مقالات کاربردی

حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی و سینک روشویی

حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی و سینک روشویی

چیزی بدتر از گرفتگی توالت وجود دارد؟ از یک طرف میخواهید سر ریز نشده و کف سرویس را کثیف نکند. از طرف دیگر در تلاشید که حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی و سینک روشویی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اگر با چنین وضعیتی دست به گریبان هستید، خوشبختانه باید بگوییم که دو خبر خوب برایتان داریم. اول اینکه شما در این اتفاق تنها نیستید. دوم اینکه راه‌ها و ترفندهایی داریم که به شما در حل مشکل گرفتگی شیرآلات و توالت فرنگی کمک می‌کنند.

مشکل گرفتگی توالت فرنگی

با این راهنما می‌توانید مشکلات لوله کشی خود را به خوبی برطرف کنید و از دستشویی درخشان خانه‌تان محافظت کنید.

  توالت فرنگی برای فضای کوچک | توالت فرنگی در فضای مجزا، خوب است یا بد؟

حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی

آماری سریع از مشکلات لوله کشی

یک شرکت لوله کشی تحقیقی در مورد این وضعیت خاص و تمام مشکلات و چالش‌های دیگر لوله کشی که افراد با آن‌ها برخورد داشته‌اند تهیه و ارائه کرده است. در اینجا چند حقیقت و عدد و رقم برگرفته از این تحقیق بیان می‌کنیم:

  • تقریباً یک پنجم خانواده‌ها دائماً با مشکل گرفتگی توالت دست به گریبانند.
  • 15 درصد خانواده‌ها به تازگی درگیر تعمیر راه‌آب بوده‌‌اند.
  • تقریباً یک دهم خانواده‌ها مشکل گرفتگی روشویی دارند.
  • 6 درصد از خانواده‌ها مشکل پایین بودن فشار آب دارند.
  • 4 درصد از خانواده‌ها مشکل زباله خرد کن دارند.

برایتان آشناست؟ مشکل لوله کشی هر کدام از این موارد که باشد، دوست دارید در سریع‌ترین زمان ممکن از شرش خلاص شوید، درست است؟در اینجا ما با کمک همین شرکت‌  لوله‌کشی راهنمایی‌های کارشناسانه‌ای را به شما ارائه می‌دهیم.

  سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

چگونه گرفتگی توالت فرنگی را تعمیر کنیم ؟

قبل از هر چیز از سیفون و یا کلید فلاش تانک فاصله بگیرید. وقتی توالت گرفته است، اینکه دائماً سیفون را بکشید فقط کف دستشویی شما را کثیف خواهد کرد. حتما به جای این کار، سراغ تلمبه یا به اصطلاح لوله باز کن می‌روید. ولی این کارتان نیز اشتباه است. نکته مهم این است که همه‌ی لوله بازکن‌ها مثل هم نیستند. متداول‌ترین لوله باز کن آن نوعی است که برای روشویی به کار می‌رود، همان تلمبه‌هایی که پلاستیکی فنجانی به انتهای یک دسته چسبیده است. ولی توالت به چیزی فراتر از این احتیاج دارد.

لوله بازکن مخصوص توالت لبه‌ی پلاستیکی نرمی دارد که داخل قسمت فنجانی تلمبه کشیده شده است؛ این قسمت باعث می‌شود که تلمبه لوله‌ی توالت را بهتر باز کند. دقت داشته باشید که برای توالت از تلمبه‌ی مخصوص خود استفاده کنید و برای روشویی نیز از تلمبه‌ی مخصوص خود روشویی و از یکی برای دیگری استفاده نکنید؛ علاوه بر مسئله‌ی کارآیی، مسئله‌ی بهداشت هم مطرح است. توجه داشته باشید که به لوله باز کن یا تلمبه‌ای احتیاج دارید که متناسب داخل کاسه‌ی توالت باشد.

مشکل گرفتگی توالت فرنگی

چگونه مثل یک متخصص حرفه‌ای از لوله باز کن استفاده کنیم

آماده هستید که از تلمبه برای باز کردن توالت استفاده کنید؟ اگر لوله باز کن را برداشته‌اید، برای گرفتن بهترین نتیجه به راهنمای گام به گام کارشناسی ما که در ادامه آمده است عمل کنید:

  • تلمبه را بردارید و تلمبه را با فشار کافی در کاسه‌ی توالت فرنگی فرو کنید. هدف این است که چیزی که باعث گرفتگی لوله شده است را به بیرون هل بدهید. دقت کنید که در زاویه‌ی مناسبی نسبت به توالت قرار داشته باشید و تلمبه را هم در زاویه مناسبی فشار دهید.
  • سعی کنید حرکتتان سریع و پشت سر هم باشد؛ نگاهتان به حرکت داخل توالت باشد تا باز شدن گرفتگی را ببینید.
  • قبل از اینکه سیفون را بکشید اطمینان حاصل کنید که آب از آن رد می‌شود. هیچ وقت ماده‌ی شیمیایی لوله باز کن در توالت استفاده نکنید؛ مواد شیمیایی تند و قوی ممکن است باعث تحریک پوست و چشمان شما شده و به لوله‌های سیستم لوله کشی نیز آسیب برسانند.
  • اگر نتوانستید خودتان گرفتگی توالت را رفع کنید، بهتر است با لوله کش تماس بگیرید.

با ابزار مناسب و اقدام درست، می‌توانید به سرعت گرفتگی توالت فرنگی را باز و تعمیر کنید. مشکلات لوله کشی می‌توانند در هر جایی از سرویس بهداشتی رخ دهند. متاسفانه طبق آماری که ارائه کردیم، گرفتگی توالت تنها مشکل لوله کشی نیست که خانواده‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند. اما خوشبختانه برای مشکلات دیگر نیز راه حل‌ها و ترفندهایی داریم که می‌توانند به کمکتان بیایند.

پاک کردن گرفتگی راه آب یا لوله

چه آب از راه آب به کندی پایین برود یا کاملاً گرفته باشد، یک راه حل ساده برای آن وجود دارد. رخت آویز سیمی! تنها کافی است رخت آویز سیمی را صاف کنید و بعد یک قلاب کوچ در یک انتهای آن ایجاد کنید. حالا قلاب را در راه آب وارد کنید و شروع به ماهیگیری کنید؛ مو یا هر چیزی دیگری که در آن گیر کرده و راه آن را بسته است، بیرون بیاورید.

اگر ماهیگیری‌تان نتیجه نداد، توصیه‌ی کارشناس شرکت لوله کشی این است که از یک راه طبیعی اما مؤثر برای دست یافتن به اعماق لوله استفاده کنید. یک سوم فنجان جوش شیرین را با یک سوم فنجان سرکه مخلوط کنید و آن را داخل راه آب بریزید. حواستان باشد که سریع عقب بروید چون این ترکیب کف می‌کند؛ آن هم به سرعت. تا جایی که می‌شود بگذارید بماند. یک ساعت نتیجه بخش است اما بهتر است که بگذارید یک شب بماند. گاز حاصل از این ترکیب هر ماده‌ی کثیف و چربی که در لوله‌ها مانده باشد پاک می کند و راهِ آب باز می‌شود.

درست کردن مشکل فشار آب روشویی

ظرف چند دقیقه فشار پایین آب شیر روشویی را درست کنید. کافی است سری شیر آب را باز کنید، همان سری کوچکی که در انتهای دهانه‌ی شیر قرار دارد و مانع پاشش آب می‌شود. آن را تمیز کنید و دوباره سر جایش بگذارید و تمام! حالا اگر مشکل از درون خانه باشد، فشار آب باید بهتر خواهد شد.

گرفتگی توالت فرنگی

تعمیر زباله خرد کن

زباله خرد کن، محصولی است که زیر سینک یا روشویی نصب می‌شود و زباله‌های را که باعث گرفتگی مجرای فاضلاب می‌شوند، خرد می‌کند. می‌دانیم که برای تمیز کردن آن وسوسه می‌شوید ماده‌ی شیمیایی پاک کننده داخل زباله خرد کن بریزید اما ممکن است نه تنها تاثیر نگذارد، بلکه باعث خرابی خود زباله خرد کن نیز بشود. به جای ماده‌ی شیمایی، زباله خرد کن را بیرون بیاورید و بررسی کنید. برای این کار کافی است پیچ‌هایی که آن را به سینک متصل کرده‌اند باز کنید. یادتان باشد قبل از این کار برق دستگاه را قطع کنید.

  راهنمای خرید انواع توالت فرنگی + معایب توالت فرنگی دیواری، تاشو، سیار و ...

وقتی مشکل را پیدا کردید، آن را برطرف کنید، زباله خرد کن را سر جایش بگذارید و امتحانش کنید تا مطمئن شوید که مشکل درست را پیدا و حل کرده‌اید.

دیدید، انجام کارهای لوله کشی آنقدرها هم سخت و مصیبت بار نیست. این را گفتیم اما در صورت حاد بودن مشکل در تماس گرفتن با متخصص تردید نکنید. اگر این ترفندهایی که ما گفتیم جهت حل مشکل گرفتگی توالت فرنگی و سینک روشویی جواب نداد، مجبورید با کمک گرفتن از یک حرفه‌ای دردسر خودتان را کم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *