مقالات کاربردی

آموزش نصب توالت فرنگی + راهنمای کامل

نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی وضعیت آن قدرها پیچیده نیست و اگر چه توصیه می شود که نصب آن را به دست یک شخص حرفه ای در این حوزه بسپارید، اما احتمالا خود شما نیز با دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها، بتوانید این موضوع را به یک سرانجام مثبت و خوب برسانید. البته لازم است که برای طی کردن صحیح مراحل، حتما ابزار لازم را نیز در اختیار داشته و محلی که قصد نصب در آن جا را دارید، نیز دچار مشکلاتی نباشد.

برای خرید توالت فرنگی می توانید به فروشگاه گلزارهوم مراجعه کرده و بهترین و استانداردترین مدل ها را انتخاب کنید.

  توالت ریملس Rimless چیست؟| تفاوت توالت فرنگی ریملس RIMLESS و عادی

نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی باید پیش از هر کاری وسایل لازم را آماده نمایید. به یاد داشته باشید که با آماده سازی صحیح وسایل و تجهیزات لازم برای نصب این مورد از تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام، مراحل نصب و تعبیه با راحتی بیشتر همراه می شود.

آموزش نصب توالت فرنگی

تجهیزات لازم برای نصب توالت فرنگی از جمله چسب آکواریوم، متر، تراز بنایی 50 سانتی متری، شیر پیسوار، نوار تفلون، آچار فرانسه، پیچ گوشتی دو سویه، بوگیر ژله ای توالت فرنگی و خود توالت فرنگی هستند. پیشنهاد می شود مقاله راهنمای خرید توالت فرنگی را مطالعه نمایید.

راهنمای نصب توالت فرنگی

حال مراحل نصب را دنبال می کنیم:

گام اول: پس از آن که دستکش مناسب را به دست های خود پوشاندید، پیچ و حلقه موم قدیمی از محل نصب را باز کنید. لازم است که در صورت وجود واشرهای قدیمی را نیز جدا نمایید. شما می توانید از یک پیچ گوشتی دو سو برای باز کردن پیچ و حلقه موم قدیمی و جدا کردن واشرها کمک بگیرید.

گام دوم: حال نوبت نصب بوگیر ژله ای جدید و جای گذاری پیچ ها می رسد. دقت داشته باشید که پیچ بوگیر، کاملا در جای خود محکم شده و هیچ گونه لقی نداشته باشد. برای انجام این کار کمی دقت لازم است.

گام سوم: اکنون باید کاسه را درست روی حلقه مومی جای دهید. برای این منظور باید اطمینان حاصل کنید که پیچ ها به درستی داخل حفره های کاسه توالت قرار می گیرند. سپس کافی است که کمی کاسه را فشار دهید تا به خوبی در سرامیک ها محکم گردد.

  روش تعویض درب توالت فرنگی| طریقه نصب درب توالت فرنگی

گام چهارم: شما ممکن است بخواهید از بست های پلاستیکی یا تکه های درزگیر استفاده کنید تا پوشش رویی کاسه توالت، در محل خود کاملا ثابت و محکم شود. به علاوه در صورتی که می بینید کف زمین به شکل هموار نیست که توالت روی آن محکم و صاف قرار گیرد، پیش از کار، حتما کف را تراز کنید.

گام پنجم: در گام پنجم نوبت به نصب مخزن توالت فرنگی می رسد. در صورتی که مایل باشید امکان انجام این کار پیش از سفت کردن پیچ ها نیز وجود دارد. البته در صورتی که پیش از سفت کردن پیچ ها، مخزن را اضافه کرده باشید، وزن توالت بالا رفته و باید احتمالا کمکی برای بلند کردن و جای گذاری آن داشته باشید.

گام ششم: اکنون برای نصب شلنگ ارتباط دهنده، باید یک سر آن را به فلکه دیواری و سر دیگر را به مخزن توالت فرنگی وصل کنید. دقت داشته باشید که حتما شلنگ مناسب و استاندارد برای این بخش تهیه نمایید.

راهنمای نصب توالت فرنگی

گام هفتم: حال بخش نشیمن گاه توالت فرنگی را به کمک پیچ گوشتی به توالت متصل سازید. اگر توالت فرنگی که خریداری کرده اید، در این بخش به صورت یکپارچه باشد، از انجام این مرحله معاف شده اید. به ویژه دقت داشته باشید که درب توالت فرنگی دارای آرام بند باشد تا پس از استفاده از آن، درب به آرامی و بدون دخالت دست بسته شود.

گام هشتم: در نهایت باید به کمک چسب آکواریوم، تمام درزهای توالت فرنگی متصل به زمین را آب بندی کنید و یک تمیزکاری نهایی نیز انجام دهید.

گام نهم: اکنون کار شما در نصب توالت فرنگی به پایان رسیده است.

  توالت فرنگی برای فضای کوچک | توالت فرنگی در فضای مجزا، خوب است یا بد؟

سخن پایانی

شما برای نصب توالت فرنگی چه تجربه ای داشته و برای تکمیل این مراحل نصب، چه پیشنهادی می دهید؟ توصیه ما این است که ضمن تهیه بهترین و با کیفیت ترین جنس توالت فرنگی، حتما مراحل نصب و جایگذاری آن را به دست افراد ماهر و متخصص بسپارید تا کار کاملا بدون نقص انجام شود.

همین طور بخوانید: فلاش تانک توکار چیست؟ + مزایا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *