مقالات کاربردی

0 تا 100 بررسی شیرآلات لاکچری + تصویر

بررسی شیرآلات لاکچری

شیرآلات لاکچری به کالکشن‌های خاصی از هر برند تولیدکننده شیرآلات بهداشتی گفته‌می‌شود؛ که از نظر طراحی ظاهری و حتی کیفیت متریال سازنده آن‌ها، تفاوت چشم‌گیری با دیگر محصولات همان برند و یا دیگر برندها دارد. درنتیجه ممکن است از نظر مدت زمان ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش، و هم‌چنین قیمت، با دیگر محصولات مشابه متفاوت باشد.

بنابراین قصد داریم در این مقاله به 0 تا 100 بررسی شیرآلات لاکچری بپردازیم؛ و بهترین و دقیق‌ترین تصاویر از آن‌ها را به شما نشان دهیم. در انتها نیز با ارائه یک راهنمای مختصر و کلی برای خرید شیرآلات لاکچری شما را در این امر راهنمایی خواهیم کرد.

بررسی شیرآلات لاکچری

در ابتدا برای بررسی شیرآلات لاکچری باید بدانیم که این گروه از محصولات، شامل کدام کالکشن از هر برند می‌شود. به‌طور کلی اکثر برندهای معتبر تولیدکننده شیرآلات بهداشتی محصولات خود را در سه کالکشن زیر طبقه‌بندی می‌کنند:

⦁ اقتصادی (محصولاتی که تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه توانایی خرید آن‌ها را دارند و از نظر سطح کیفیت متریال و نوع طراحی ظاهری، درجه سه محسوب می‌شوند)

⦁ میان‌رده (محصولاتی که قشر متوسط جامعه توانایی خرید آن‌ها را دارند؛ و این محصولات از نظر سطح کیفیت متریال و نوع طراحی ظاهری، درجه دو محسوب می‌شوند)

⦁ لوکس یا لاکچری (محصولاتی که تنها قشر خاصی از افراد جامعه توانایی خرید آن‌ها را دارند و از نظر سطح کیفیت متریال و نوع طراحی ظاهری درجه یک محسوب می‌شوند)

ممکن است برایتان سوال باشد که بدانید شیرآلات مدرن و شیرآلات کلاسیک در کدام یک از طبقه‌بندی‌های بالا قرار می‌گیرند؟ جالب است بدانید هر سه گروه نام‌برده، از تعدادی شیرآلات با طراحی مدرن و کلاسیک تشکیل شده‌اند. پس نمی‌توان یک سبک طراحی خاص را تنها به گروه خاصی از محصولات نسبت داد؛ به‌عنوان مثال دو شیر کلاسیک A و B را در نظر بگیرید که هر دو متعلق به یک برند هستند.

شیر A از نظر ظرافت طراحی و کیفیت متریال، برعکس شیر B که از همین جهت درجه دو است، درجه یک محسوب می‌شود؛ پس طبیعی است که شیر A را در کالکشن لاکچری و شیر B را در کالکشن میان‌رده قراردهیم.

در ادامه خواهیم گفت که چه فاکتورهایی هنگام بررسی شیرآلات لاکچری مورد توجه قرارمی‌گیرند.

  معرفی بهترین برند شیرآلات ایرانی و خارجی 2024

جنس شیرآلات لاکچری از چیست؟

عموما انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی را از متریال زیر می‌سازند:

 • سرب خشک
 • آلیاژ برنج

که از میان دو فلز بالا آلیاژ برنج چه از نظر بهداشتی و چه از نظر دوام بسیار بهتر از سرب خشک می‌باشد. چرا که سرب خشک به مرور زمان و بر اثر تماس مستقیم با جریان آب خورده شده و ممکن است ذرات آن وارد آب شوند؛ در نتیجه استفاده از سرب خشک در ساخت شیرآلات از نظر بهداشتی برای سلامت انسان مضر است. هرچند که امروزه استفاده از سرب خشک برای ساخت شیرآلات چندان مرسوم نیست. پس می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب شیرآلات لاکچری جنس آن‌هاست. خوب است بدانید که تمامی شیرآلات بهداشتی موجود در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم از آلیاژ برنج ساخته‌شده‌اند.

البته ناگفته نماند که آلیاژ برنج هم دارای درجه‌بندی خاص خودش است. این فلز از ترکیب چند عنصر دیگر به‌دست می‌آید که یکی از آن‌ها سرب است. در نظر داشته‌باشید که استفاده از سرب در آلیاژ برنج امری اجتناب‌ناپذیراست؛ چرا که وجود سرب در برنج، باعث تقویت خاصیت شکل‌پذیری آن می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت هر‌چه میزان سرب در آلیاژ برنج کم‌تر باشد، طوری‌که شکل‌پذیری آن را دچار مشکل نکند، آن آلیاژ از نظر درجه‌بندی در جایگاه بهتری قرارمی‌گیرد. پیشنهاد می شود درباره تعویض مغزی شیر اهرمی بخوانید.

جنس شیرآلات لاکچری از چیست

بدنه شیرالات لاکچری به چه روشی آبکاری می‌ شوند؟

به‌طور کلی دو روش آبکاری برای بدنه انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی وجود دارد:

 • الکترواستاتیک
 • PVD

آبکاری شیرآلات لوکس به روش الکترواستاتیک

در این روش بدنه شیرآلات را به کمک چنگک‌هایی مخصوص درون حوضچه‌های آبکاری قرارمی‌دهند، تا به مواد آبکاری آغشته ‌شوند. استفاده از روش آبکاری الکترواستاتیک برای پیاده‌سازی رنگ کروم براق روی بدنه شیرآلات بسیار رایج است. چرا که این روش از نظر اقتصادی برای تولیدکننده مقرون‌به‌صرفه‌تر بوده و از مقاومت و دوام مطلوبی نیز برخوردار است.

آبکاری شیرآلات لاکچری به روش PVD

آبکاری به روش PVD در مراحل اولیه شباهت زیادی به روش الکترواستاتیک دارد. اما در مرحله پرداخت‌کاری، کمی متفاوت‌تر است. در این مرحله عنصر تیتانیوم به ریزترین ذرات تبدیل شده و با فشار و سرعت بسیار بالایی به بدنه شیرآلات پاشیده می‌شوند؛ طوری‌که ممکن است با چشم غیرمسلح قابل دیدن نباشد. این روش آبکاری از نظر اقتصادی کمی گران‌تر از روش الکترواستاتیک بوده و از مقاومت بسیاربالاتری برخوردار است.اگر میخواهید درمورد شیرقابلمه پر کن اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما  پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره شیر قابلمه پرکن چیست را بخوانید.

اغلب دیده شده که از روش PVD برای پیاده‌سازی بعضی رنگ‌های خاص و لاکچری استفاده می‌شود؛ رنگ‌هایی مانند:

 • رزگلد
 • طلایی
 • مسی
 • مشکی

از مطالبی که در این بخش گفته‌شد نتیجه می‌گیریم یکی نشانه‌های لوکس بودن شیرآلات ساختمانی، آبکاری بدنه آن‌ها به روش PVD است. بدون شک یکی از برندهای خارجی که توانسته این نوع آبکاری را با کیفیت بسیار عالی روی محصولاتش پیاده‌سازی کند، برند نوبیلی ایتالیاست. پیشنهاد می شود از انواع قیمت شیرآلات روکار  گلزارهوم دیدن نمایید.

تصویر شیرآلات لاکچری

در شیرآلات لاکچری چه نوع کارتریجی قرارداده‌ شده‌ است؟

در بررسی شیرالات لاکچری دریافته‌ایم که حتی نوع کارتریج مصرفی‌شان با کارتریج دیگر شیرآلات بسیار متفاوت است. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

⦁ کارتریج‌هایی که دیرتر دچار سایش و سفت‌شدگی در ناحیه هندل می‌شوند

⦁ کارتریج‌هایی که کاملا بی‌صدا کار می‌کنند

⦁ دچار چکه‌کردن آب از شیرآلات نمی‌شوند

⦁ برای تنظیم دمای آب به مرور زمان دچار اختلال نمی‌شوند

⦁ برای سلامت محیط زیست و موجودات زنده مضر نیستند

که کارتریج‌های مخصوص برند نوبیلی ایتالیا چنین ویژگی‌هایی دارند؛ و به کیفیت و دوام بالایشان معروفند.  اگر میخواهید در مورد کارتریج شیرالات اطلاعات بیشتری کسب کنید به شما پیشنهاد می شود درباره تعویض کارتریج شیرالات بخوانید.

  راهنمای کامل نگهداری شیرآلات به بهترین روش + آموزش قدم به قدم

معرفی بهترین برند شیرآلات لاکچری خارجی

باتوجه به مطالبی که تا این‌جا گفته‌شد، به جرئت می‌توان برند نوبیلی ایتالیا را به‌عنوان یکی از بهترین برندهای شیرآلات لاکچری خارجی معرفی کرد. چرا که محصولات برند نوبیلی چه از نظر طراحی و چه از نظر کیفیت و دوام سرآمد محصولات دیگر برندهای موجود در بازار هستند. به‌طوری‌که شرکت بازرگانی گلزار بابت خرید شیرآلات نوبیلی ایتالیا پنج سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد. در ضمن این شیرآلات به دلیل مجهز بودن به کارتریج‌های مخصوص نوبیلی، از بیست سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام‌العمر بابت کارتریج‌هایشان برخوردارند. در ادامه بیش‌تر با محصولات این برند آشنا شده و تصویر شیرالات لاکچری چند کالکشن آن را می‌بینیم.

جدیدترین مدل های شیرآلات لاکچری

آشنایی با جدیدترین مدل‌ های شیرآلات لاکچری برند نوبیلی ایتالیا

برند نوبیلی ایتالیا در طراحی محصولاتش همواره دقت، ظرافت و تجربه کاربری آسان و لذت‌بخش را سرلوحه کار خود قرارداده‌است. طوری‌که اگر بخواهیم به‌صورت کلی شیرآلات نوبیلی را با شیرآلات دیگر برندها مقایسه کنیم، خواهیم گفت که روی‌هم‌رفته نوبیلی یک برند لاکچری و لوکس در صنعت ساختمان است! پیشنهاد می شود از انواع شیرآلات توکار گلزارهوم دیدن نمایید.

جالب‌تر این‌که همین برند لاکچری محصولاتش را به سه گروه زیر تقسیم کرده‌است:

 • اقتصادی
 • میان‌رده
 • لاکچری!

که از جدیدترین مدل‌های شیرآلات لاکچری (عکس شیرآلات لاکچری) برند نوبیلی ایتالیا می‌توان کالکشن‌های زیر را نام برد:

مدل‌های شیرآلات لاکچری برند نوبیلی

⦁ شیرآلات نوبیلی مدل دبی

⦁ شیرآلات نوبیلی مدل ریتس

⦁ شیرآلات نوبیلی مدل ریتس

⦁ شیرآلات نوبیلی مدل کارلوس پریمرو

⦁ شیرآلات نوبیلی مدل کارلوس پریمرو

عکس شیرآلات لاکچری

راهنمای خرید شیرآلات لاکچری خارجی

چک لیست زیر یک راهنمای کلی برای خرید شیرآلات لاکچری خارجی محسوب می‌شود؛ تا به شما کمک کند به بهترین شکل ممکن به بررسی شیرآلات لاکچری مد نظرتان بپردازید و راحت‌تر از همیشه برای خریدتان تصمیم بگیرید:

⦁ یک ست شیرآلات لاکچری حتما از آلیاژ برنج با کم‌ترین میزان سرب ساخته‌شده است.

شیرآلات لوکس و لاکچری اغلب به روش PVD آبکاری شده‌اند.

⦁ کارتریج این نوع شیرآلات باکیفیت (غیر چینی) بوده و متعلق به برندهای معتبر بین‌المللی هستند.

  0 تا 100 تعویض شیر و علمک دستشویی + تعویض شیر ظرفشویی

و در انتها فراموش نکنید که برای لوکس‌تر نشان دادن فضای سرویس بهداشتی و حمام منزل‌تان علاوه‌بر درنظرگرفتن موارد بالا، حتما سبک دکوراسیون فضا را نیز اولویت قراردهید؛ تا بتوانید انتخابی صحیح و صد البته دلچسب داشته‌باشید.

برخی از سوالات متداول

جنس شیرآلات لاکچری از چیست؟

عموما انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی را از متریال زیر می‌سازند: سرب خشک و آلیاژ برنج.

بدنه شیرالات لاکچری به چه روشی آبکاری می‌شوند؟

آبکاری شیرآلات لوکس به روش الکترواستاتیک و آبکاری شیرآلات لاکچری به روش PVD انجام می شود.

2 thoughts on “0 تا 100 بررسی شیرآلات لاکچری + تصویر

 1. مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر
  بسیار ممنون از معرفی جدیدترین مدل های شیرآلات لاکچری . مطلب خیلی خوبی بود.

  1. modiran seo گفت:

   سلام ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *