مقالات کاربردی

معرفی بروزترین مدل های دکوراسیون لاکچری 1400

دکوراسیون لاکچری

اگر می‌خواهید یک تغییر اساسی در دکوراسیون خانه دهید و نمی‌دانید که جدیدترین طرح‌های امسال چگونه است، پیشنهاد می‌کنیم که چند دقیقه زمان بگذارید و این مقاله را تا انتها بخوانید. در ادامه قرار است آخرین دکوراسیون‌های شیک و لوکس در سال ۱۴۰۰ را به شما معرفی کنیم.  با انواع دکوراسیون و همچنین دکوراسیون مدرن چیست در مقالات اختصاصی آشنا شوید.

 

محتوا پنهان
1 با جدیدترین مدل‌های دکوراسیون لاکچری آشنا شوید

با جدیدترین مدل‌های دکوراسیون لاکچری آشنا شوید

در همین ابتدا باید اشاره کرد که منظور از دکوراسیون لاکچری، استفاده از اکسسوری‌های تجملی و بزرگ نیست؛ بلکه منظور استفاده درست و هماهنگ از وسایل و رنگ‌ها است. شما می‌توانید بدون درنظر گرفتن ابعاد خانه و حتی سبک چیدمان، یک دکوراسیون جذاب داشته باشید و مهمانی و دورهمی‌های خود را در فضایی شیک برگزار کنید. نکاتی که در ادامه می‌خوانید از مهم‌ترین اصول برای طراحی دکوراسیون لاکچری هستند:

• استفاده درست از رنگ‌ها در دکوراسیون لاکچری منزل

در مدل‌های دکوراسیون جدید معمولا بدون هدف از هر رنگی استفاده نمی‌کنند؛ بلکه گاهی حتی یک رنگ مانند سفید را برای رنگ قالب فضا انتخاب کرده و سپس با اکسسوری‌های خاص و ایجاد تضاد به جذابیت فضا اضافه می‌کنند. هم‌چنین باید به خاطر داشته‌باشید که رنگ طلایی در دکوراسیون‌های جدید تبدیل به یک رنگ شیک و پرکاربرد شده‌است.

در آخر باید اشاره کرد که رنگ‌هایی که برای دکوراسیون‌های جدید و لاکچری پیشنهاد می‌شوند شامل پالت رنگ آبی، پالت رنگ صورتی، پالت رنگ سبز، ترکیب رنگ زرد و طوسی است که می‌توانید از این رنگ‌ها برای دیوار، اکسسوری، کف، مبلمان و… استفاده کنید.

دکوراسیون لاکچری

• استفاده از گچ‌بری‌های خاص برای طراحی دکوراسیون لاکچری در فضاهای بزرگ

یکی دیگر از طرح‌هایی که می‌توانید با اجرای آن، محیط خانه خود را به یک فضای لاکچری تبدیل کنید، استفاده از گچ‌بری و پتینه‌کاری با طرح‌های خاص است. توجه داشته‌باشید این نمونه دکوراسیون لاکچری را معمولا در سالن‌های بزرگ اجرا می‌کنند و هم‌چنین اگر می‌خواهید این تزئینات را خاص‌تر کنید، می‌توانید در برخی از قسمت‌های گچ‌بری از ورقه‌های ظریف طلا استفاده کنید.

• استفاده از مبل‌ با طراحی و جنس خاص با توجه به سبک کلی دکوراسیون

استفاده از مبل و نشیمن یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون داخلی است. برای این‌که یک دکوراسیون لاکچری داشته‌باشید باید در انتخاب مدل درست این عناصر دقت کنید. در سبک‌های کلاسیک از مبلمان سلطنتی و در سبک مدرن از مبلمان با طراحی مینیمال و جدید و یا از مبل‌هایی با پارچه چرمی استفاده می‌شود.

• استفاده از مصالح و متریال لوکس و لاکچری در دکوراسیون

یکی از مواردی که نشان‌دهنده لوکس و لاکچری بودن دکوراسیون است، متریال و مصالح است. بنابراین در طرح‌های جدید از متریال‌های سنگ، مانند سنگ مرمر، سنگ گرانیت و… و مصالح براقی مانند سرامیک و کاشی با طرح‌های خاص و در ابعاد بزرگ استفاده می‌شود.

دکوراسیون لاکچری و شیک

• استفاده از پنجره‌های قدی در دکوراسیون لوکس منزل

اگر به دنبال به‌روزترین دکوراسیون شیک و لوکس هستید، باید از پنجره‌های قدی و با ابعاد بزرگ استفاده کنید. دلیل این‌که این نوع از پنجره‌ها در دکوراسیون‌های لاکچری به‌کارگرفته می‌شود، وارد شدن نور زیاد به داخل فضای اتاق است. هم‌چنین این پنجره‌های قدی باعث می‌شوند که سالن شما دلبازتر و شیک‌تر به نظر برسد.

• استفاده از نورپردازی در دکوراسیون‌های لوکس

از جمله مهم‌ترین قسمت‌های طراحی دکوراسیون شیک و لاکچری، استفاده درست از لامپ‌ها و شیوه نورپردازی است. در دکوراسیون‌های لوکس و جدید علاوه‌بر استفاده بیش‌تر از لامپ برای روشن و دلبازتر کردن فضا، طراحی‌های خاصی نیز برای لوستر و لامپ انتخاب می‌شود. هم‌چنین این نورپردازی فقط شامل استفاده از آباژور یا لوستر نشده و حتی ممکن است از لامپ‌های کارشده در دیوار یا زمین نیز استفاده شود.

• هماهنگی طرح و رنگ دیوارها در طراحی دکوراسیون‌های جدید

در طراحی دکوراسیون لاکچری به طرح و رنگ هر دیوار فکر می‌کنند؛ و سپس یک مدل خاص و شیک را انتخاب می‌کنند. بنابراین هماهنگی دیوارهای مختلف سالن بسیار اهمیت دارد. به‌عنوان مثال در برخی از دکوراسیون‌ها از یک دیوار چوب یا یک دیوار با نمای سنگ استفاده کرده و سپس رنگ سایر دیوارها ساده و خنثی انتخاب می‌کنند.

دکوراسیون‌های لوکس

• استفاده از گیاهان در دکوراسیون‌های لوکس سال ۱۴۰۰

یکی از نکاتی که در دکوراسیون‌های سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از گیاهان مختلف در دکوراسیون است. بیماری کرونا و قرنطینه مردم در خانه، باعث شده که طراحان توجه بیش‌تری به ایجاد فضایی دنج و در ترکیب با طبیعت کنند. به همین دلیل در دکوراسیون‌های لاکچری و شیک از گل و گیاهان مختلف به‌صورت دیوار سبز یا کاشت در گلدان استفاده می‌شود.

• استفاده از فلزات در دکوراسیون‌های شیک

طرح و مدل جدیدی که در دکوراسیون لاکچری مورد استفاده قرار می‌گیرد، فلزاتی مانند برنج، برنز و طلا است. معمولا این فلزات در مجسمه‌های مختلف، پایه میز و مبل و صندلی، عناصر هنری موجود در سالن، ترکیب لامپ فلزی با قسمت‌های سنگی یا شیشه‌‌ای یا بتنی موجود در قسمت‌های دیگر دکوراسیون و… به‌کار‌می‌روند و ترکیبی بسیار لاکچری و جذاب ایجاد خواهندکرد.

• استفاده از صنایع دستی و نوستالژی‌ها در دکوراسیون‌های لوکس و جدید

یکی از تغییراتی که در دکوراسیون‌های لاکچری ایجاد شده‌است، استفاده از صنایع دستی و اکسسوری‌های قدیمی و نوستالژی در فضا است. به‌عنوان مثال در دکوراسیون‌های لوکس امروزی از کاشی با طرح‌های قدیمی یا اشیا و وسایل تزئینی دست‌ساز استفاده می‌شود.

• استفاده از طرح‌های منحنی در بروزترین دکوراسیون لاکچری منزل

اگر می‌خواهید بدانید که دکوراسیون‌های لاکچری جدید چگونه هستند، به طراحی آن دقت کنید. در مدل‌های جدید و شیک از خط‌های منحنی در طراحی مبلمان و قسمت‌های ورودی استفاده شده‌است؛ و معمولا برخلاف گذشته که خط‌ها تیز و مرتب بودند، امروز درهای قوسی شکل بیش‌تری را مشاهده خواهیدکرد.

• استفاده از بافت در قسمت‌های مختلف

در طرح‌های جدید دکوراسیون‌ لوکس و شیک امروزی از عناصر زیر استفاده می‌شود:

• پارچه‌های بافت
• سبدهای حصیری
• مبل‌های حصیری
• گلدان‌های بافته شده با حصیر
• و…

دلیل استفاده از بافت در دیزاین منزل این است که این متریال سبک بوده و باعث ایجاد حس طبیعت در فضا و روشن‌شدن محیط می‌شود.

• استفاده از طرح گل و گیاه بر روی پارچه‌های مبل، کوسن یا پرده

در طرح‌های جدید دکوراسیون لاکچری از سواحل و طبیعت الهام گرفته‌شده و تصاویر گیاهان مختلف هاوایی را بر روی پارچه‌های موجود در فضا چاپ می‌کنند. استفاده از این طرح‌ها در دکوراسیون علاوه بر لوکس‌تر نشان دادن فضا به ایجاد حس آرامش در کاربر نیز کمک می‌کند.

دکوراسیون‌ لوکس

• استفاده از کاغذ دیواری برای سقف در نمونه دکوراسیون لاکچری

یکی دیگر از طرح‌هایی که در دکوراسیون‌های شیک سال ۱۴۰۰ مورد استفاده قرارمی‌گیرد، نصب کاغذ دیواری برای سقف‌ سالن است. استفاده از این طرح علاوه‌بر راحتی نگه‌داری از کاغذ دیواری، جلوه‌ زیبا و منحصربه‌فردی را برای دکوراسیون به ارمغان می‌آورد.

• استفاده از شیشه و آینه در دکوراسیون‌ بروز و لوکس

استفاده از پنل‌‌های شیشه‌ای در جدیدترین دکوراسیون لاکچری رایج شده‌است. هم‌چنین برای این‌که یک فضای مجلل و زیبا و لوکس داشته‌باشید، می‌توانید یک دیوار سالن را به‌صورت کامل شیشه کنید. علاوه‌بر موارد گفته‌شده، استفاده درست و به اندازه از شیشه و آینه‌های رنگی در دکوراسیون‌های جدید نیز پیشنهاد شده‌است.

• استفاده از سنگ‌های طبیعی در دکوراسیون شیک

سنگ و کریستال‌های طبیعی یکی از متریال‌هایی هستند که برای داشتن یک دکوراسیون لاکچری پیشنهاد می‌شوند. با توجه به این‌که این سنگ‌های طبیعی در رنگ‌ و طرح‌های مختلفی وجود دارند، شما به راحتی می‌توانید جلوه‌ای زیبا و لاکچری را در محیط ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون لوکس

• استفاده از شیرآلات و اکسسوری‌های خاص در طراحی دکوراسیون لوکس

بحث طراحی دکوراسیون لوکس و لاکچری تنها به دکوراسیون سالن پذیرایی ختم نمی‌شود. در این زمینه نباید از طراحی و دیزاین حمام و سرویس بهداشتی غافل شد. طی سال‌های اخیر متخصصان حوزه طراحی و دیزاین داخلی به این نتیجه رسیده‌اند که برای چنین فضاهایی می‌توان از عناصر مدرن و لوکس استفاده کرد تا با دیگر بخش‌های یک خانه شیک و به‌روز هماهنگ باشند.

عناصری مانند:

• استفاده از شیرآلات توکار
• استفاده از سردوش‌های توکار
• نصب اکسسوری‌های مخصوص سرویس بهداشتی
• نصب وال‌هنگ و فلاش‌تانک توکار به‌جای استفاده از توالت‌های فرنگی معمولی یا توالت‌های شرقی
• و …

• استفاده از متریال چوبی برای طراحی دکوراسیون منحصربه‌فرد

استفاده از چوب در بخش‌های مختلف دکوراسیون مانند کمد، کف، میز، صندلی‌ها و… باعث شده‌است که حس آرامش به کاربر منتقل شود. هم‌چنین از دیگر دلایل استفاده از این متریال با رنگ ملایم در دکوراسیون‌های امروزی و شیک، نشان دادن بزرگ‌تر فضا است.

• چیدمان درست مبلمان و فرش در دکوراسیون لوکس و شیک

یکی از موضوعاتی که طراحان در مدل‌های جدید دکوراسیون لاکچری به آن توجه می‌کنند، قرار گرفتن درست مبلمان و فرش در سالن است. بنابراین می‌توان گفت یکی از نشانه‌های دکوراسیون‌های شیک، انتخاب درست ابعاد فرش و نوع مبلمان و سپس قرار گرفتن این دو در مکان مناسب است.

• استفاده از ترفندهایی برای جداسازی فضا

از دیگر مواردی که در طراحی دکوراسیون‌های لاکچری مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه جداسازی فضا و فعالیت‌های مختلف در سالن‌های بزرگ است. به‌عنوان مثال با استفاده از دو لوستر بزرگ و یا مبلمان متفاوت، فرش‌ها و… سعی می‌کنند تا فضاهای لاکچری با کاربری‌های متفاوت را از یکدیگر جدا کنند.

سخن پایانی
طراحی و مدل‌های دکوراسیون‌های شیک و لوکس در هر سال و با توجه به شرایط مختلف تغییر می‌کند. به‌عنوان مثال در سال ۱۴۰۰ با توجه به شرایط قرنطینه، استفاده از طرح‌های جدیدی در دکوراسیون لاکچری رایج شده‌است. در این متن پیرامون جدیدترین مدل‌های دکوراسیون صحبت کردیم و شما با جذاب‌ترین ترندهای متریال، اکسسوری، رنگ‌ها و… آشنا شدید.

هم‌چنین نحوه هماهنگی هر یک از آن‌ها را با یکدیگر توضیح دادیم. البته بهتر است برای رعایت تناسب و هماهنگی‌های موجود در طراحی دکوراسیون‌های شیک و لوکس، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا با توجه به ابعاد فضا، سلیقه شما، لوازم موجود در سالن، بودجه و… یک دکوراسیون منحصربه‌فرد برای شما طراحی کنند. درباره ایده دکوراسیون پذیرایی بخوانید.

برخی سوالات متداول :

دکوراسیون لاکچری چیست ؟

منظور از دکوراسیون لاکچری، استفاده از اکسسوری‌های تجملی و بزرگ نیست؛ بلکه منظور استفاده درست و هماهنگ از وسایل و رنگ‌ها است. شما می‌توانید بدون درنظر گرفتن ابعاد خانه و حتی سبک چیدمان، یک دکوراسیون جذاب داشته باشید و مهمانی و دورهمی‌های خود را در فضایی شیک برگزار کنید

مهم‌ترین اصول برای طراحی دکوراسیون لاکچری کدامند؟

• استفاده درست از رنگ‌ها در دکوراسیون لاکچری منزل • استفاده از گچ‌بری‌های خاص برای طراحی دکوراسیون لاکچری در فضاهای بزرگ و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *