مقالات کاربردی

راهنمای تعویض شیر ظرفشویی + جزئیات

راهنمای تعویض شیر ظرفشویی

به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه داشته باشید. شیر قبلی قدیمی و کهنه به نظر می رسد یا کارایی مناسب خود را از دست داده است. همین طور ممکن است بخواهید یکی از شیرهای ظرفشویی مدرن و امروزی را جایگزین کرده و از جلوه و کاربری عالی آن لذت ببرید.

در ادامه با وبلاگ گلزارهوم همراه باشید و مراحل تعویض شیر ظرفشویی را دنبال کنید.

تعویض شیر ظرفشویی

پس از مدتی استفاده از شیر ظرفشویی فعلی به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید. به طور مثال ممکن است اهرم شیر قبلی، به شکلی هرز شده و در استفاده از آن، مشکلاتی را تجربه کنید. همین طور این مشکل می تواند به علم شیر مربوط شده یا به شکل ظاهری آن وابسته باشد. کدر شدن و از دست رفتن زیبایی و جلوه ظاهری شیرآلات، باعث می شود که مایل به تعویض آن ها و جایگزینی با یک شیر نو باشیم.

برای نصب یک شیر تک پایه ظرفشویی، لازم است که پیش از هر چیزی شیر قبلی را از جای خود باز کرده و جدا سازید. دقت داشته باشید که ابتدا شیر پیسوار که معمولا زیر سینک ظرفشویی قرار گرفته است را قطع کنید تا جریان آب قطع شود. پس از آن از یک آچار فرانسه برای باز کردن شیلنگ های پیسوار از شیر پیسوار کمک بگیرید.

راهنمای تعویض شیر ظرفشویی

در مرحله بعدی یک آچار تخت را برداشته و به کمک آن بخش نعلی زیر شیر ظرفشویی را باز کرده و شیر را از داخل سینک ظرفشویی بیرون بیاورید. پس از آن که شیر ظرفشویی قبلی را خارج کردید، به نیمه راه تعویض شیر ظرفشویی رسیده اید. اکنون کافی است که شیر ظرفشویی جدید را به همراه شلنگ های آن از داخل حفره سینک عبور داده و به داخل آن هدایت کنید. اکنون شیلنگ ها را متصل کرده و آن ها را به شیر پیسوار وصل کنید. به شیلنگ ها و محل اتصال آن ها دقت کافی داشته باشید که هیچ گونه مشکل بابت نشتی آب نداشته باشند.

در صورتی که از محکم بودن و آب بندی کاملا شیلنگ ها مطمئن شدید، می توانید شیر ظرفشویی روی سینک را نیز محکم سازی کنید. در نهایت علم شیر را روی آن نصب کرده و تست عملکرد آن را را انجام دهید که خروج و قطع آب به درستی صورت بگیرد. از مدل های شیر روگازی روکار دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =