ایجاد کنید. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های متضاد، ترکیب بسیار زیبایی را خلف نمایید. پس حتما از دو تا سه رنگ متضاد در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. به المان‌هایی که قرار است سبک تلفیقی شما را شکل دهند دقت کنید.

آیا می‌خواهید یکی از المان‌های اکسسوری حمام شما بیش از دیگر المان‌ها دیده شود؟ پس این رنگ این المان را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کرده و تلاش کنید تا سایر اجزاء سرویس بهداشتی خود را با آن ست کنید. بهتر است در سرویس بهداشتی خود بین سه تا چهار رنگ مختلف را به کار ببرید. استفاده بی‌رویه از رنگ‌های مختلف می‌تواند باعث ایجاد آشفتگی ظاهری شود.

سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی

از بافت‌های مختلف استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مزایای سبک تلفیقی در این است که به شما آزادی انتخاب بافت‌های مختلف را می‌دهد. شما می‌توانید از متریال‌های مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ترکیب چوب و سنگ می‌تواند یک ترکیب نرم و در حین حال محکم، براق و در عین حال مات باشد. به این شکل می‌توانید ظاهری بسیار شیک و در عین حال ساده و خلاقانه را ایجاد کنید. به عنوان مثال انتخاب یک صندلی چوبی قدیمی و قرار دادن آن در کنار یک سبد امروزی برای جای حوله‌ها، می‌تواند انتخابی خلاقانه، هوشمندانه و زیبا باشد.

از اکسسوری حمام متنوعی استفاده کنید

برای اینکه سبک تلفیقی بیشترین تاثیر را داشته باشد، می‌توانید از اکسسوری حمام متنوعی استفاده کنید. اکسسوری حمام قادر است بهترین تاثیر را بر فضای داخلی سرویس بهداشتی شما بگذارد. بهتر است انتخاب‌های هوشمندانه‌ای داشته باشید. یک دکور بسیار ساده و عتیقه می‌تواند ظاهر حمام شما را به صورت کلی تغییر دهد. شما می‌توانید از اکسسوری حمام چوبی و ترکیب آن با وسایل دکوری فلزی استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

  لیست 12 ایده دکوراسیون پذیرایی در سال 2021

خب همراهان عزیز، قطعا شناخت کاملی را نسبت به سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون داخلی پیدا کرده‌اید. به نظر شما بهترین راه برای طراحی دکوراسیون داخلی همان به شکل تلفیقی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید! نمونه هایی از دکوراسیون لاکچری را ببینید.

معرفی سبک دکوراسیون تلفیقی

در همین زمینه بخوانید: چطور یک طراحی لوکس در سرویس بهداشتی داشته باشیم؟

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *