مقالات کاربردی

روش اصولی تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی

یکی از چالش هایی که همیشه با آن سر و کار داریم، تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی است که باعث می شود تا جلوه و زیبایی بیشتری به این بخش داده شود. تمیز کردن اصولی بخش های سرامیکی سرویس بهداشتی، باید با استفاده از تکنیک و ترفندهای خاص آن بوده تا اثربخشی و نتیجه مناسب را به همراه داشته باشد. اگر پیش از این چنین کاری را انجام داده باشید، حتما می دانید که انجام حرفه ای و بی نقص آن، تا چه اندازه چالش برانگیز است و چطور باید از بهترین ترفندها برای تمیز کردن کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و شیرآلات کمک گرفت.

تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی

با توجه به این که لکه های برجای مانده بر سرامیک سرویس بهداشتی، جلوه بسیار بدی داشته و گاهی اوقات پاک سازی آن ها نیز، نیازمند تلاشی متفاوت خواهد بود، لازم است که از روش های اصولی تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی استفاده کرده و بهترین کارایی برای پاکسازی این بخش از سرویس بهداشتی را به کار بست. حتما شما پیش از این استفاده از پودر یا سایر شوینده ها را برای پاکسازی سرامیک سرویس بهداشتی امتحان کرده اید، این فرمول برای بسیاری از لکه ها مناسب است؛ اما گاهی اوقات پودر به تنهایی نمی تواند نتیجه بخش باشد.

تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی

روش اول: تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی به کمک نوشابه

اگر تا به حال امتحان نکرده اید، توصیه می کنیم که این بار، با کمک نوشابه، لکه های روی سرامیک سرویس بهداشتی را پاک سازی کرده و از نتیجه عالی آن شگفت زده شوید. برای تمیز کردن عالی سرویس بهداشتی، کافی است که یک بطری نوشابه (به ویژه نوشابه سیاه) را روی تمام سطح سرامیک ریخته و اجازه دهید که به تمام سطح سرایت کرده و جریان پیدا کند.

حال اجازه دهید تا نوشابه برای چیزی در حدود یک ساعت روی سطح سرامیک باقی بماند. اسید موجود در نوشابه (به ویژه همان طور که گفتیم نوشابه سیاه)، باعث از بین رفتن عالی و بی نقص لکه ها خواهد شد.

اگر لکه ها بسیار زیاد بوده و مدت زیادی مانده اند، بهتر است زمان بیشتری به نوشابه برای لکه بری بدهید. حال می توانید به کمک برس سرامیک سرویس بهداشتی را به خوبی تمیز کرده و اثرگذاری نوشابه را نیز به مراتب بیشتر سازید.

حال شستشو با آب ساده را انجام داده و تمام سطح سرامیک را به خوبی بشویید تا نوشابه و لکه ها به خوبی پاک شده و جلوه تمیز و براق سرامیک دیده شود.

تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی

روش دوم: استفاده از سرکه و جوش شیرین

شما می توانید با مخلوط کردن 2 به 1، سرکه و جوش شیرین، در یک لیتر آب، تمام مراحل فوق را انجام داده و برای اثرگذاری این محلول، چیزی نزدیک به یک ساعت زمان بدهید.

دقت داشته باشید که شما می توانید از هر دوی این روش ها برای رسیدن به تمیزی به مراتب بیشتر، کمک بگیرید.

کلام آخر

شما از چه روش هایی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی استفاده می کنید که اثرگذاری مناسبی داشته و در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ گلزارهوم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =