مقالات کاربردی

راهنمای نصب روشویی کابینتی

راهنمای نصب روشویی کابینتی

استفاده از انواع روشویی های کابینتی رواج زیادی پیدا کرده است، اما اگر نسبت به راهنمای نصب روشویی کابینتی نیز آگاهی داشته باشید، می توانید فرایند نصب را به تنهایی پیش برده و از فرآیند نصب آن نیز لذت ببرید! باور داشته باشید که انجام دادن این کار به تنهایی سخت خواهد بود، اما اگر با دقت و مهارت از عهده آن بر بیایید، تجربه جالبی برای شما رقم خواهد خورد.

نصب روشویی کابینتی

در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم می توانید انواع و اقسام مدل های روشویی کابینتی را دنبال کرده و بهترین مدل مناسب سلیقه و محیط سرویس بهداشتی منزل یا محل کار خود را انتخاب کنید. در زیر مراحل نصب روشویی کابینتی را دنبال نمایید.

  1. پیش از هر کاری، ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای نصب روشویی کابینتی را آماده کنید. تجهیزات مورد نیاز شما شامل دریل، پیچ گوشتی، پیچ و رولپلاک، تراز دستی و متر خواهد بود.
  2. در مرحله بعدی انشعابات آب سرد و گرم را بررسی کرده و مطمئن شوید که لوله فاضلاب نیز در جای خود قرار داشته و از این جهت مشکلی نداشته باشید.
  3. در گام بعدی باید به سراغ اندازه گیری بروید. در صورتی که اندازه گیری شما در این مرحله به درستی انجام نشود، در نهایت نصب موفقی نخواهید داشت. روشویی کابینتی باید درست و دقیق در جای خود قرار گرفته و لازمه رسیدن به این نصب حرفه ای و تمیز، اندازه گیری دقیق و اصولی است. برای انجام این کار به درستی و با دقت تمام، طول و عرضه روشویی کابینتی را انداره گرفته و محل سوراخ های دیوار برای پیچ و رولپلاک را نیز لحاظ کنید. پیش از سوراخ کردن با دریل، لازم است که محل سوراخ ها را با ماژیک علامت گذاری کنید.
  4. پس از آن ارتفاع روشویی را نیز مشخص کنید. ارتفاع باید به شکلی تعیین گردد که برای استفاده از کاسه روشویی مشکلی وجود نداشته و قد افراد را به طور متوسط در نظر گرفته باشید. در صورتی که این ارتفاع به صورت استاندارد اندازه گیری و تعیین نشود، بعدا با مشکل کاربری روبرو خواهیم بود. (استاندارد 90 سانتی متر است)
  5. در گام بعدی به سراغ تراز دستی روشویی می رویم. دقت داشته باشید که لازم است روشویی کابینتی کاملا تراز بوده و به هیچ سمت راست یا چپ، تاب نداشته باشد. این موضوع به لحاظ جلوه بصری و کارایی حائز اهمیت است.
  6. اکنون در بخش پشتی بدنه روشویی، محل رد شدن اتصالات لوله فاضلاب و همین طور انشعابات آب سرد و گرم را سوراخ کرده و دقت لازم را در انجام آن به کار بگیرید. (در صورتی که روشویی کابینتی شما به شکلی است که جای این انشعابات در آن از پیش تعبیه شده باشد، نیازی به انجام این کار نخواهد بود.)
  7. پس از ایجاد اتصالات، کاسه روشویی را نیز به شکل روکار یا توکار (بسته به نوع انتخابی)، در جای خود قرار می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *