مقالات کاربردی

معایب و مزایا شیرآلات سفید چیست + کاربرد شیرآلات سفید

کاربرد شیرالات سفید

در نگاه اول، نوشتن یک مقاله کامل درباره مزایا و معایب شیرآلات سفید کمی عجیب است. به نظر می‌رسد کاربرد شیرآلات سفید تفاوت چندانی با کاربرد شیرآلات رنگی نداشته باشد. اما این مقاله با چیزی که انتظارش را دارید متفاوت است. در دنیای طراحی، رنگ‌ها ممکن است تنها به نظر جلوه زیبایی داشته باشند. اما، اگر کمی به دید طراح نزدیک‌تر بشوید، متوجه خواهید شد که این تنها یک برداشت سطحی از یک ماجرای کاربردی‌تر است. در این مقاله قصد داریم تا انواع جنس مختلف شیرآلات سفید را به شما معرفی کنیم. در ادامه کاربردهای شیرآلات سفید را به شما نشان خواهیم داد. سپس، به معرفی مزایا شیرآلات سفید می‌پردازیم. در آخر نیز تعداد معدود معایب شیرآلات سفید را دسته بندی خواهیم کرد.

مزایا شیرالات شفید

انواع مختلف شیرآلات سفید

کاربرد شیرآلات سفید گاها بستگی به جنس مواد به کار رفته در آن نیز دارد. شیرآلات سفید از نظر جنس مواد به کار رفته به چند گروه عمده تقسیم می‌شوند:

۱. چینی سفید

شیرآلات سفید در نوع چینی آن بسیار متداول هستند. البته، جنس چینی در هر نوع ظروف و یا شیرآلاتی غیر مقاوم است. بنابراین اگر به دنبال جنس شیرآلات مقاوم هستید، از معایب شیرآلات سفید چینی، شکننده بودن آن‌هاست.

۲. پلاستیکی

در مورد جنس شیرآلات سفید پلاستیکی، باید گفت که توقع خودتان را بالا نبرید. پلاستیک شاید شکنندگی چینی را نداشته باشد. اما به راحتی تحت تاثیر دمای سرد و گرم آب تغییر حالت می‌دهد. این هم از معایب شیرآلات سفید پلاستیکی به حساب می‌آید.

۳. سرب خشک

از مزایای شیرآلات سفید سربی، قیمت فوق‌العاده ارزان آن‌هاست. البته هیچ ارزانی بی دلیل نیست. سرب خشک دشمن سلامتی است. این ماده در تماس مداوم با آب به سرعت دچار خوردگی شده و از طریق جریان آب آشامیدنی وارد بدن می شود.

۴. آلیاژ شمش برنج

اما می‌رسیم به بهترین جنس از شیرآلات سفید. بهترین و گران قیمت‌ترین جنس شیرآلات سفید آلیاژهای برنج استاندارد است. این آلیاژ هیچگونه مشکل بهداشتی نداشته و طول عمر بسیار بالایی دارد. آلیاژ شمش برنج به طور متوسط دارای ۵۸ تا ۶۰ درصد مس و ۳۸ درصد روی و زیر ۲.۵ درصد سرب است. در انتها، به نظر می‌رسد بهترین و منطقی‌ترین هزینه برای خرید شیرآلات سفید، جنس برنجی آن باشد.

اگر میخواهید در زمنیه شیرالات مخلوط اطلاعاتی کسب کنید و با انواع آن آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود مقاله انواع شیرالات مخلوط را مطالعه کنید.

مزایای شیرآلات سفید چیست

انواع کاربرد شیرآلات سفید

انواع کاربرد شیرآلات سفید، بسته به جنس و طراحی آن، متفاوت است. شیرآلات بهداشتی خانه از آشپزخانه تا سرویس‌های بهداشتی نصب می‌شوند. اما نوع آن‌ها معمولا متفاوت است. با توجه به محل قرار گرفتن متفاوت این شیرآلات، در اینجا به کاربرد شیرآلات سفید در قسمت‌های مختلف خانه یا محل اقامت شما می‌پردازیم.

  • کاربرد شیرآلات سفید روشویی

بهترین گزینه برای انتخاب شیرآلات سفید رنگ، شیر روشویی است. شیر روشویی مستقیم با مفهوم بهداشت و تمیزی سر و کار دارد. به همین دلیل بهترین رنگ برای القای حس تمیزی و پاکیزگی رنگ سفید است.

  •  کاربرد شیرآلات سفید دستشویی

درست مثل شیر روشویی، شیر دستشویی نیز گزینه خوبی برای نصب شیرآلات سفید است. در اینجا نیز گزینه تمیزی و پاکیزگی حائز اهمیت است. به علاوه، چون رنگ سفید آلودگی محل اطراف را به‌خوبی به نشان می‌دهد، شما را وادار می‌کند تا بهداشت محیط دستشویی را مداوم رعایت کنید.

  • کاربرد شیرآلات سفید حمام

اگر یک نگاه سطحی به تصاویر حمام‌های مدرن و مینیمال بیندازید، یک نکته مشترک می‌بینید: شیرآلات سفید حمام! استفاده از شیرآلات سفید در فضای حمام نه تنها احساس پاکیزگی را القا می‌کند، بلکه به بزرگ‌تر دیده شدن فضای حمام نیز کمک می‌کند.

  • کاربرد شیرآلات سفید ظرفشویی

مد همه چیز را درگیر خودش می‌کند. حتی ریزترین جزئیات آشپزخانه. با کوچکتر شدن فضای خانه‌ها و متداول شدن آشپزخانه‌های متصل به پذیرایی، حتی شیر ظرفشویی هم باید با رنگ مبل‌ها هماهنگ باشد. برای راحت شدن این کار، از شیرآلات سفید و باکیفیت در شیر ظرفشویی استفاده کنید. کاربرد شیرآلات سفید یک انتخاب صحیح برای خلق دکوراسیون منحصر به فرد است.

  • کاربرد شیرآلات سفید هوشمند

تولیدات هوشمند در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده‌اند. معمولا این محصولات در ۳ نوع مشکی، سفید و نقره‌ای پرطرفدارتر هستند. رنگ سفید مشخصا، حالت هوشمند را بیشتر از رنگ‌های دیگر به رخ می‌کشد. شیرآلات هوشمند سفید نیز به دلیل زیبایی ظاهری و صرفه‌جویی در مصرف آب بسیار پرفروش بوده‌اند. از کاربرد شیرآلات سفید هوشمند می‌توان به شیرهای چشمی سرویس‌های بهداشتی، روشویی و آشپزخانه اشاره کرد.

  • کاربرد شیرآلات سفید توکار

از انواع کاربرد شیرآلات سفید، نصب توکار آن است. البته این شیرآلات لزوما بخش خارجی از دکوراسیون خانه شما را تشکیل نمی‌دهند. اما باز هم در همنشینی با دیوارهای خانه، فضا را به هم نمی‌ریزند. اگر لوله آب شما هم خیلی سروصدا می کند نگران نباشید چون که راه حل دارد ما در مقاله علت صدای لوله آب در این زمینه صحبت کرده ایم.

معایب شیرآلات سفید

مزایای شیرآلات سفید

خب، حالا نوبت نام بردن مزایای شیرآلات سفید است. قطعا دلایل بسیار مهمی برای انتخاب این رنگ شیرآلات وجود دارد از جمله:

• ایجاد حس پاکیزگی و تمیزی

• ایجاد محیطی با انرژی آرام
• بزرگ نشان دادن فضای خانه و یا محل کار
• قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیون مدرن و کلاسیک
• آسان بودن تمیز کردن این شیرآلات
• بهترین انتخاب برای سرویس‌های بهداشتی
• قابلیت هماهنگی با دیگر رنگ‌ها

پیشنهاد می کنیم جهت خرید چینی بهداشتی به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

معایب شیرآلات سفید

در کل، با توجه به تعداد زیاد مزایای شیرآلات سفید، شمردن معایب آن بیهوده است. اما برای اطمینان از پرداخت به هر دو روی سکه، بد نیست این دو مورد را لحاظ کنید:

جنس شیرآلات سفید ممکن است در دراز مدت شما را اذیت کند. اگر شیرآلات سفید چینی انتخاب می‌کنید، باید منتظر شکستن و لب پر شدن آن باشید. از طرفی، شیرآلات پلاستیکی هم در حد پلاستیک برای شما کار خواهند کرد. از طرف دیگر، قیمت شیرآلات سفید عموما بالاتر است. این موضوع به دلیل فرآیند پیچیده آبکاری در این نوع شیرآلات است. از طرفی از معایب شیرآلات سفید این است که به جز قیمت عمومی گرانتر، نوع خوب آن که آلیاژ برنج است باز هم گرانتر است.

اگر می خواهید توالت فرنگی خود را تمیز کنید باید بدانید که اصولی دارد ، پینشهاد می کنیم قبل از اینکار مقاله اصول نظافت توالت فرنگی را مطالعه کنید.

معایب شیرالات سفید چیست

تمیز کردن شیرآلات سفید رنگ

یکی از مزایای شیرآلات سفید رنگ که بالا به آن اشاره کردیم، راحت تمیز شدن آن است. رنگ سفید مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده دارد. بنابراین، سفیدکننده‌ها می‌توانند شیرآلات شما را برق بیندازند. البته حتما جنس شیرآلات سفید خود را در مورد انتخاب شوینده لحاظ کنید. بعضی از شوینده‌ها حتی آلیاژ برنج را نیز حل می‌کنند!

جمع بندی

در یک نگاه کلی، برای خرید تمامی محصولات دکوراسیون و خانه، مانند انواع شیرآلات سفید یا هر رنگ دیگری، باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. در نتیجه بهتر است همه چیز را درباره مزایا و معایب شیرآلات سفید و کاربرد آن بدانید.از طرفی، خرید از جایی اعتماد شما را خدشه‌دار نکند، یک انتخاب امن برای شما خواهد بود.  خرید شیرآلات سفید می‌تواند ریسک‌هایی به همراه داشته باشد. بهتر است در این اوضاع اقتصادی ریسک نکنید. مثل همیشه، ما در گلزار هوم یک خرید با اطمینان را تضمین می‌کنیم. به علاوه، از نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما نیز استقبال خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *