مقالات کاربردی

مقایسه طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک و مدرن

مقایسه سبک طراحی مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی سرویس بهداشتی

بسیاری از افراد در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، خیلی بی‌توجه عمل می‌کنند. شاید حتی به نظر شما هم استفاده از یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام کمی عجیب به نظر برسد. اما به هر حال، سرویس بهداشتی و حمام نیز از اجزای یک خانه به حساب می‌آیند و باید در مورد طراحی دکوراسیون داخلی آنها به دقت عمل کنید.

داشتن یک سرویس بهداشتی لوکس، هم می‌تواند باعث زیبایی هر چه بیشتر منزل شما شود و هم در عین حال می‌تواند بر قیمت فروش آن تاثیر بسزایی بگذارد. اینکه دکوراسیون حمام خود را به هر شکلی که می‌خواهید طراحی کنید، کاملا اشتباه است. شما باید یک سبک را برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید و طبق آن پیش بروید. پس با ما همراه باشید تا با مقایسه سبک طراحی مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی سرویس بهداشتی منزل، بیشتر آشنا شوید. در مورد طراحی سرویس بهداشتی لوکس بیشتر بدانید.

  آموزش بهترین روش رسوب‌زدایی سردوش حمام

سبک طراحی مدرن و کلاسیک چه تفاوتی با هم دارند؟

پیش از اینکه بخواهیم در مورد تفاوت سبک طراحی مدرن و کلاسیک در طراحی داخل سرویس بهداشتی منزل شما صحبت کنیم، بهتر است کمی با کلیات سبک طراحی مدرن و کلاسیک آشنا شویم. پیش از هر چیز باید بدانید که طراحی دکوراسیون به سبک مدرن، دارای قدمتی حدود یک صد ساله است! پس اصلا نباید تصور کنید که سبک طراحی دکوراسیون مدرن، به معنای طراحی دکوراسیون به سبک امروزی است.

این سبک اولین بار در سال 1932 مطرح شد و در همان دوران طرفداران زیادی را به دست آورد. به همین خاطر نباید انتظار داشته باشید که سبک مدرن همگام با مد و تغییرات آن پیش برود. سبک مدرن به خودی خود یک سبک بسیار فاخر و دارای چهار چوب مشخص است.

اما برای درک سبک طراحی کلاسیک، باید قصر‌های قدیمی و متعلق به قرن 15 و 16 میلادی را در نظر بگیرید. در این سبک همه چیز پر زرق و برق و شاهانه است. سبک کلاسیک همواره یک ترند محسوب می‌شود و طرفداران منحصر به فرد خود را دارد. فقط در مورد طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود باید این مساله را در نظر داشته باشید که سرویس بهداشتی و حمام نیز جزئی از خانه هستند.

این یعنی همانطور که شما نمی‌توانید مثلا اتاق خواب خود را به سبک کلاسیک طراحی کنید در حالی که فضای نشیمن دارای سبک مدرن است، پس سرویس بهداشتی را نیز باید همگام با طراحی دکوراسیون خانه طراحی کنید. درمورد انواع دکوراسیون بیشتر بدانید.

سرویس بهداشتی کلاسیک

مشخصه‌های سبک مدرن در معماری داخلی

 • عدم تقارن و تعادل در طراحی و نمای بصری
 • استفاده از متریال‌های جدید مثل پلاستیک و کامپوزیت
 • تبعیت از سبک مینیمالیسم و عدم شلوغی ظاهری
 • تمایل به استفاده از رنگ سفید و کرم
 • استفاده هرچه بیشتر از اشکال استوانه‌ای و مکعبی
 • استفاده از تزئینات ساده
 • استفاده زیاد از بتن
 • عدم استفاده از گچ‌بری

مشخصه‌های سبک کلاسیک در معماری داخلی

 • تقارن و تعادل در طراحی و نمای بصری آن
 • استفاده از متریال‌های سنتی مثل سنگ‌های طبیعی و چوب
 • عدم تبعیت از سبک مینیمالیسم و شلوغی ظاهری
 • تمایل به استفاده از رنگ‌های کرم، طلایی و قهوه‌ای
 • استفاده از طرح‌های هندسی دو بعدی مثل مربع و مثلث
 • استفاده از تزئینات پر زرق و برق
 • استفاده از طرح‌های گچبری، پارکت و کاغذ دیواری
  راهنمای خرید دوش حمام: نکات مهم در انتخاب شیر حمام روکار

مقایسه سبک کلاسیک و مدرن در طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام

با شناخت مشخصه‌های مهم سبک کلاسیک در معماری داخلی، کاملا می‌توانید تفاوت طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی مدرن و کلاسیک را درک کنید. اما با این حال، بهتر است کمی به صورت اختصاصی در مورد تفاوت بین دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک سرویس بهداشتی اطلاعات به دست بیاورید تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری و همچنین بهترین عملکرد را داشته باشید.

انتخاب شیرآلات در سرویس بهداشتی بر اساس سبک مدرن یا کلاسیک

در مورد شیرآلات کلاسیک باید گفت که این نوع شیرآلات، دارای آب سرد و آب گرم نیستند. اگر به تصاویر قدیمی نگاه کنید، شیرها دارای دو لوله مجزای سرد یا گرم هستند و شما برای تنظیم دمای آب وان خود، باید هر یک را جداگانه باز یا بسته کنید. استفاده از شیر مخلوط در طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک اصلا مفهومی ندارد. برای اینکه ظاهر حمام شما هر چه بیشتر به سبک کلاسیک نزدیک شود، باید از شیرآلات لوکس و زیبا استفاده کنید. در گذشته به ندرت از شیرآلات کروم استفاده می‌شد و بیشتر شیرآلات از جنس برنج، برنز یا سایر آلیاژ‌ها ساخته می‌شدند. به همین خاطر بهتر است هنگام خرید شیرآلات لوکس کلاسیک به این مساله دقت کنید.

در عین حال اگر قصد طراحی مدرن سرویس بهداشتی و حمام خود را دارید، باید بیشتر از شیرآلات لوکس کروم استفاده کنید. در طراحی مدرن، علاوه بر کارایی، زیبایی نیز بسیار مهم است. اما زیبایی شیرآلات مدرن، یک زیبایی منحصر به فرد در عین سادگی را شامل می‌شود.

به همین خاطر باید شیرآلاتی را انتخاب کنید که در عین زیبایی، زرق و برق کمی داشته باشند. شیرآلات و دوش تو کار، جزء مهم‌ترین بخش‌های طراحی داخلی سرویس بهداشتی محسوب می‌شوند و بیشترین تاثیر را دارند. زیرا در سایر بخش‌های خانه از شیرآلات استفاده زیادی نمی‌شود. پس بیشترین تاثیر را بر طراحی داخلی سرویس بهداشتی خواهند گذاشت.

مقایسه سبک طراحی مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی سرویس بهداشتی

استفاده از کابین دوش یا دوش توکار و معمولی

در گذشته بیشتر از وان‌های ساده استفاده می‌شد. پس این نشان دهنده آن است که اگر قصد دارید از طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کنید، باید تنها به داشتن یک وان ساده قناعت نمایید. اما گاهی برای کاربرد بیشتر، شما می‌توانید بالای وان خود یک دوش تو کار ساده نصب کنید. با این کار هم از ظاهر کلاسیک حمام خود لذت می‌برید و هم این امکان برای شما فراهم است که داخل وان، دوش بگیرید.

اما در سبک مدرن امروزی، برای تفکیک فضا، بیشتر از کابین دوش استفاده می‌شود. البته خوشبختانه کابین‌های امروزی ظاهری کم زرق و برق و ساده پیدا کرده‌اند که این مسئله دقیقا آنها را مطابق با سبک مدرن می‌کند.

علاوه بر آن، می‌توانید انواع کابین دوش مدرن را خریداری کنید که در آنها خبری از مدل‌های دوش کلاسیک و سنتی نیست. در این نوع کابین‌ها، آب از همه جهات با فشار بالا به تن شما پاشیده شده و می‌تواند بدن شما را ماساژ دهد. حتی برخی مدل‌ها قادر‌اند تا بخار تولید کنند و فضایی همانند سونا را برای شما تداعی نمایند.

  راهنمای نصب شیر و دوش حمام

استفاده از اکسسوری حمام

در سبک مدرن، اکسسوری حمام باید بسیار ساده باشد. شما می‌توانید به عنوان مثال از یک مجسمه سفید و ساده به عنوان یک المان تزئینی در حمام خود استفاده کنید. در عین حال برای داشتن سبک کلاسیک، باید از تزئینات پر زرق و برق مثل یک آینه قدی با قابی زیبا و مجلل استفاده نمایید.

خب به نظر شما بهترین سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی حمام چیست؟ شما سبک مدرن را ترجیح می‌دهید یا کلاسیک؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید !

در همین زمینه بخوانید: طراحی به سبک تلفیقی چیست

نوشته های مرتبط

1 نظر در “مقایسه طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک و مدرن

 1. آریامون گفت:

  لطفا در مورد ایده های جدید سرویس بهداشتی با عکس مطلب بزارید مرسی از زحماتتون، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *