مقالات کاربردی

نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی | مرحله به مرحله

تعویض مغزی شیر اهرمی

به جرات می توان گفت که شیرآلات اهرمی در دوران حاضر یکی از پراستفاده ترین شیرآلات مورد استفاده در منزل، محل کار و هر موقعیت مکانی دیگر هستند. به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به تعوبض مغزی شیرآلات اهرمی باشد. از این روی در اینجا قصد داریم مراحل تعویض مغزی شیر اهرمی را به صورت کامل توضیح داده و مروری بر آن داشته باشیم. برای شناخت بهتر نسبت به این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

چندین سال است که شیرهای اهرمی به دلیل سهولت در استفاده محبوبیت زیادی به دست آورده اند و با طرح ها و رنگ ها مختلف، همچنان رو به تنوع بالاتر در مدل ها و در حال افزایش هستند. اما ببینیم برای این که بتوانیم مغزی شیر را تعویض یا تعمیر کنیم، باید چه مراحلی را طی کنیم. پیش از هر چیزی و در ابتدا باید با ساختار شیر اهرمی آشنا شویم تا انجام این کار به مراتب ساده تر باشد. در ادامه به نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی می پردازیم. در مورد سفت شدن شیر اهرمی بیشتر بدانید.

  0 تا 100 بررسی شیرآلات لاکچری + تصویر

ساختار شیر اهرمی

  1. بدنه فلزی از جنس برنج

2. یک عدد مغزی از جنس پلاستیک (برعکس شیرهای قدیمی که دو عدد مغزی داشتن)

نکته شماره 1: فلز برنج جزء فلزات خشک و شکننده محسوب می شود (یعنی در مواقع بستن مهره نباید بیش از حد فشار وارد کنیم.)

تعویض مغزی شیر اهرمی

نکته شماره 2: پیش از آن که وارد عمل شوید، لازم است که به درسیت ابزار خود را چک کنید تا در حالی که مشغول تعویض قطعه هستید، مشکلی برایتان پیش نیاید.

ابزار لازم برای تعویض مغزی شیر اهرمی به شرح زیر هستند:

1. آچار فرانسه با سایز متوسط

2. آچار آلن به سایز 2/5

3. پیچ گوشتی دو سو (سایز آن به اندازه فاز متر باشد.)

توجه داشته باشید باید پیش از آن که انجام این کار را آغاز کنید، حتما لازم است که به وسیله ی شیر فلکه جریان آب سرد و گرم را قطع کنید. (اگر سیستم تاسیساتی منزل یا محل کار شما موتور خانه است فلکه سرد و گرم با هم قطع شود یا شیر فلکه اصلی،اگر سیستم تاسیساتی منزلتان آبگرمکن یا پکیج است فلکه آب سرد را ببندید آبگرم به صورت خودکار قطع خواهد شد.)

  تنوع رنگ ها در شیرآلات بهداشتی

تعویض مغزی شیر اهرمی

روش تعویض مغزی شیر اهرمی چگونه است؟ مراحل تعویض مغزی شیر اهرمی به شرح زیر است:

مرحله اول: زیردسته اهرم همانطور که در عکس می بینید یک عدد درپوش پلاستیکی است که معمولا به دو رنگ قرمز و آبی می باشد،به وسیله پیچ گوشتی در پوش را بردارید

مرحله دوم: یک عدد پیچ در سوراخ می باشد اگر قابل رویت نیست از چراغ قوه استفاده کنید بعد از رویت شدن پیج و مشخص شدن اینکه پیچ با آچار آلن باز می شود یا پیچ گوشتی. (در اکثر موارد پیچ آلن است)

مرحله سوم: پیچ را با آچار آلن باز کنید .(به سمت چپ باز می شود)پس از باز کردن پیچ، دسته اهرم را به سمت بالا بکشید.(در بعضی موارد بدلیل رسوب آب و چربی دسته اهرم گیر می کند سعی کنید با کمی تکان دادن به طرفین دسته اهرم را به سمت بالا بکشید)

مرحله چهارم: همانطور که در عکس مشاهده می کنید زیر دسته اهرم ،یک عدد روکش حلقوی وجود دارد که معمولا پیچی است اگر خیس یا چرب است با دستمال خشک شود سپس با دست به سمت چپ بازش کنید

مرحله پنجم: زیر روکش حلقوی یک عدد مهره با جنس برنج می باشد به وسیله آچار فرانسه مهره را باز کنید.

مرحله ششم: مغزی را به سمت بالا بکشید(مغزی شیرآلات توکار را به فروشگاه مورد نظر برده و مشابه اش را تهیه نمایید)

نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی

  بهترین روش های تمیز کردن و جرم گیری شیرآلات + نکات مهم

مرحله هفتم: دو عدد برآمدگی کف مغزی وجود دارد

مرحله هشتم: بدنه شیر را چک کنید و اگر رسوبی وجود دارد، آن را به درستی تمیز و رسوب زدایی نمایید. سپس آن دو برآمدگی کف مغزی را با دو شیار کف شیر تنظیم نموده و سرجایش قرار دهید (این مرحل بسیار ساده ولی مهم است به دلیل اینکه اگر درست انجام نشود پس از انجام کار آب از کنار مغزی نشت می کند. در مورد رسوب زدایی سردوش حمام بیشتر بدانید.

مرحله نهم: حالا مراحل توضیح داده شده را به صورت معکوس انجام دهید.

برخی سوالات متداول:

ابزار لازم برای تعویض مغزی شیر اهرمی چیست ؟

1. آچار فرانسه با سایز متوسط 2. آچار آلن به سایز 2/5 3. پیچ گوشتی دو سو (سایز آن به اندازه فاز متر باشد.)

نحوه تعویض مغزی شیر اهرمی چگونه است ؟

مرحله اول: زیردسته اهرم همانطور که در عکس می بینید یک عدد درپوش پلاستیکی است که معمولا به دو رنگ قرمز و آبی می باشد،به وسیله پیچ گوشتی در پوش را بردارید و ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *