مقالات کاربردی

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی | تغییر دکوراسیون حمام و دستشویی، به یکباره تازگی و تغییرات خوبی به خانه شما اضافه می‌کند. در ذهن داشته باشید که اگر به این چهار فاکتور دقت کنید، می‌توانید جدا از زیبایی به کاربرد فضای خود نیز اضافه کنید.

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

 

فضاسازی

تغییر استخوان بندی اصلی هر فضا هزینه بر و مشکل است. مگر آنکه قصد اولیه شما از بازسازی تغییر در این بخش باشد. بر فرض مثال شما می توانید به نسبت متراژ فضایی که در دست دارید، بخش خیس و خشک را جدا کنید. مانند حمام خانه های قدیمی‌تر که ورودی به صورت جداگانه طراحی شده بود تا فضایی برای تعویض لباس، قرار دادن حوله‌ها و محافظت از آن ها در برابر قطرات آب ایجاد شود.

ایده بعدی از چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی ، جداسازی فضای دستشویی و حمام است. تا در یک زمان، دو عضو از خانواده بتوانند از این محیط استفاده کنند. فراموش نکنید که منظور، حمام‌های ایستاده دارای درب نیست؛ بلکه قرار دادن دیوار‌ها و عناصر جداکننده‌ی قابل توجه است.

برنامه‌ریزی یک فضا، براساس کاربرد آن فضا تعریف می‌شود. پس اگر حمام مستر (اتاق اصلی خانه) را بازسازی می‌کنید، می‌توانید از دو روشویی توکار و مجزا استفاده کنید تا برای زوج، امکان استفاده همزمان از سرویس بهداشتی اتاقشان فراهم شود.

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

 

نورپردازی

یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی ، نور آن است. تصور کنید که برای اصلاح صورتتان و یا قسمت مهم خط چشمتان، نور کافی در اختیار نداشته باشید. افتضاح می شود!

جدا از کاربرد نور برای شما، بازی با چراغ‌های متفاوت با زاویه‌ی تابش مختلف در دکوراسیون حمام می‌تواند جلوه‌ی بیشتری به کاشی‌ها بدهد، لکه‌های آب را مخفی کند و حتی محیط را تا حدودی آرامش بخش و رمانتیک کند.

پیشنهاد ما استفاده از چراغ های متمرکز دیواری بالای آینه‌ها، چراغ‌های کار شده در دکور و چراغ‌های عادی سقفی هستند.

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

 

مصالح

زمین، چراغ‌ها، کابینت‌ها، روشویی، شیرآلات و دیواره‌ها همگی نیاز به انتخاب دقیق مصالح مناسب و ضد آب دارند. در هنگام انتخاب مصالح، حواستان به تنظیم رنگ‌ها نیز باشد. رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر و رنگ های تیره‌ی خنثی فضا را تمیز و مدرن نشان می‌دهند.

به محل قرارگیری سرویس بهداشتی و کاربرهای آن نیز توجه کنید.

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

 

زیبایی

بله. آخرین اصل از چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی، به معنای کم اهمیت‌ترین نیست. ما در تک تک این مراحل، اصل زیبایی شناسی را باید در نظر بگیریم.

در اینترنت و مجله‌ها به دنبال حمام مطلوب خود بگردید و برای متریال و فضاسازی مناسب خود  از آن‌ها ایده بگیرید. استفاده از شیر حمام و شیر توالت مدرن نیز میتواند به زیبایی فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام شما کمک زیادی کند.

همچنین می‌توانید داخل درب‌های کابینت‌ها جایی برای قرار دادن سشوار‌ها بسازید و فرورفتگی‌های دیوارها را با قفسه‌های طراحی‌شده بپوشانید. در حمام‌ها، کشو و قفسه بسیار پر کاربرد هستند.

می توانید از فرش‌های کوچک مخصوص حمام استفاده کنید و جلوی روشویی و وان بیندازید تا آب ریخته شده را جذب کند.

به فضایی که می سازید رنگ تعلق بزنید و خلاق باشید.

چهار نکته کارامد در بازسازی سرویس بهداشتی

 

در همین زمینه بخوانید: چهار نکته برای داشتن یک خانه شیک، زیبا و مدرن

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =