مقالات کاربردی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی | نکات مهم در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

اگر تصمیم گرفته‌اید کمی تغییرات در سرویس آشپزخانه خود ایجاد کنید، یکی از گزینه‌های اولیه‌ای که باید برای تغییرات در نظر بگیرید، شیر ظرفشویی است. با خرید شیر ظرفشویی جدید، می‌توانید ضمن بهبود کاربری ظرفشویی، زیبایی مضاعفی نیز به وجود آورید. با راهنمای خرید شیر ظرفشویی همراه ما باشید.

اما زمانی‌که قصد خرید یک شیر ظرفشویی جدید دارید، باید به نکات و اصولی توجه نمایید که شاید در ظاهر کم اهمیت باشند، اما درواقع در کاربری شیر، اثربخشی فوق‌العاده‌ای خواهند داشت. برای خرید بهترین شیر ظرفشویی، برندها و مدل‌های مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها در نوع خود می‌توانند اقتصادی، میان‌رده یا لوکس باشند.

حال بسته به این‌که چه مقدار بودجه برای خرید شیرآلات جدید آشپزخانه‌تان در نظر گرفته باشید، و تا چه اندازه به طراحی شیرآلات اهمیت بدهید، این انتخاب می‌تواند طیف گسترده‌تری داشته باشد. بدیهی است که در کنار کیفیت، یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که در خرید شیر ظرفشویی باید مورد توجه قرار بگیرد، طراحی و رنگ آن است.

در ادامه با وبلاگ گلزارهوم همراه باشید تا ببینیم نکات مهم در راهنمای خرید شیر ظرفشویی کدام‌اند.

بهترین شیر ظرفشویی

انواع شیر ظرفشویی

پیش از آن‌که با فاکتورهای موثر در خرید بهترین شيرآلات ظرفشویی آشنا شوید، بهتر است انواع شیرآلات ظرفشویی را بشناسید؛ که می‌توان آن‌ها را به دو گروه کلی تقسیم کرد:

 1. شیر ظرفشویی معمولی
 2. شیر ظرفشویی شاوری

که بررسی ویژگی‌های هر دوی آن‌ها هنگام خرید شیرآلات بسیار مشابه یک‎‌دیگر است؛ در ادامه در این رابطه بیش‌تر مطالعه خواهید کرد.

  0 تا 100 تعویض شیر و علمک دستشویی + تعویض شیر ظرفشویی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

معمولا افراد دغدغه‌های متفاوتی برای خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی دارند. همین موضوع باعث می‌شود هر کس ویژگی های شیر ظرفشویی مورد نظرش را از دیدگاه خودش بررسی کند؛

در نتیجه این‌طور به نظر می‌رسد که راهنمای جامعی برای خرید شیر ظرفشویی وجود ندارد! درصورتی‌که اگر از جایگاه فنی به این موضوع نگاه کنیم، به یک راهنمای خرید شیر ظرفشویی جامع و شفاف می‌رسیم. بنابراین نکات مهم در خرید شیر ظرفشویی به شرح زیر هستند:

ابعاد بهترین شیر ظرفشویی

 • تاثیر کارتریج در خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی

از نظر بسیاری از کارشناسان فنی مهم‌ترین بخش در انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی، بخش کارتریج آن‌هاست. درواقع می‌توان گفت اگر قرار باشد شیر آبی از ناحیه‌ای دچار فرسایش و آسیب شود، آن ناحیه، کارتریج است.

از این مطلب می‌توان نتیجه گرفت که هنگام انتخاب و خرید این محصولات، علاوه‌بر دیگر ویژگی‌ های شیر ظرفشویی باید ابتدا کارتریج آن‌ها را مورد بررسی قرار داد. این کار هم تنها از طریق شناخت کارتریج هر برند اتفاق می‌افتد.

درغیراین‌صورت نمی‌توانید هنگام خرید بهترین شيرآلات ظرفشویی کارتریج آن را بیرون بیاورید و به فردی متخصص نشان دهید! بنابرین بهتر است با بهترین برندهای کاتریج خارجی آشنا شوید؛ تا بتوانید با اعتماد به کاتالوگ و صحبت‌های فروشنده، بهترین شیر ظرفشویی را به همراه بهترین کارتریج خارجی انتخاب کنید.

دو برند معروف زیر کارتریج‌های بسیار باکیفیتی را طراحی و تولید کرده‌اند:

 • کارتریج نوبیلی ایتالیا
 • کارتریج کروکس اتریش

که در ساختار کارتریج‌های هردو برند نام‌برده از صفحات سرامیکی خاصی استفاده شده است؛ تا کم‌ترین میزان فرسایش را در طولانی مدت داشته باشند.

خرید بهترین شيرآلات ظرفشویی

 • ابعاد بهترین شیر ظرفشویی

از مهم‌ترین نکات در خرید بهترین شيرآلات ظرفشویی این است که باید شیر دارای ارتفاع مناسبی در قیاس با سینک ظرفشویی باشد. با این حساب بدون در نظر گرفتن سینک ظرفشویی و ابعاد آن، نمی‌توان انتخاب درستی در خصوص شیر ظرفشویی آشپزخانه داشت. از این‌رو توصیه می‌شود که حتما پیش از انتخاب شیر ظرفشویی، وضعیت سینک را در نظر بگیرید.

 • جنس بدنه شیر ظرفشویی

با توجه به گستردگی مدل ها و انواع شیرهای ظرفشویی، شما می‌توانید بهترین جنس بدنه را انتخاب کنید. از آن‌جایی که هر روزه در آشپزخانه از شیر ظرفشویی استفاده می‌کنیم، اگر جنس بدنه شیر باکیفیت نباشد، نمی‌توان انتظار طول عمر بالایی به لحاظ کارکرد و زیبایی از آن داشته باشیم.

  0 تا 100 راهنمای نصب روشویی کابینتی + مراحل کامل نصب

از این جهت اگر می‌خواهید با خرید شیر ظرفشویی و تعویض آن، برای مدتی طولانی، از شیری با کارایی کامل و زیبایی کافی برخوردار باشید، حتما حین انتخاب شیر ظرفشویی، به سراغ مدل‌ها و برندهای معتبر بروید؛ و از اصالت کالا و دوام آن اطمینان پیدا کنید.

در فروشگاه اینترنتی گلزارهوم، این امکان فراهم شده که بهترین شیرآلات ظرفشویی را از برندهای معتبر و مدرن جهانی خریداری کرده، و از کیفیت بالای آن‌ها اطمینان خاطر داشته باشید.

 • دامنه حرکت بهترین شیر ظرفشویی

به شکلی بدیهی تمام شیرهای ظرفشویی دارای دامنه حرکت 360 درجه هستند؛ یعنی می‌توان شیر را به هر جهتی چرخاند. اما دقت داشته باشید که سردوش شیر ظرفشویی به خوبی حرکت کرده و بتوان آن را به هر سمتی که مایل هستید، جهت داد. گاهی اوقات نیاز داریم که بخش کفی سینک را به کمک شیر شستشو دهیم. در نتیجه در چنین موقعیتی حرکت درست شیر اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند.

دامنه حرکت بهترین شیر ظرفشویی

 • نقش اهرم ارگونومیک در خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی

ارگونومیک بودن اهرم شیر نیز امتیاز به خصوصی است که باز و بسته کردن آن را برای شخصی که پیوسته با آن سروکار دارد، ساده‌تر می‌سازد. به‌این‌ترتیب در طولانی مدت فشار زیادی به مچ دست فرد وارد نمی‌شود.

درحالی‌که این مشکل چندین سال پیش در خصوص شیرهای پیچی یا همان فلکه‌ای بسیار پررنگ‌تر بود؛ که با ظهور نسل شیرهای اهرمی، تا حد زیادی برطرف شد. به‌طوری‌که درحال حاضر بیش‌تر نیازمند ارگونومیک بودن و طراحی اصولی آن‌ها هستیم تا فشاری به مچ دست وارد نشود. از شیر روگازی روکار دیدن نمایید.

نقش اهرم ارگونومیک در خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی

 • روش آبکاری بهترین شیر ظرفشویی

بهترین روش آبکاری شیرآلات ظرفشویی روش PVD است که ماندگاری و دوام بسیار بالاتری نسبت به روش آبکاری الکترواستاتیک دارد. از طرفی شیرآلاتی که به این روش آبکاری شده‌اند، قیمت بالاتری هم نسبت به دیگر شیرآلات ظرفشویی دارند.

4 نکته خرید بهترین شیر ظرفشویی خارجی که هیچ فروشنده‌ای به شما نمی‌گوید!

پس از خواندن مطالبی که تا این‌جا ارائه شد، ممکن است به این نتیجه برسید که بهترین کار، خرید شیرآلات ظرفشویی خارجی است. ما هم به شما توصیه می‌کنیم درصورت داشتن بودجه مناسب حتما به سراغ شیرآلات بهداشتی خارجی بروید؛ تا بتوانید تا مدت‌ها از زبیایی ظاهری و کیفیت و دوام‌شان لذت ببرید.

اما علاوه‌بر موارد گفته شده، نکته مهمی که هنگام خرید بهترین شیر ظرفشویی خارجی وجود دارد، انتخاب درست و هوشمندانه آن است؛ چرا که ممکن است براثر عدم شناخت کافی برندهای خارجی، در خرید چنین محصولاتی دچار اشتباه شوید. بنابراین در ادامه راجع‌به این نکات بیش‌تر می‌خوانید. درواقع مهم‌ترین نکات در خرید بهترین شیر ظرفشویی خارجی عبارت است از:

1. برند سازنده

پیش از تصمیم‌گیری برای خرید شیر ظرفشویی خارجی موردعلاقه‌تان راجع‌به برند سازنده آن به خوبی تحقیق کنید. قطعا خودتان بهتر می‌دانید که هرچقدر این برند در میان افراد مختلف شناخته شده‌تر باشد، یعنی محصولات باکیفیت‌تری هم دارد.

2. گارانتی ارائه شده توسط فروشنده

واضح است که تمام فروشنده‌ها مایل هستند تا به‌صورت شفاهی به بیش‌تر مشتریان‌شان اطمینان خاطر لازم برای انجام خرید را بدهند؛ اما این‌که چقدر گارانتی شفاهی قابل استناد است را برند یک محصول تعیین می‌کند. به‌عنوان مثال شیرآلات برند نوبیلی ایتالیا دارای 5 سال گارانتی و10 سال خدمات پس از فروش رسمی هستند؛

علاوه‌برآن کارتریج‌های نوبیلی با 20 سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام‌العمر ارائه می‌شوند. که این موضوع تا حد زیادی باعث آسودگی خاطر افرادی که قصد خرید شیرآلات نوبیلی دارند را به همراه دارد. پیشنهاد می شود درباره دلایل گرفتگی راه آب ظرفشویی بیشتر بدانید.

ویژگی های شیر ظرفشویی

3. تضمین تامین قطعات مصرفی

با توجه به خارجی بودن شیرآلات ظرفشویی مد نظرتان باید دقت داشته باشید که فروشنده بتواند قطعات مصرفی آن مانند کارتریج را به راحتی تامین کرده، و در اختیار شما بگذارد. چرا که هرچقدر هم از کیفیت کالا و برند مطمئن باشیم، باز هم احتمال بروز مشکل در هر بخش وجود دارد. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید شیرآلات ظرفشویی از وضعیت تامین قطعات آن مطمئن شوید؛ تا در هنگام نیاز به مشکل برنخورید.

4. قیمت مناسب

در این‌جا منظورمان از شیر ظرفشویی قیمت مناسب به هیچ‌وجه قیمت پایین و ارزان نیست! بلکه منظورمان قیمتی معقول و منطقی برای شیرآلات خارجی است. یعنی همان‌قدر که قیمت بالا دلیل بر کیفیت بیش‌تر نیست، ممکن است قیمت بیش‌ازحد پایین هم دلیل بر بی‌کیفیتی و تقلبی بودن شیرآلات خارجی باشد. پیشنهاد می شود جهت خرید کاسه روشویی کلیک کنید.

  راهنمای خرید توالت فرنگی + 9 نکته مهم در خرید انواع توالت فرنگی

سخن پایانی

در این مقاله با ارائه ویژگی های شیر ظرفشویی ایده‌آل سعی کردیم راهنمای خرید شیر ظرفشویی جامعی را برای شما تدوین کنیم؛ تا هنگام انتخاب و خرید این محصول مهم و حیاتی، در کمال اطمینان و آرامش تصمیم بگیرید.

شما برای خرید شیرآلات به سراغ کدام مدل‌ها و گزینه‌ها می‌روید و معمولا برای داشتن بهترین انتخاب چه فاکتورهایی را مورد توجه و اهمیت قرار می‌دهید؟ نظرات و ایده‌های خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید. مطلب ما در خصوص بهترین برند شیرآلات را مطالعه کنید.

برخی از سوالات متداول

بهترین شیر ظرفشویی چه ویژگی هایی دارد؟

از مهم‌ترین نکات در خرید بهترین شيرآلات ظرفشویی موارد فوق است: جنس بدنه شیر ظرفشویی - ابعاد شیر ظرفشویی - دامنه حرکت شیر ظرفشویی - نقش اهرم ارگونومیک و ...

نکات مهم برای خرید بهترین شیر ظرفشویی کدامند؟

1. برند سازنده 2. گارانتی ارائه شده توسط فروشنده 3. تضمین تامین قطعات مصرفی 4. قیمت مناسب.

2 نظر در “راهنمای خرید شیر ظرفشویی | نکات مهم در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی

 1. رضا گفت:

  سلام ممنون از راهنمای خرید شیر ظرفشویی و معرفی ویژگی هاش. مطلب خیلی خوبی بود

  1. modiran seo گفت:

   سلام ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.