مقالات کاربردی

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک (۲۰ نمونه طرح کاشی دستشویی)

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک

یکی از کارهای سختی که هنگام طراحی سرویس بهداشتی با آن مواجه هستیم این است که از چه متریال و الگوهایی در آن استفاده کنیم؛ به‌خصوص که اگر فضای آن کوچک باشد. این موضوع درواقع هنگام طراحی جدید و یا طراحی مجدد محیط خانه مهم است، چراکه جلوه سرویس بهداشتی نیز در نمای کلی خانه تاثیرگذار می‌باشد؛ از طرفی آن را نیز تکمیل می‌کند.

از این رو هنگام انتخاب المان و طرح‌های آن برای استفاده در سرویس بهداشتی باید به ابعاد و ساخت محیط سرویس دقت کرده و علاوه‌برآن نیز الگوی طراحی حاکم در خانه را نیز بررسی کنیم. سپس بنابر این نکات می‌توانیم انتخاب درست را داشته باشیم. یکی از المان‌هایی که در طراحی سرویس‌های بهداشتی کاربردی هستند و در شکل‌ها و الگوهای مختلفی وجود دارند، کاشی‌ها هستند.

اما برای زیباسازی سرویس بهداشتی کوچک خود از چه مدل کاشی‌هایی باید استفاده کنیم؟ اگر شما هم در پی پاسخ به این سوال هستید در این مقاله همراه ما باشید تا باهم 20 مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک جذاب و کاربردی را بررسی کنیم.

اهمیت استفاده از کاشی در سرویس بهداشتی

یکی از المان‌های پرکاربرد برای جلوه بخشیدن به مکان و فضاهای مختلف، کاشی‌ها هستند. درحقیقت از زمان قدیم کاشی‌کاری‌ها در طراحی ظاهری خانه‌ها و فضاهای داخل آن به‌صورت قابل توجهی استفاده می‌شدند. امروزه نیز با پیشرفت‌های فراوانی که در صنعت کاشی‌کاری شده است، نمونه‌های بسیار باکیفیت و متنوعی از آن‌ها وجود دارد.

درپیرو آن نیز باید گفت که به‌دلیل کاربرد و اهمیتی که دارند، یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای طراحی داخلی سرویس‌های بهداشتی هم هستند. درواقع کاشی‌ها علاوه‌بر زیبایی ظاهری و تاثیرگذاری که برروی فضا دارد، در برابر رطوبت نیز مقاوم است. از این رو از رشد باکتری‌ها در فضا جلوگیری خواهد کرد.

از طرفی دیگر نیز شست‌وشوی آن‌ها بسیار راحت و سریع انجام می‌شود. بنابر این برای سرویس‌های بهداشتی انتخابی هوشمندانه خواهند بود؛ یک تیر و چند نشان! حال به بخش انتخاب مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک می‌پردازیم! پیشنهاد می شود مقاله بیده چیست را مطالعه کنید.

مدل کاشی سرویس بهداشتی

20 نمونه طرح کارامد مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک

پس از کسب آگاهی نسبت به اهمیت استفاده از کاشی در سرویس بهداشتی، به موضوع انتخاب مدل کاشی سرویس بهداشتی مناسب می‌رسیم. در این بخش موارد مختلفی را باید درنظر داشته باشیم، که یکی از مهم‌ترین‌ آن‌ها میزان فضای سرویس است. یکی از چالش‌هایی که اغلب ما امروزه با آن روبه‌رو هستیم، فضاهای کوچکی هستند که معمولا برای سرویس‌های بهداشتی درنظر گرفته می‌شوند. بنابر این اگر شما هم با این چالش روبه‌رو هستید و می‌خواهید به بهترین شکل ممکن محیط آن را طراحی کنید؛ 20 نمونه طرح کارامد مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک را که درادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم را مطالعه کنید.

برای تکمیل تجهیزات سرویس بهداشتی خود، خرید کاسه روشویی‌ های به‌روز الپس پیشنهاد می‌شود!

  10 ایده مهم طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک و مدرن - گلزار هوم

1. کاشی ‌کاری چپ و راست

یک نمونه کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی که آدم را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، کاشی‌ک اری به‌صورت چپ و راست است. درواقع کاشی‌های مستطیل شکل را در الگوهای هشتی به‌صورت چپ و راستی که قرار می‌دهیم جلوه‌ای خاص به فضای می‌دهیم؛ گویا نقشی مانند بافتنی به آن بخشیده‌ایم. این نوع کاشی کاری در سرویس به‌خصوص برروی دیوار، نه تنها جلوه‌ای زیبا به فضا می‌بخشد، بلکه نظرها به‌سوی بلندترین قسمت محیط جلب می‌کند!

2. استفاده از الگوی هفت‌هشتی

الگوی هفت‌هشتی نیز یک مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک است که در بلندتر جلوه دادن فضای آن موثر می‌باشد. این نمونه ظاهری متفاوت به محیط می‌بخشد و به‌دلیل ویژگی که الگو دارد، فضا را بلندتر جلوه می‌دهد. پیشنهاد می شود مقاله شیرالات هوشمند چیست را مطالعه کنید.

3. نمونه کاشی‌های شش ضلعی

یک نمونه کاشی کاری سرویس بهداشتی که متفاوت با دیگر نمونه‌ها است، استفاده از کاشی‌های شش ضلعی می‌باشد. استفاده از این کاشی‌ها در سرویس ظاهری مانند کندوی عسل به فضا می‌بخشد که حسی بسیار متفاوت و زیبا را در آن القا می‌کند. درواقع اگر به‌دنبال تمایز هستید، کاشی‌کاری شش ضلعی به‌شدت پیشنهاد می‌شود.پیشنهاد می شود مقاله مدل شیرآلات مدرن را مطالعه کنید.

طرح کاشی سرویس بهداشتی

4. الگوی آجری

کاشی‌کاری به‌سبک آجری، الگویی زیبا و کارامد! یک مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک که بسیار تاثیرگذار است، طراحی آجری کاشی‌های مستطیلی می‌باشد. استفاده از این الگو برروی دیوار سرویس‌ها باعث می‌شود دیوارهای کشیده‌تر به‌نظر برسند و فضای کوچک را از حس محدود بودن خارج می‌کند.

5. استفاده از کاشی‌های براق

کاشی‌های براق نیز انتخابی هوشمندانه برای سرویس‌های کوچک هستند؛ چراکه به دلیل خاصیت بازتابنده‌ای که دارند، نور را درون فضا منعکس می‌کنند. این امر موجب می‌شود فضا وسیع‌تر به‌نظر برسد. البته درنظر داشته باشید که این نوه کاشی‌ها را برروی دیوار استفاده کرده و ترجیحا رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کنید!

6. کاشی‌ های طرح‌ دار

کاشی‌های طرح‌دار نیز پیشنهاد دیگر برای استفاده در سرویس بهداشتی‌ است. این طرح کاشی دستشویی به شما اجازه می‌دهد طراحی برجسته و قابل توجهی را به سرویس خانه خود ببخشید و آن را از بی‌روحی نجات دهید. البته لازم‌به‌ذکر است که از این نمونه برای کاشی‌های زمین و تا نصف دیوار استفاده کنید؛ نه تا انتهای دیوار و لبه سقف! این‌گونه از بیش از اندازه بودن آن جلوگیری کرده و فضا را نیز بلندتر کلوه خواهید داد. پیشنهاد می شود مقاله راهنمای خرید بهترین فلاش تانک را مطالعه کنید.

مدل سرامیک سرویس بهداشتی

7. استفاده از کاشی‌های مشکی در یک بخش از محیط

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک با استفاده از یک بخش کاشی‌های مشکی، برای سرویس‌هایی با رنگ‌های روشن مخصوصا سفید بسیار مناسب است. استفاده از کاشی‌های مشکی در قسمت کف سرویس یا برروی یکی از دیوارها، یک کنتراست بسیار زیبا را به‌وجود می‌آورد. علاوه‌برآن نیز به فضا عمق می‌بخشد و آن را بزرگر‌تر جلوه می‌دهد.

نمونه کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

8. استفاده از کاشی‌های درشت

اگر شما فکر می‌کنید که استفاده از کاشی‌های کوچک‌تر بیش‌تر مناسب فضاهای کوچک هستند باید بگوییم که بهتر است اطلاعات خودتان را بیش‌تر کنید! دلیل این موضوع آن است که استفاده از کاشی‌های بزرگ نیز می‌تواند باعث شود فضا بزرگ‌تر جلوه داده شود!

9. الگوی مستطیلی باریک و بلند

نمونه‌ای دیگر برای طرح کاشی سرویس بهداشتی، اسفتاده از الگوی مستطیلی باریک و بلند است. برای اجرای این الگو، کاشی‌های مستطیلی باریک و بلند استفاده می‌شود و به‌صورت عمودی در کنار یک‌دیگر برروی دیوار قرار می‌گیرند. این الگو می‌تواند طراحی دقیق و زیبایی را در سرویس ایجاد کند؛ درحالی‌که می‌تواند ارتفاع محیط را نیز بلندتر جلوه دهد.

  11 ترفند تمیز کردن دستشویی و حمام + هر آنچه باید بدانید

10. استفاده از یک طیف رنگ و اشکال مختلف

اگر می‌خواهید خلاقیت بیش‌تری در طراحی سرویس بهداشتی خود به‌خرج دهید، می‌توانید یک طیف رنگی خاصی را برای کاشی‌ها انتخاب کرده و از اشکال مختلفی استفاده کنید. به‌عبارتی دیگر از ترکیب کاشی‌هایی مختلف مانند مستطیل و چهارگوش کوچک می‌توانید استفاده کنید که تمامی آ‌ها دارای یک طیف رنگی مشترک هستند! این می‌تواند جلوه‌ای بسیار تاثیرگذار را در محیط سرویس ایجاد کند.

نمونه کاشی کاری سرویس بهداشتی

11. کاشی‌کاری از زمین تا سقف

انتخابی دیگر برای مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک کاشی‌کاری از زمین تا سقف است. درواقع استفاده از یک‌دست کاشی برای کف سرویس و ادامه دادن آن برروی یک یا دو عدد از دیوارهای آن می‌تواند حسی متفاوت را در آن ایجاد کند. نتیجه این موضوع کم‌رنگ کردن مرز زمین و دیوار است که جلوه‌ای بزرگ‌تر را به محیط خواهد بخشید!

12. کاشی‌های سکه‌ای

همان‌قدر که الگوهای مختلف در طراحی تاثیرگذار هستند، اشکال مختلف نیز موثر می‌باشند. از این رو یکی از انواع اشکالی که برای کاشی‌ها وجود دارد، کاشی‌هایی با اشکال دایره‌ای ریز هستند که مانند سکه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند. این کاشی‌ها می‌توانند نمایی تلفیقی از طراحی کلاسیک و مدرن را به محیط ببخشند ک خاصیتی ماندگار و همیشه به‌روز خواهد داشت. استفاده از این کاشی‌ها برروی یکی از دیوارها از مرز کف تا سقف می‌تواند علاوه‌بر جلوه‌ای زیبا، فضایی کشیده‌تر به سرویس‌ها ببخشد.

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

13. طرح‌های برجسته برای کاشی‌های کف

دسته‌ای از طرح کاشی سرویس بهداشتی نیز وجود دارد که از کاشی‌هایی با نقش و طرح‌های برجسته تشکیل می‌شود. استفاده از این کاشی‌ها برای قسمت کف سرویس بهداشتی نمایی فوق‌العاده به محیط می‌بخشد و فضا را بازتر جلوه می‌دهد. بنابر این نمونه نیز انتخابی عالی برای مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک خانه‌تان خواهد بود.

14. کاشی‌های کوچک با اشکال و طرح‌های بزرگ

یک دسته از نمونه کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی نیز وجود دارد که متشکل از کاشی‌های کوچکی هستند که درکنار هم طرح‌های بزرگ را نمایان می‌کنند. استفاده از این نوع کاشی ‌کاری برروی دیوار سرویس بهداشتی ظاهری چشم‌نواز را به آن می‌بخشد. هم‌چنین یکی دیگر از خاصیت‌های این نوع کاشی کاری آن است که دوغاب میان کاشی‌ها کم‌تر به چشم می‌خورند و جلوه‌ای یک‌دست را نمایان می‌کند!

15. کاشی‌های تیره‌رنگ با دوغاب

برای القای حسی متفاوت در فضای سرویس بهداشتی، استفاده از این نمونه پیشنهاد می‌شود. درواقع این نمونه بیانگر استفاده از کاشی‌هایی با رنگ‌های تیره مانند خاکستری است که با جلوه خط‌های دوغابی که میان آن‌ها می‌باشد کنتراستی زیبا را به‌وجود می‌آورد. این موضوع نیز می‌تواند به بزرگ‌تر جلوه دادن فضای کوچک سرویس‌های بهداشتی کمک کند.

طرح کاشی دستشویی

16. یک دیوار با کاشی رنگی

یک نمونه دیگر برای مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک استفاده از کاشی‌هایی رنگی و الگودار برروی یکی از دیوارهای سرویس است. این طراحی علاوه‌بر بخشیدن روح به سرویس بهداشتی، برجستگی خاصی از طراحی داخلی آن را نمایان خواهد کرد. این دیوار کاشی کاری شده رنگی به وسیع‌تر کردن جلوه فضا نیز کمک خواهد کرد و برای ست کردن با سایر وسایل رنگی بسیار کارامد است!

17. کنتراست رنگی در میان کاشی‌ها

شما می‌توانید خلاء نور و فضای باز را با استفاده از کاشی‌های رنگی و براق در سرویس بهداشتی از بین ببرید. درحقیقت با استفاده از کاشی‌هایی با رنگ‌های قوی و براق در قسمت نیمه دیوار سرویس بهداشتی یعنی از مرز کف تا نیمه‌های دیوار یک فضایی با حس و حالی زیبا درست کنید. از ویژگی‌های این نمونه باید گفت که نه تنها ارتفاع سرویس را بلندتر جلوه می‌دهد؛ بلکه با خاصیت انعکاس‌دهنده‌ای که دارد نور را بیش‌تر در فضا منعکس می‌کند و فضا را نیز وسیع‌تر نمایان می‌کند.

مدل کاشی سرویس بهداشتی

18. استفاده از ترازو (Terrazzo)

یکی از انتخاب‌های مناسب دیگر برای مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک کاشی‌های ترازو هستند. این نوع کاشی‌ها درواقع مصالحی هستند که از ترکیب تکه‌های کوچک سنگی مانند سنگ مرمر و تراشه‌ها به‌همراه بتن و رزین درست شده‌اند. نتیجه آن کاشی‌های متفاوتی شده است که نمایی بسیار متفاوت و متمایز دارند. استفاده از این کاشی‌ها برروی کف سرویس بهداشتی ظاهری بسیار جذاب و منحصربه‌فردی را به محیط خواهد بخشید.

19. کاشی‌های پولکی

اگر شما هم عاشق تمایز هستید و مایلید که طراحی سرویس بهداشتی خانه‌تان نیز مانند سایر بخش‌های خانه متفاوت باشد، از کاشی‌های پولکی استفاده کنید! یک دسته از مدل سرامیک سرویس بهداشتی را نمونه‌های پولکی شامل می‌شوند که جلوه‌ای خاص و بسیار زیبا دارند. این مدل‌ها برای حداکثر کردن تاثیرگذاری طراحی برکل فضا استفاده می‌شوند. پیشنهاد می‌شود از آن‌ها برروی قسمت‌های مختلف سرویس استفاده شود تا تاثیر زیادی برزیبایی کلی فضا بگذارد.

کاشی کاری سرویس بهداشتی

20. کاشی‌های درشت برای کف سرویس بهداشتی

انتخاب مناسب دیگر برای مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک کاشی‌های درشت برای کف سرویس بهداشتی هستند. این نوع کاشی‌های به‌دلیل آن‌که از حد معمول بزرگ‌تر هستند ظاهری متفاوت به محیط خواهند بخشید. از طرفی دیگر نیز به‌دلیل بزرگ بودن و خط‌های دوغاب کم‌تری که دارند فضا را باز و بزرگ‌تر جلوه می‌دهند!

  معرفی17 دکوراسیون سرویس بهداشتی جدید 2024 شیک و زیبا

مقاله در یک نگاه

همان‌طور که عنوان شد، یکی از دشواری‌ها هنگام طراحی بخش‌های مختلف خانه انتخاب درست المان‌ها و الگوهای مختلف طراحی است. از آن‌جایی که یکی از مهم‌ترین و کارامدترین المان‌های طراحی سرویس بهداشتی کاشی و سرامیک‌ها هستند، انتخاب الگوی درست آن‌ها برای محیط سرویس‌ها مخصوصا سرویس‌های کوچک می‌تواند دشوار باشد.

از این رو ما در این مقاله 20 نمونه از جذاب‌ترین نمونه‌های کاشی‌ و سرامیک سرویس بهداشتی را برای‌تان معرفی کرده‌ایم که در تصمیم‌گیری می‌توانند دید بسیار خوبی به شما بدهند. امیدواریم که بااستفاده از این نمونه‌ها، مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک خانه خود را به‌راحتی انتخاب کنید!

درکنار انتخاب مدل کاشی مناسب، دیگر تجهیزات مورد نیاز سرویس بهداشتی را نیز می‌توانید از فروشگاه اینترنتی گلزارهوم تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *