مقالات کاربردی

روش تعویض درب توالت فرنگی

تعویض درب توالت فرنگی

گاهی اوقات با این مشکل روبرو می شویم که درب توالت فرنگی به دلایل خراب شده و به درستی باز و بسته نمی شود. برخی اوقات نیز به لحاظ زیبایی و تمیزی، درب توالت فرنگی بسیار قدیمی و کهنه به نظر رسیده و مایل به تعویض آن هستیم. به هر ترتیب مراحل تعویض درب توالت فرنگی آن قدرها پیچیده نیست و با دنبال کردن این مراحل به صورت گام به گام و کمی دقت به خرج دادن، می توانید خود نسبت به انجام آن اقدام کنید.

در ادامه با گلزارهوم ارائه دهنده محصولات حرفه ای سرویس بهداشتی و خانه همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

تعویض درب توالت فرنگی

پیش از هر چیزی توجه داشته باشید که برای خرید یک درب توالت فرنگی تازه، به سایز و استاندارد توالت فرنگی فعلی خود دقت کرده و درب کاملا متناسب و استاندارد آن را خریداری کنید. در صورتی که درب کمترین ناهماهنگی با سایز توالت فرنگی فعلی شما داشته باشد، امکان نصب آن وجود نداشته یا نصب به شکل ناقص اتفاق می افتد.  ابعاد درب های توالت فرنگی معمولا معادل سایزهای ۳۵ *۴۰، ۳۷*۴۲، ۳۵*۴۳، ۳۶*۴۴، ۳۸*۴۵ و ۳۸*۴۷ خواهند بود..

نکته: لازم به ذکر است که درب های توالت فرنگی کشویی این قابلیت را دارند که تا چیزی نزدیک به 2 سانتی متر جا به جا شده و کمی انعطاف پذیری بیشتر به لحاظ سایز را دارند.

تعویض درب توالت فرنگیاکنون برای تعویض درب توالت فرنگی آماده می شویم. برای این منظور باید مهره های نگهدارنده درب فعلی را زا بخش زیرین نشیمنگاه باز کرده و درب توالت را به راحتی از محل آن جدا سازید. به طور معمول این مهره ها به راحتی باز شده و حتی نیازی به استفاده از ابزار خاصی نخواهید داشت.

نکته: حین باز کردن مهره ها دقت کامل به خرج دهید که فشار مضاعف به آن ها وارد نشده و احیانا دچار شکستگی نگردند.

پس از آن که درب را برداشتید، به خوبی محل زیرین آن را شستشو داده و خشک کنید. این فرصتی عالی است که شستشو و نظافت کافی در بخش هایی که قبلا دسترسی به آن ها وجود نداشت، فراهم کنید.

سپس درب جدید را در محل درب قبلی قرار داده و مهره ها را جا بیندازید. دقت کنید که مهره ها به درستی جا افتاده و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد. حال پیش از تعویض درب توالت فرنگی، چندین بار این درب را باز و بسته کرده و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =