مقالات کاربردی

راهنمای نصب شیرآلات توکار

نصب شیرآلات توکار

در صورتی که قصد نصب شیرآلات توکار را به شکل تعویض شیرآلات قبلی یا به طور کلی نصب از صفر شیرآلات دارید، لازم است که با دنبال کردن راهنمای نصب شیرآلات توکار، به درستی بدانید که مراحل نصب چگونه است و تمام مراحل را با دقت و بدون اشکال دنبال کنید. البته در نهایت توصیه می شود که برای نصب هر گونه شیرآلات و تجهیزات مربوط به آن ها، از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا هیچ گونه نشتی آب یا اشکال در نصب و کاربری وجود نداشته باشد.

با این همه با گلزار هوم همراه باشید تا ببینیم نصب شیرآلات توکار به چه شکلی صورت می گیرد و مراحل انجام آن چگونه هستند.

نصب شیرآلات توکار

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که در خصوص برخی از شیرآلات خاص، تفاوت هایی در نصب وجود دارد و برخی از این تجهیزات دارای قطعات اضافی یا ساختاری کمی متفاوت هستند، اما در این جا به راهنمای نصب به شکل روتین و در شکل معمول شیرآلات می پردازیم.

در نهایت می توان گفت که مراحل نصب کلیه شیرآلات توکار تقریبا شبیه به هم بوده و تفاوت های چندانی با هم ندارند. معمولا شیرآلات توکار برای سرویس بهداشتی یا توالت فرنگی کاربرد دارند. از این روی پیش از نصب باید ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که شیرآلات مورد نظر شما برای چه مدلی از سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده است؟ آیا قرار است از نوع وال هنگ بوده یا پایه دار باشد. به هر ترتیب لازم است که شیرتوکار از سرویس مورد نظر به اندازه حداقل 30 سانتی متر ارتفاع داشته و از محل خروجی آب سرویس نیز نزدیک به 60 سانتی متر فاصله داشته باشد. همین طور در خصوص توالت فرنگی، فاصله شیر توکار تا کف به اندازه 80 سانتی متر در نظر گرفته شده و شیر تا دیواره نیز 60 سانتی متر فاصله دارد.

نصب شیرآلات توکار

در گام بعدی باید به این نکته توجه داشته باشید که در نصب شیرآلات توکار، نیاز به لوله های توکار نیز داریم و این دو با یکدیگر به طور موازی قرار می گیرند. علاوه بر توکار بودن لوله ها، لازم است که نقشه دقیق آن ها را نیز در اختیار داشته باشید. دقت داشته باشید که مغزی شیر توکار با مغزی های شیرآلات روکار کاملا متفاوت هستند و در صورتی که قصد خرید مغزی جداگانه داشتید، این مورد را در نظر داشته باشید.

به مراحل نصب وارد می شویم:

  1. ابتدا مغزی را در مسیر لوله آب و دیوار نصب کنید. لازم است که پیش از آن، به کمک یک امرکر محل را علامت گذاری کرده و سپس به کمک دریل یا ابزاری مناسب دیگر، در آن نقطه فضای کافی برای جایگیری مغزی را ایجاد کنید. دقت داشته باشید که در اینجا قرار نیست حفره بسیار بزرگی ایجاد کنیم و تنها به حدی باشد که بتوان کف مغزی را به دیوار چسباند و در وضعیت تراز قرار داد.
  2. پس از نصب مغزی و پیچ کردن آن به دیوار، می توانید کاور یا محافظ (معمولا سیاه رنگ) آن را بردارید.
  3. در گام بعدی بایذ مغزی های برنجی شیر توکار را نصب کنید. در اکثر مواقع می بینیم که شیرآلات توکار دارای مغزی های برنجی هستند که از هر دو جانب به مغزی اصلی اتصال پیدا کرده اند. توصیه می شود که برای نصب مغزی برنجی از نوار تفلون استفاده کنید که به خوبی آب بندی صورت بگیرد. البته نباید در پیچیدن نوار تفلون زیاده روی داشته باشید.
  4. همین طور مغزی های پلاستیکی را نیز در صورت وجود، ابتدا با نوار تفلون آب بندی کرده، سپس در قسمت های بالایی مغزی اصلی شیرآلات نصب نمایید. (این نوار تفلون برای آب بندی بسیار مهم بوده و نباید از قلم بیفتد. زیرا در غیر این صورت ریسک این که با مشکلات بعدی روبرو شوید، وجود خواهد داشت.)
  5. در مرحله بعدی اهمیت دارد که قطعات دیگر و از جمله زانوهای شیر که برای هدایت کردن آب سرد و آب گرم مورد استفاده قرار می گیرند را روی مغزی اصلی شیر سوار کنیم. زانوهای عبور آب سرد و گرم درست در دو سمت مغزی قرار می گیرند و طبق استاندارد ورودی آب سرد در جهت راست و ورودی آب گرم در جهت چپ جای خواهد گرفت. در پی آن همین طور لوله های اصلی آب به این زانویی ها متصل می شوند.
  6. پس از آن نوبت به قطعه هلالی شکل ب رروی شیر توکار خواهد رسید. لازم است که قطعه هلالی شکل را نیزبرروی مغزی اصلی نصب کرده و قطعه پلاستیکی مشکی رنگی که در ابتدای توضیحات معرفی شد و برداشته بودیم را سرجای اصلی اش برگردانید.
  7. حال نصب شیرتوکار به پایان رسیده است و می توانید در صورت نیازی کاشی کاری اطراف آن را برای رسیدن به زیبایی کامل، به انجام برسانید.
  8. پس از تکمیل کاشی کاری، کاور روی شیر توکار که می تواند کاور کرومی، سفید، مشکی یا هر رنگ و طرح دیگری باشد را در جای آن قرار داده و اهرم شیر را نیز تست می کنیم که به درستی عمل کند. باید دقت داشته باشید که در این فرآیند آسیبی به کاشی ها وارد نشود و در واقع یکی از مشکلاتی که در نصب غیرحرفه ای و بدون استفاده از نصاب متخصص غالبا رخ می دهد، همین آسیب های وارده به کاشی ها، خط و خش افتادن و حتی گاهی اوقات شکستن کاشی ها است.

معرفی چند نمونه ست شیرآلات توکار

در اینجا چند نمونه ست شیرآلات توکار را معرفی می کنیم که هر یک در نوع خود عالی بوده و با داشتن قیمت مناسب، عملکرد ممتاز و زیبایی بصری قابل توجهی دارند.

1. ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل NEW ROAD

این ست حمام از طراحی ایتالیایی و رنگ و روکش زیبای کرومی برخوردار است. فرم دوش حمام آن، دایره ای بوده و میزان پاشش آب از نازل های آن، به شکل کاملا ایده آل طراحی شده است. ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل NEW ROAD، سردوش گرد به همراه پنل اصلی و بازوی سقفی با قالپاق را دارا بوده و دوش گوشی تلفنی نیز این ست را همراهی می کند. همچنین لازم به ذکر است که پنل اصلی با دایورتر برای نصب، شلنگ حمام و پایه شلنگ به همراه رابط دیواری مورد نیاز برای قرار گرفتن گوشی تلفنی را در این ست داریم.

ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل NEW ROAD

2. ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQUERELLI

ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQUARELLI کد ACQ100 را به رنگ و روکش کروم می بینیم. این ست نیز به لحاظی شباهت زیادی با مدل قبلی دارد و می توان آن را در همین خانواده جای داد. در بسته بندی این ست، پنل اصلی به همراه دایورتر و همین طور مغزی توکار قرار داده شده است. همین طور شما به بازوی سقفی و قالپاق آن، سردوش گرد، پایه شلنگ، شلنگ حمام و همین طور گوشی تک حالته و رابط دیواری آن را در ACQUARELLI در ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQURELLI دسترسی خواهید داشت.

ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQUERELLI

3. نصب شیرآلات توکار با ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQUAVIVA

این ست با سردوش مربعی شکل خود، جلوه ای متفاوت داشته و ریزش آب از سردوش با همان ساختار مربعی خواهد بود. اگر به دوش های گرد عادت داشته باشید، باید گفت که این یک تجربه جدید برای شما محسوب شده و می توانید دوش گرفتن تا حدودی متفاوت را امتحان کنید. در این ست به جز سردوش مربعی، گوشی دستی با همان ساختار نیز قرار دارد. در این ست کامل و کاربردی شیر حمام توکار از برند مشهور و خوشنام نوبیلی، پنل اصلی به همراه دایورتر آن، بازوی سقفی با قالپاق، شلنگ حمام، پایه شلنگ، گوشی تک حالته، سردوش، رابط دیواری و … قرار گرفته اند.

ست شیر حمام توکار نوبیلی مدل ACQUAVIVA

4. ست پکیج حمام توکار LYRA UNO

ست پکیج حمام توکار LYRA UNO- با کد کالا LR1111 دارای پنل اصلی با دایورتر بوده و مغزی توکار نیز در آن قرار دارد. با خرید این ست پکیج حمام توکار، به یک سرویس شامل سردوش گرد و دایره ای با بازوی سقفی با قالپاق دسترسی دارید.گوشی تک حاله این محصول به همراه رابط دیواری آن نیز در ست پکیج حمام توکار LYRA UNO- کد کالا LR1111  نیز قرار گرفته است.

ست پکیج حمام توکار LYRA UNO

5. نصب شیرآلات توکار با ست شیرآلات توکار نوبیلی مدل ABC

ست شیرآلات توکار ABC نوبیلی – کد کالا AB871 شامل شیر توالت توکار، شیر حمام توکار و همین طور دو مدل شیر روشویی توکار است. این ست از قیمت بسیار مناسبی برخوردار بوده و برای آن دسته از افرادی که مایل هستند به یک باره تمامی شیرآلات سرویس بهداشتی منزل یا محل کار خود را تعویض نمایند، گزینه ای مطلوب به شمار می آید. به علاوه نصب این ست شیرآلات توکار، بسیار ساده بوده و در صورتی که دستورالعمل را با دقت دنبال کرده باشید، به راحتی قادر به نصب شیرآلات توکار نوبیلی مدل ABC خواهید بود. برای انجام دقیقت نصب شیرآلات توکار باید حتما تجهیزات لازم را در اختیار داشته باشید.

ست شیرآلات توکار نوبیلی مدل ABC
سخن پایانی
در بالا در خصوص نصب شیرآلات توکار به اندازه بحث و بررسی انجام دادیم، شما تا چه اندازه به تغییر و تحول در خصوص شیرآلات اهمیت داده و اگر تصمیم به تعویض ست شیرآلات منزل خود گرفته باشید، کدام یک از مدل های معرفی شده را بیشتر ترجیح می دهید؟ گزینه مورد نظر خود را در بخش نظرات با ذکر شماره، اعلام کنید تا بازخورد بهتری از سبک سلیقه و ایده های شما داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =