مقالات کاربردی

راهنمای خرید روشویی: بهترین انتخاب در خرید روشویی چیست؟

راهنمای خرید روشویی

در این مقاله با راهنمای خرید روشویی همراه ما باشید. تغییر و تحول در زندگی یک امر غیر قابل انکار است، چراکه ما پیوسته در حال تغییر هستیم. به‌طور کلی ایجاد تغییر و تحول در هرچیزی می‌تواند برای ما ایجاد حس رضایت و آسایش کند. یکی از تحولاتی که می‌تواند در حال ما تاثیرگذار باشد، ایجاد تغییرات در منزل خودمان است.

یکی از اجزای هر خانه‌ای را سرویس بهداشتی آن تشکیل می‌دهد. روشویی‌‌ها نیز بخش جدانشدنی در آن‌ها هستند. بنابراین در زمان ایجاد تغییر و تحولات در خانه، یکی از چالش‌هایی که ممکن است با آن رو‌به‌رو شویم، انتخاب روشویی مناسب خواهد بود.

اگر به مدل‌های مختلف روشویی‌های کابینتی و روشویی‌های روکار و توکار بپردازید، با انواع و اقسام ترکیب‌های جدید و مدرن روبه‌رو خواهید شد. هر یک از این‌ها می‌توانند در نوع خود جذاب باشند و کاربرد خود را داشته باشند. اما برای انتخابی ایده‌آل میان آن‌ها نیاز به یک راهنمای خرید روشویی خواهیم داشت.

در ادامه با وبلاگ گلزارهوم همراه باشید تا ببینیم چطور باید بهترین انتخاب را در خرید روشویی روکار و توکار و هم‌چنین روشویی کابینتی داشته باشیم.

راهنمای خرید روشویی

روشویی‌ها در سرویس‌های بهداشتی یکی از اجزای جدانشدنی و بسیار مهم هستند. جدا از کارآیی که برای شست‌وشو دارند، نمای آن‌ها نیز در جلوه سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. اما درست مانند بسیاری از اسباب و تجهیزات خانه، تنوع در مدل‌ها و طراحی‌های آن‌ها زیاد است. پیشنهاد می شود جهت خرید کاسه روشویی روکار کلیک کنید.

راهنمای خرید انواع روشویی

  0 تا 100 راهنمای نصب روشویی کابینتی + مراحل کامل نصب

راهنمای خرید روشویی به شما کمک می‌کند تا متناسب با محیط سرویس بهداشتی خانه‌تان، روشویی ایده‌آلی را انتخاب کنید. قبل از آن باید بدانید که کاسه روشویی‌ها انواع مختلفی دارند که آن‌ها را در دسته‌بندی‌های متفاوتی تقسیم می‌کند.

پس از شناخت انواع مدل‌های کاسه روشویی، می‌توانید ابتدا مدلی که مناسب سرویس خانه‌تان است و آن را می‌پسندید انتخاب کنید. سپس به سایر نکات در راهنمای خرید انواع روشویی بپردازید. تقسیم‌بندی آن‌ها به ساختار و حالت نصب آن‌ها بستگی دارد که هرکدام‌شان را در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌دهد:

 • کاسه روشویی‌های توکار یا زیر سنگی: کاسه روشویی که زیر سطح کانتر انا روشویی کابینتی نصب می‌شود. (برای مثال سطحی سنگی)
 • کاسه روشویی‌های ایستاده: آن دسته از کاسه‌های روشویی که بدنه‌شان به طور یک‌دست پایه دارد و برروی زمین قرار می‌گیرد.
 • کاسه روشویی‌های دیواری: این نوع کاسه روشویی نیز بدون نیاز به سطحی خاص، برروی دیوار (به‌صورت وا‌هنگی) نصب می‌شود.
 • کاسه روشویی‌های روکار: آن دسته از کاسه‌های روشویی که برروی سطوحی مانند انواع کابینت‌های روشویی نصب می‌شوند.

ناگفته نماند کابینت‌های روشویی نیز یک قسمت مهم برای خیلی از کاسه‌های روشویی است و راهنمای خرید انواع روشویی آن‌ها را نیز در بر می‌گیرد. در مقاله راهنمای خرید روشویی کابینتی با انتخاب درست کابینت‌های روشویی آشنا شوید.

راهنمای خرید روشویی مدرن

3 نکته مهم در راهنمای خرید روشویی

پس از شناخت انواع مختلف روشویی‌ها، به بخش اصلی راهنمای خرید روشویی می‌رسیم؛ یعنی شناخت نکات اصلی که باید در زمان خرید در نظر داشته باشیم! توجه داشته باشید در هنگام  خرید روشویی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1. ابعاد و سایز روشویی

لازم است که نسبت به ابعاد روشویی سرویس بهداشتی در هر مدل کاسه روشویی که انتخاب می‌کنید، دقت لازم را داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است یک روشویی مورد پسند شما قرار ‌بگیرد که زیبایی چشم‌گیر و کارآیی زیادی برایتان داشته باشد. اما ممکن است ابعاد آن نسبتا بزرگ باشد!

دراین‌صورت با قرار دادن آن در فضای سرویس بهداشتی منزل خود، ناهم‌گونی قابل توجهی را ملاحظه کنید. دقت داشته باشید فارغ از این که شما چه ابعادی را برای روشویی می‌پسندید، اهمیت زیادی دارد که روشویی کاملا متناسب با فضای سرویس بهداشتی خانه شما باشد.

این مشکلی است که بسیاری از اوقات در سرویس‌های بهداشتی مشاهده می‌شود. عدم هماهنگی میان ترکیب و اندازه محیط با ابعاد روشویی (علی‌رغم جلوه شیک و کیفیت بالا) حتی بهترین روشویی هم باعث می‌شود که ناهماهنگی خاصی در آن ایجاد شود.

هم‌چنین درصورتی‌که بخواهید به خرید روشویی کابینتی برای سرویس منزل خود بپردازید، باید ابعاد آن را نیز در کنار کاسه روشویی در نظر داشته باشید. درنتیجه یکی از موارد مهم در راهنمای خرید روشویی، توجه به هماهنگ بودن ابعاد و سایز کاسه روشویی با ابعاد کابینت‌های روشویی و فضای سرویس بهداشتی می‌باشد.

جالب است بدانید انواع کابین روشویی کاسالورا را می‌توان براساس مساحت فضای سرویس بهداشتی هر واحد طراحی و اجرا کرد؛ یعنی ابعاد و سایز روشویی‌های کاسالورا کاملا وابسته به سلیقه شما و ابعاد سرویس بهداشتی‌تان است.

برای سرویس‌های متوسط و کوچک خرید کاسه روشویی‌های مینیمال مانند کاسه روشویی الپس مدل W1239B را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

راهنمای خرید روشویی شیک

  انواع روشویی | همه چیز در مورد روشویی سرویس بهداشتی

2. رنگ روشویی

اگر به انواع و اقسام مدل‌های مختلف روشویی‌ها نگاه کنید، حتما رنگ‌های خاصی نظر شما را جلب خواهند کرد. اما باید حتما ترکیب رنگ آن را در مقابل ترکیب رنگ استفاده شده در سرویس بهداشتی خانه خود در نظر بگیرید.

درحال حاضر در میان مدل‌های مختلف کاسه‌ها و هم‌چنین کابینت‌های روشویی، رنگ و طرح های گوناگونی وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید از میان آن‌ها طرح و رنگ مطابق با ترکیب رنگ سرویس بهداشتی منزل خود را انتخاب کنید.

این تنوع رنگ باعث می‌شود که بتوانید به درستی سبک روشویی مورد نظر خود را انتخاب کرده و هماهنگ با استایل سرویس‌های خانه خود آن را نصب کنید. در این میان می‎‌توان از انواع روشویی کابینتی کاسالورا نیز برای چنین کاری استفاده کرد. چرا که کابین روشویی‌های برند کاسالورا در تمامی رنگ‌ها (بنابر نظر شما و تم رنگی سرویس بهداشتی‌تان) قابل ساخت هستند.

تنوع رنگ و سبک‌های مختلف را در روشویی کابینتی‌های برند Casallura می‌توانید پیدا کنید.

راهنمای خرید روشویی زیبا

3. جنس روشویی

یکی دیگر از موارد بسیارمهم در راهنمای خرید روشویی، در نظر داشتن جنس کاسه و کابینت آن می‌باشد. با توجه به استفاده طولانی مدت از روشویی، لازم است که حتما از متریال باکیفیتی ساخته شده باشد. توجه داشته باشید که این مورد را نباید هرگز با قیمت ارزان‌تر مبادله کنید. درغیراین‌صورت پس از مدتی علی‌رغم استفاده درست و شست‌وشوی صحیح روشویی، شاهد پوسیدگی و از بین رفتن زیبایی آن خواهید بود.

اما اگر مایل به خرید یک ست روشویی کابینتی با قیمت کم‌تر هستید، می‌توانید با انتخاب محصولی که دارای کیفیت ساخت پایین‌تری باشد، هزینه کمتری را برای خرید آن بپردازید. این برای آن دسته از افرادی که مایل به تغییر دوره‌ای دکوراسیون داخلی خانه هستند و علاقه‌ای به نگهداری چندین ساله اسباب خانه خود را ندارند مناسب است! به این شکل با پرداخت مبلغ کم‌تر محصولی تهیه می‌کنید که طول عمر پایین‌تری دارد؛

از این رو می‌توانید بسیار زودتر از آن چه معمول است برای تعویض آن و خرید یک مدل و نمونه جدید اقدام کنید. به‌عنوان مثال تمامی کابینت روشویی‌های کاسالورا از چوب PLYWOOD روسی ساخته می‌شوند؛ این متریال مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارند. پیشنهاد می شود جهت خرید کاسه روشویی توکار کلیک کنید.

راهنمایی برای خرید روشویی

  دلایل گرفتگی سینک ظرفشویی + تکنیک رفع گرفتگی خانگی

مقاله در یک نگاه

اما این راهنمای خرید روشویی چه کمکی به ما می‌کند؟ ایجاد تغییر و تحولات در خانه با تغییر طراحی داخلی، تغییر دکوراسیون و یا تعویض اسباب آن امکان پذیر است. از این رو برای آن‌که بتوانیم در نوآفرینی خانه خود فضاسازی داخلی آن را به سوی جلوه‌ای مدرن ببریم و ایجاد هماهنگی کنیم به راهنما احتیاج خواهیم داشت.

هم‌چنین، سرویس بهداشتی نیز یکی از اجزاء مهم خانه است و روشویی درون آن هم یکی از مهم‌ترین اسباب آن. در نتیجه از آن‌جایی که تنوع بسیار زیادی در مدل‌های کاسه روشویی و انواع کابینت‌های روشویی وجود دارد، ما این راهنمای خرید انواع روشویی را برای انتخاب بهتر شما ارائه کردیم.

در این‌جا نکات کلیدی در خرید روشویی ذکر شده است. شما چه عوامل دیگری را در خرید روشویی کابینتی موثر می‌دانید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ گلزارهوم در میان بگذارید.

برخی از سوالات متداول

نکات مهم در راهنمای خرید روشویی کدامند؟

1. ابعاد و سایز روشویی 2. رنگ روشویی 3. جنس روشویی.

ابعاد و سایز روشویی باید چگونه باشد؟

دقت داشته باشید فارغ از این که شما چه ابعادی را برای روشویی می‌پسندید، اهمیت زیادی دارد که روشویی کاملا متناسب با فضای سرویس بهداشتی خانه شما باشد. هم‌چنین درصورتی‌که بخواهید به خرید روشویی کابینتی برای سرویس منزل خود بپردازید، باید ابعاد آن را نیز در کنار کاسه روشویی در نظر داشته باشید. درنتیجه یکی از موارد مهم در راهنمای خرید روشویی، توجه به هماهنگ بودن ابعاد و سایز کاسه روشویی با ابعاد کابینت‌های روشویی و فضای سرویس بهداشتی می‌باشد.

2 نظر در “راهنمای خرید روشویی: بهترین انتخاب در خرید روشویی چیست؟

 1. فریدونی گفت:

  سلام ممنون از نکات خوبی که برای انتخاب در خرید روشویی گفتید. بسیار عالی بود.

  1. modiran seo گفت:

   سلام ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.