مقالات کاربردی

سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن

سیستم تخلیه توالت فرنگی

زمانی که قصد خرید توالت فرنگی جدید را دارید، یکی از فاکتورهایی که بر انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود، سیستم تخلیه توالت فرنگی است. از آن جایی که با چند مدل از این سیستم روبرو هستیم، انتخاب باید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک پیش رفته و از این طریق بهترین مدل توالت فرنگی را با توجه به سیستم تخلیه آن انتخاب کرد. در این مطلب از وبلاگ گلزارهوم، انواع سیستم تخلیه توالت های فرنگی را دنبال کرده و مزایا و معایب هر یک را بررسی می کنیم.

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

پیش از هر چیز لازم است بگوییم که با چهار مدل سیستم تخلیه توالت فرنگی روبرو هستیم که هر یک از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از فاکتورهای تعیین کننده در این سیستم ها، میزان مصرف آب است که در هر یک از مدل های سیستم تخلیه توالت فرنگی، به شکلی متفاوت عمل کرده و حجم رد و بدل آب متفاوتی دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا این انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی را دنبال کنیم.

1. سیستم تخلیه توالت فرنگی گردابی 

در این سیستم از نوع جریان تخلیه، آب از بخش نشیمنگاه توالت، به قسمت کاسه توالت خواهد شد و به صورت گردابی (همان طور که از نام آن می توان حدس زد)، به شکل چرخشی چرخیده و خارج می گردد. این فرمول از تخلیه، صدای بسیار کمی دارد و تقریبا می توانیم آن را بی صدا بنامیم. خروجی آن نیز بین 8 تا 9 سانتی متر است. به علاوه سیستم تخلیه این نوع، به شکلی طراحی شده که کمترین ریسک گرفتگی را به همراه خواهد داشت، اما از طرفی دیگر مدت زمان تخلیه کمی طولانی خواهد بود و با مصرف بیشتر آب نیز روبرو هستیم.

2. سیستم تخلیه ریزشی 

سیستم تخلیه ریزشی به شکلی عمل می کند که در بخش بالای کاسه توالت، منافذی قرار گرفته است که آب از لبه های آن ها وارد کاسه توالت شده و به سمت پایین حرکت می کند. معمولا از این سیستم در توالت فرنگی های دو تکه استفاده می شود. از سیستم تخلیه ریزشی در توالت فرنگی های با خروجی 8 تا 9 سانتی متر استفاده می شود و ریسک کمی از گرفتگی را همراه دارد. مشکل این سیستم، حجم زیاد آب بوده و صدای زیادی نیز حین کارکرد دارد.

3. سیستم تخلیه توالت فرنگی واتر جت 

این سیستم تخلیه، به سیستم گردابی شبیه بوده و عملکردی نزدیک به آن دارد. در این مدل 65 درصد از آب به شکل گردابی به بخش کاسه توالت وارد شده و 35 درصد آن نیز به شکل شویتینگ ریم جت وارد می شود. در این الگو از دو مدل سیستم تخلیه استفاده شده و آب با توان و فشار زیادی خارج خواهد شد. سیستم تخلیه واترجت یکی از بهترین و محبوب ترین تکنولوژی های تخلیه در توالت های فرنگی محسوب می شود که در آمار فروش نیز فروش بالاتری را به خود اختصاص می دهد. سیستم گردشی در بخش شستشوی کاسه و سیستم شوتینگ در قسمت تخلیه جای دارد.

در این مدل نیز با صدای تخلیه بسیار کم و البته مصرف آب کمتر روبرو هستیم. اما از این مدل تنها در توالت های فرنگی با خروجی مخزن حداکثر 6 سانتی متری استفاده می شود و این یکی از معایب آن به حساب می آید. از این گذشته در صورتی که دستمال کاغذی داخل توالت انداخته شود، ریسک گرفتن توالت فرنگی وجود دارد که این را باید یکی از معایب اصلی آن دانست.

4. سیستم تخلیه توالت فرنگی توربوجت 

سیستم تخلیه توربوجت شبیه به سیستم تخلیه واترجت عمل می کند. البته در این مدل سیستم شوتینگ در بخش کف توالت فرنگی قرار گرفته و در بخش بالایی نیز یک سیستم شوتینگ دیگر داریم. با توجه به وضعیت قرارگیری این سیستم های شوتینگ، عمل شستشو و تخلیه به سرعت انجام گرفته و خیلی زود به اتمام می رسد. در این مدل مصرف آب کمتری داریم و زمان تخلیه نیز کوتاه تر شده و به چیزی نزدیک به 5 ثانیه رسیده است. با این همه همچنان به دلایل تفاوت قیمتی، مدل قبلی طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است.

کدام سیستم تخلیه بهتر است؟

با در نظر گرفتن سیستم های مختلف، به نظر می رسد که بسته به مدل توالت فرنگی و میزان بودجه ای که در نظر گرفته شده است، می توان بهترین سیستم را از میان این مدل ها انتخاب کرد. شما چه نظری دارید و کدام مدل را از میان این موارد بهتر می دانید؟ نظرات و ایده های خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =